אין תמונה
אנרג'י בטעם טעמי, שטראוס

אנרג'י בטעם טעמי, שטראוס

המחשבה על חטיף אנרג'י בטעם טעמי נשמעה לנו בהתחלה מפתה בערך כמו לבבות דקל בקרמל. רוצה לומר, חולים על טעמי, הוא באמת אחד החטיפים החזקים, אבל למה לצוות אותו דווקא לחטיף בריאות? בריאות זה בריאות, טעמי זה טעמי, הדברים אינם חופפים. כבר דמיינו את התסכול שיאחז בנו כשניקח ביס מהחטיף החדש, והטעם יזכיר טעמי אבל המרקם – מרקם חטיף דגנים, על כל האוויר המשתמע מכך. אבל, חברים, איפה החששות ואיפה המציאות! אנרג'י בטעם טעמי אומנם מגיע באריזה של אנרג'י וצורתו כצורת אנרג'י (כלומר יותר ארוך מטעמי, יותר רחב, פחות שמן), אבל אם תשאלו אותנו – הוא הרבה יותר ממתק שוקולד מאשר חטיף בריאות.

אם מתאמצים אפשר להבחין בשרידי שיבולת שועל, אבל החוויה בחטיף הזה היא חד משמעית חוויית ממתק, וזה פשוט נהדר. עכשיו בוודאי תשאלו – אז אם מדובר בטעמי, מה הבעיה פשוט לקנות טעמי מלכתחילה? התשובה היא הקלוריות. בחטיף טעמי רגיל יש כ-200 קלוריות, ואילו באנרג'י החדש 113 – כלומר קצת יותר מחצי. לא יודעים מה אתם עושים במקרים כאלה, אנחנו רקדנו ריקוד קטן ומיהרנו לבזבז את הקלוריות שחסכנו על מיני פסק זמן.

שורה תחתונה: האם הצלחנו לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה? 5 כוכבים.
מחיר: 10.90-12.80 שקלים לאריזת שישייה.

אין תמונה
קולה זירו בטעם לימון, קוקה קולה

קולה זירו בטעם לימון, קוקה קולה

ממש לפני שבוע פגשנו לראשונה קולה זירו בטעם אפרסק, ואצבעות הרגליים עלו לנו לגבות מרוב התרגשות – והנה פוקדים את המדפים, כדת משה וישראל, פחיות של זירו לימון. למי שזוכר, למשקה הזה הייתה תקופה קצרה ומצערת בארץ, שבסופה הוחלט שישראלים וקולה לימון (כמו גם קולה דובדבן, למרבה הצער) לא הולכים ביחד, וזהו.

אז מה חשבנו עכשיו, שנים ארוכות אחרי האפיזודה ההיא, על גרסת הזירו הלימונית? ובכן, כשציננו אותה צינון אגרסיבי ביותר (ברמת המקפיא) חשנו שמדובר במשקה נחמד, שבהחלט אפשר לגוון איתו לעיתים את הזירו הרגיל. כששתינו אותה בטמפרטורת מקרר רגילה, לעומת זאת, הטעם התמצית-לימוני צרם הרבה יותר, ונזכרנו מה הפריע לנו בקולה לימון מלכתחילה: אם היינו רוצים את המשקה שלנו לימוני, היינו פשוט מטפטפים פנימה כמה טיפות לימון. לא צריך לעבור במפעל בשביל זה.

שורה תחתונה: תביאו את המנגו ודי. 2.5 כוכבים.

טילון אקסטרים ענק וניל-פליק עם מטבע שוקולד לבן, נס (צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור)
טילון אקסטרים ענק וניל-פליק עם מטבע שוקולד לבן, נסטלה | צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור

טילון אקסטרים ענק וניל-פליק עם מטבע שוקולד לבן, נסטלה

דבר מצער קורה לנו ככל שאנחנו מתבגרים: את מקומה של התאווה האיכותית לשוקולד מריר אמיתי, כמה שיותר מריר יותר טוב, תופסת חיבה מבוישת לשוקולד חלב, וחמור מזה – לשוקולד הלבן, שתמיד חשבנו לנחות מכולם. פתאום ממתקי שוקולד לבן קורצים לנו הרבה יותר, ובמקום "זה בכלל לא שוקולד" הזועף שהיינו מפטירים פעם, נדלק לנו ניצוץ פראי בעיניים. תוכלו רק לדמיין את ההתרגשות שאחזה בנו למראה הטילון החדש של נסטלה, עם מטבע השוקולד הלבן הענקי בראשו. אוהו כמה התרגשנו, ואוהו כמה נהנינו לטחון אותו, כאילו חיינו תלויים בזה. בעלי חך עדין בוודאי היו חושבים שהוא יותר מדי מתוק, אנחנו לא חשבנו כך. בעיקר היינו טרודים במחשבה איזה שוקולד יחכה לנו בתחתית הגביע – האם לבן או רגיל. נחסוך לכם את המתח ונגלה שרגיל, ושטוב שכך, כי שוקולד לבן בכל זאת יכול להיות די אינטנסיבי.

שורה תחתונה: מושחת ונהדר. 5 כוכבים.
מחיר: 13-15 שקלים.

כתף בקר מעושנת בציפוי פלפל, מעדני יחיעם (צילום: אריה ויסמין צלמים, יחסי ציבור)
כתף בקר מעושנת בציפוי פלפל, מעדני יחיעם | צילום: אריה ויסמין צלמים, יחסי ציבור

כתף בקר מעושנת בציפוי פלפל, מעדני יחיעם

מעדני יחיעם השיקו נקניק חדש, שאולי היה נעלב שאנחנו קוראים לו נקניק: כתף בקר מעושנת ומפולפלת, בפרוסות דקות אבל לא יותר מדי. אנחנו אירחנו כמה פרוסות כאלה בכריך שלנו (מיונז, עגבנייה, קצת מלח) – והיינו מרוצים. לומר שזה הרגיש כאילו זה עתה הוצאנו את הנתח מהמעשנת לא נאמר – אבל כנקניק תעשייתי הוא בהחלט מוצלח.

שורה תחתונה: עושה את העבודה. 3.5 כוכבים.
מחיר מומלץ: כ-29.90 שקלים לאריזת 150 גרם.

אין תמונה
נוטלה אנד גו בתוספת מקלות בייגלה מלוחים

נוטלה אנד גו בתוספת מקלות בייגלה מלוחים

בנוטלה החליטו לתת לנו מכה מתחת לחגורה, והחלו לשווק את אריזות הטו-גו הקטנות והמתוקות שלהם לא עם סתם מקלות אפויים כי אם עם מקלות בייגלה מלוחים - ובכך הקיץ הקץ על היכולת שלנו לסרב לחטיף הזה. אנחנו יודעים שמתוק ומלוח ביחד זה כבר טריק ממש לא חדש, יודעים, אבל מה לעשות, זה פשוט טעים לנו מדי.


שורה תחתונה: בייגלה ושוקולד? ברור שזה מעולה. 5 כוכבים.
מחיר: כ-5 שקלים לאחד.

אין תמונה
סדרת סמותיס, סנפרוסט

סדרת סמותיס, סנפרוסט

בהמשך לסדרת הפירות הקפואים מהשנה שעברה הוציאה סנפרוסט קו חדש המוקדש כולו לפירות (וקצת ירקות) להכנת שייקים. שלושה לקטים יש שם: לקט צהוב - עם אננס, מנגו ופפאיה; אדום - עם סלק, אננס ואוכמניות; וירוק - עם קייל, מנגו ופפאיה. אנחנו ניסינו את הצהוב (שקית אחת מספיקה לשני שייקים), והיינו בשוק מכמה מעודנת שהייתה התוצאה. במילים אחרות, סביר להניח שיהיו שירגישו שהשייק שלהם חייב המתקה דחוף – אנחנו דווקא אהבנו את זה ככה. דבר נוסף: כשסדרת הפירות הקפואים יצאה אנחנו זוכרים שהתרענו על טעם לוואי בקוביות המנגו. שמחים לעדכן שהפעם לא הבחנו בטעם כזה.

שורה תחתונה: חמוד לאללה לשייקים ביתיים. 4 כוכבים.
מחיר: 13.90-18.90 שקלים.