אין תמונה
מק-פלאפל. היה אפשר לקצץ בטחינה
מק-פלאפל

פלאפל טוב הוא לא עניין של מה בכך, ועל כך יעידו רבבות חובבי הפלאפל שיגיעו עד לרחוב הכי שומם ברמת גן כדי למצוא את הדוכן המנצח. ולכן תבינו את ההתרגשות שאחזה בנו כששמענו שמעתה נוכל למצוא פלאפל בכל פינת רחוב שלישית - הפלאפל מגיע למקדונלד'ס!

שמחים וטובי לב הגענו לסניף הקרוב לביתנו כדי לטעום מהמנה החדשה. אחרי הטעימה, עם טחינה נוזלת על הסנטר וקיבה מלאה, אנחנו שמחים לבשר שהמק-פלאפל החדש עמד בציפיות - משמע: היה טעים ומשביע. לא ניסחף ונגיד שדוכני הפלאפל ברמת גן צריכים להיכנס לכוננות, אבל בהחלט מדובר במנה סבירה שמגיעה עם דרישות הבסיס (סלט וטחינה), ומקבלת שדרוג בדמות כדורי פלאפל בצורת עיגולים ששוטחו לדסקיות שמנמנות.

רק מילה למקדונלד'ס: לאט לכם עם הטחינה. זה אולי נחמד שהכל נוזל לך על הידיים כשאתה אוכל בעמידה וחונה בחניה כפולה, אבל איכשהו בתוך מסעדה, אפילו אם מדובר במסעדת מזון מהיר, אתה מצפה למנה קצת יותר מסודרת וקצת פחות מלכלכת.

שורה תחתונה: וואללה, פלאפל לא רע בכלל.

המחיר: 16.90 שקלים למנה.

אין תמונה
פיטנס בר. יופי של 90 קלוריות
פיטנס בר: חטיפי דגנים בארבעה טעמים

למרות הפרסומת המפוטפטת והמעצבנת, שתמיד משאירה אותנו עם התחלה של כאב ראש, המותג פיטנס מצליח להפתיע אותנו לטובה פעם אחר פעם. בעבר זה היה עם הקורנפלקס אגוזי לוז, שממש שבה את לבנו, ועכשיו עם חטיפי הדגנים החדשים, שמגיעים בארבעה טעמים: טבעי, שוקולד מריר, תות ושוקולד מריר ותפוזים.

הברים של פיטנס קצת שונים במרקם מאלה שאנחנו רגילים בהם, והם קצת יותר צמיגיים בלעיסה, אבל מגיע הרגע שבו מבינים שזו לא מגרעת, והחיסול נעשה ממוקד ומהיר. הכי אהבנו את השוקולד המריר (למרות מיעוט השוקולד שבו. אל תפתחו ציפיות), והכי פחות את השוקולד-תפוז, שהיה בעל מרקם בלתי נסבל וטעם שלא פיצה על זה.

שורה תחתונה: טעים, כיפי, ומכיל רק 90 קלוריות.

מחיר: כ- 17 שקלים לחבילה של 6 חטיפים.

אין תמונה
צ'אבי האבי. זה הטעם הנבחר?
גלידת צ'אבי האבי, בן&ג'ריס

בסוף השנה שעברה נקראו חברי המועדון של בן&ג'ריס לבחור את הטעם האהוב עליהם ביותר, בהבטחה שהטעם הנבחר ייובא מיד לארץ. קצת מוזר, אבל הטעם שהם בחרו היה צ'אבי האבי, כלומר: וניל עם חתיכות פרעצל מצופה שוקולד וממולא חמאת בוטנים, בתוספת פאדג' וחמאת בוטנים. נשמע בלגן, וטועם בהתאם.

להגיד שהצ'אבי האבי לא טעימה יהיה שקר גס – אחרי הכל, אם היה לנו כל כך לא טעים, איך זה שחיסלנו את הקופסה בפחות מ-5 רגעים? ובכל זאת, הטעם הזה מעט בעייתי: הפרעצלים מרגישים בחלקם לא טריים, מה שיכול מאוד לבאס את הביס, חמאת הבוטנים קצת משתלטת (חברים, אנחנו לא באמריקה!), ובסיום האכילה האדם נשאר עם בחילונת מסוימת, של עודף מרכיבים ועודף מתיקות. מצד שני, אולי לא אמורים לאכול קופסה שלמה.

שורה תחתונה: לא הבן&ג'ריס הכי מוצלח בקלמר.

מחיר: 26 שקלים לאריזת 475 מ"ל.

אין תמונה
מו שוקולד לבבות. סליחה, אבל לא
מוו שוקולד לבבות של טרה

בתור אוהדת מושבעת של המילקי המקורי של שטראוס, אני לא נוטה לנסות מותגים מתחרים. הזדמן לידי מוצר דומה למדי של מחלבת טרה, ואכן – דובר באכזבה. הקצפת הייתה טובה, אבל משהו בטעמו של השוקולד היה סינתטי ולא מתוק דיו, מה שגרם לי לבדוק שאני לא אוכלת, בטעות, מוצר דיאטטי ללא סוכר.

למוצר צורפו לבבות שוקולד קטנים, שהנחתי שאני אמורה לבזוק פנימה לתוך המעדן. לא הבנתי מאיזה טעם: להוסיף פתיתי שוקולד למעדן שוקולד לא עשה לי מגניב בפה, והזכיר לי את המשל הידוע "זה כמו לחם ופיתה". מה גם שפתיתי השוקולד עצמם לא היו עשויים שוקולד איכותי במיוחד, ומאסתי בהם מהר מאוד.

שורה תחתונה: מישהו כבר עושה מילקי, והוא עושה את זה טוב. אולי שווה לנסות לפתח מעדני חלב אחרים, מקוריים ומוצלחים יותר.

מחיר: 4.41 שקלים למעדן.

>> נהייתם רעבים? בואו להכין את מרק הבצל של החיים שלכם