אין תמונה
טילון צ'אנקי מאנקי. סוס מנצח וזה
טילון צ'אנקי מאנקי

מבין מעריצי בן אנד ג'ריס, שזה בערך כולם, אחוז המכורים לצ'אנקי מאנקי (גלידת בננה, חתיכות שוקולד, אגוזי מלך) גבוה במיוחד. קבוצת הקוקיז-אנד-קרים היא אולי היחידה החזקה יותר, ועל היריבות ארוכת השנים בין שני המחנות לא זה המקום להרחיב.

על כל פנים, אותו צ'אנקי מאנקי צץ לאחרונה על המדפים גם בגרסת טילון, ואנחנו שמחנו שמחת שמנמנים גדולה. אבל אחרי שעטנו על הטילונים הכתה בנו תובנה שלא ציפינו לה: טילון לא אמור להיות כל כך איכותי. הוא אמור להיות בטעם וניל, רך כזה, על גבול הטפטוף, עם כמה פצפוצים מלמעלה, ואם את רוצים ממש להשקיע – גם שברי בוטנים. האיכות הבן-אנד-ג'ריסית, שכל כך משמחת בקופסה העגולה, פשוט לא מתאימה לפורמט של טילון.

שורה תחתונה: צ'אנקי מאנקי מקומו בקופסה עגולה.

מחיר: 9 שקלים ליחידה.

אין תמונה
הקרקרים של ריץ. מעולים
קרקרים Ritz Crispy

קשה מאוד לעמוד על איכותו של קרקר מבלי להשתמש באותן מילים שחוקות, ולכן נשתמש בהן שוב, ונאמר שהקרקרים של ריץ פריכים ואוריריים. אפשר לומר עליהם גם שהם לא תפלים וחסרי טעם כמו קרקרים אחרים, ויחד עם זאת טעמם אינו דומיננטי מספיק כדי שיפריע להם להיות אחלה בסיס לטבילה במטבל או אפילו כקרוטונים במרק.

אני נשנשתי אותם בעבודה מול המחשב, וזה היה מסוכן למדי: הם לא נגמרים מהר וגרוע מכך, לא נמאסים על הפה, מה שהופך אותם לפתרון מאנצ'יז יעיל, מספק ומשמין.

שורה תחתונה: למרות שזה בסך הכל קרקר, זה כיף נורא.

מחיר: 8.99 שקלים לאריזה של 85 גרם, 11.99 לאריזה של 200 גרם.

אין תמונה
רטבים לעוף של אסם. רק לעתות מצוקה
רטבים לעוף של אסם

לרוב הבשלנים יש תערובת דבש/שום/סויה/תבלינים שהם מכינים בדרך כלל לעוף בתנור. בעיניים עצומות הם מוזגים, משקשקים ושופכים אותה על העוף מתוך ביטחון מלא בתוצאה המשובחת שתגיע בקרוב. אסם פונה לאלה מכם שאינם אוחזים במתכון קסמים שכזה, ומציעה רטבים מוכנים בארבעה טעמים: סויה ודבש, עגבניות וסויה, ברביקיו שום ודבש וגריל.

אנחנו ניסינו את רוטב הברביקיו ורוטב העגבניות והסויה – השרינו בהם את העוף ל-12 שעות ונצמדנו להוראות ההכנה שעל האריזה – ובשני המקרים נותרנו עם ציפייה לא ממומשת. איכשהו הברביקיו יצא דומה מאוד לעגבניות והסויה, מין ערבוביה של תבלינים ומחזקי טעם. בסך הכל קיבלנו עוף לא רע, אבל גם לא במיוחד טוב. מהסוג שאוכלים בלי להתלונן, אבל לא זוכרים אחר כך בערגה.

שורה תחתונה: שווה לשמור צנצנת במזווה, לזמנים קשים.

מחיר: 11-13 שקלים.

אין תמונה
יינות מבעבעים בפחית. להיט
יינות מבעבעים בפחית

מבינים גדולים באלכוהול אנחנו לא, אבל זה לא הפריע לנו ליהנות הנאה רבה משני הטעמים החדשים של RICH: Rich royal ו- Rich passion.

למי שלא מכיר, מדובר ביינות מבעבעים המשווקים בפורמט הכי עממי וחסר סטייל שיש – פחית, והטעמים החדשים בהחלט נותנים עבודה. Rich royal הוא קוקטייל של יין מבעבע לבן יבש בתוספת מיצי פירות יער ותותים, Rich passion הוא אותו הדבר, רק בתוספת מיצי פירות של תפוזים ופסיפלורה – ושניהם נעימים וטעימים, מתקתקים וכיפיים. בהחלט עולים בקנה אחד עם טרנד המבעבעים הזולים והטובים-יחסית, שלא לוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות.

שורה תחתונה: משקה קליל, מתוק ולא מחייב, טיפה יקר מדי לטעמנו.

מחיר: 17 שקל לפחית של 200 מ"ל (בחנויות יין וברשת AM:PM).

>> מתכונים לארוחת בוקר ישראלית