אין תמונה
קליק בייגלה. הפסגה

קליק בייגלה, יוניליוור
קליק ניגנו לנו יפה מאוד על מיתר "השילוב המושלם בין מתוק למלוח" והשיקו את קליק בייגלה – מוצר שאנחנו חייבים להודות שמפתיע אותנו שלא המציאו עד היום. נכון שאנחנו תמיד שמחים לחסל שקית של קליק קורנפלקס או עוגיות, אבל אנחנו חייבים להודות שבאיזשהו גיל זה פשוט הפך למתוק מדי בשבילנו (בערך בגיל שבו פיתחנו חיבה מוגזמת לסודה). הקליק בייגלה החדש מביא עניין מחודש בחטיף הזה גם למבוגרים, שלא יכולים לעמוד בפיתוי של שוקולד ובייגלה.

טבלת השוקולד חוסלה על ידינו תוך דקות. גם מקלות הבייגלה – הלבנים והחומים – חוסלו על ידי עדר הטועמים שהתנפל עליהם והוכרזו כמוצלחים. למרות זאת נציין כי שניהם סבלו מכדוריות שוקולד קטנטנות, כנראה תוצר לוואי של הפקת החטיף, שהיו קצת מעצבנות ונדבקו לאצבעות ושלאצבעות השוקולד הלבנות יש הגשה בעייתית. מילים כמו "נר לטוסיק", "אוכל של תוכי" ועוד נזרקו לאוויר, אבל זה לא מנע מעדר הטרמיטים שלנו לחסל הכל.

בשורה התחתונה: שילוב מעולה, מוצר טעים – בעיקר בגרסת הטבלה. 5 כוכבים.
מחיר: 4-5.40 שקלים לחפיסת שוקולד, 5-5.90 לשקית.

גם בפייסבוק שלנו טעים!

חלב לקורנפלקס במתיקות מעודנת, טרה (צילום: עדלי,  יחסי ציבור )
חלב לקורנפלקס במתיקות מעודנת. מה פתאום לילדים? | צילום: עדלי, יחסי ציבור

חלב לקורנפלקס במתיקות מעודנת, טרה
אנחנו לא רואים שום סיבה בעולם להמתיק את החלב של הקורנפלקס. באמת. האם אין מספיק סוכר בדגני הבוקר עצמם, שאנחנו צריכים לחזק את הארוחה הלא-מי-יודע-כמה-בריאה גם ככה בעוד סוכר? אז הנה הקאץ': החלב הממותק החדש של טרה אינו מכיל סוכר, אלא רק סטיביה – אותו ממתיק טבעי שמשרת את החברה היטב בשוקו מו בלי תוספות סוכר שלה. אז ניסינו את החלב הממותק עם הקורנפלקס שלנו, ונהנינו מאוד. המתיקות נעימה וטובה, נטולת טעמי לוואי כמעט לגמרי. האם נרכוש את המוצר לילדים שלנו? כנראה שלא. כי בניגוד לשוקו, שהם יצרכו בין כה וכה, אין שום סיבה בעולם שיידעו שחלב לקורנפלקס יכול להיות מתוק.

שורה תחתונה: אחלה, אבל אל תגלו לילדים. 3.5 כוכבים.
מחיר: 7.90-7.60 שקלים לליטר.

עוגיות לב ריבה, לחם יין (צילום: דן פרץ,  יחסי ציבור )
עוגיות לב ריבה. אפשר קצת סליז? | צילום: דן פרץ, יחסי ציבור

עוגיות לב ריבה, לחם יין
לקראת ט"ו באב המתקרב מרחיבה לחם יין את סדרת העוגיות שלה – ובמה אם לא עוגיות סנדוויץ' לב, עם ריבה באמצע. עוגיות סנדוויץ' עם ריבה הן הסוג האהוב עלינו בעולם, ולא משנה באיזו איכות הן מגיעות. זכורים לנו רגעים לא מעטים של זלילת העוגיות האלה עוד בשירותנו הצבאי – ואז הן באמת היו במרען, עם חומר אדום זרחני והרבה מרגרינה בבצק.

ובכן, הגרסה של לחם יין היא גרסה איכותית ועשירה בחמאה, ובכל זאת – שמחתנו לא הייתה שלמה. אולי זה מיעוט הריבה, אולי העדינות המוגזמת כמעט של הבצק. לא בטוחים מה זה אומר עלינו, אבל מסתבר שאנחנו אוהבים את העוגיות שלנו יותר נותנות בראש.

שורה תחתונה: חמאתיות וטובות, קצת עדינות מדי לטעמנו. 3.5 כוכבים.
מחיר מומלץ: 19.90 שקלים.

ספרייט זירו, קוקה קולה ישראל (צילום: מנחם רייס,  יחסי ציבור )
ספרייט זירו. הדיאט מת, יחי הזירו! | צילום: מנחם רייס, יחסי ציבור

ספרייט זירו, קוקה קולה ישראל
מי שהמציא את הקונספט של זירו הוא גאון. גם מתוק, גם טעים, גם חד קלורי? כנראה שמדובר באלוהים הטוב בכבודו ובעצמו. בימים אלה הגיח על המדפים המקביל של קולה זירו אהובת נפשנו, הספרייט זירו – ובמוחו כוונת השתלטות. בניגוד לקולה, הספרייט זירו הולך לדחוק את רגליו של הדיאט ספרייט הרגיל לחלוטין, ולתפוס את מקומו בשוק באופן מוחלט. אחרי שטעמנו אנחנו יכולים להגיד שהפרידה הולכת להיות קלה מאוד. כמו במקרה הקולה – פשוט אין מה להשוות בין הדיאט לזירו. במקום טעם של סוכרזית – מתיקות נעימה, והקלוריות – הכי בצד שלנו. כאלה מהפכות אנחנו אוהבים.

שורה תחתונה: מעולה. 5 כוכבים.
מחיר: כמו הדיאט.

חומוס עם זיתים, זעתר ושמן זית, אחלה (צילום: סטודיו שטראוס,  יחסי ציבור )
חומוס עם זיתים. מה ששמעתם | צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור

חומוס עם זיתים, זעתר ושמן זית, אחלה
אנחנו יכולים להניח שמצאתם את עצמכם מתלבטים לא פעם מול המקרר בסופר, מנסים להחליט אם אתם מעדיפים גבינה לבנה חלקה או עם זיתים. מעולם לא חשבנו שהאופציה הזאת תורחב גם לאזור החומוס, והאמת – חבל שכך. לא נתפלא אם מי שהוסיף זיתים לחומוס השתעשע גם ברעיון להוסיף לו נגיעות של שוקולד. לא נכחיש, יש שכבות של טעמים במוצר החדש של אחלה: בהתחלה מרגישים רק את טעם החומוס והזעתר, אבל אז מגיע טעם הזיתים והוא מרגיש לא קשור לפרקים, וקצת נחמד לפרקים אחרים. בסופו של דבר, זאת לא תהיה הבחירה המיידית שלנו בבואנו לקנות חומוס מוכן.

בשורה התחתונה: יציאה מוזרה, אבל בסופו של דבר – קצת עובדת. 3 כוכבים.
מחיר: כ-10 שקלים לאריזה.

טחינה לניגוב, אחלה (צילום: סטודיו שטראוס,  יחסי ציבור )
טחינה לניגוב. כמו של פלאפלייה טובה | צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור

טחינה לניגוב, אחלה
כבר לרלרנו בעבר במדור על כך שאנחנו אנשים של טחינה, כאלו שאוהבים אותה גולמית ועם 100 אחוז שומשום מלא. המחשבה העילאית והמתנשאת הזאת עברה בראשנו כשראינו את הטחינה החדשה של אחלה, אבל בכל זאת נתנו לה צ'אנס. אוקיי, אז זו לא הטחינה המופלצת שאנחנו מכינים לעצמנו בבית, אבל וואלה – היא טעימה. טחינה, כמו טחינה של פלאפליות טובות שאכפת להן מטחינה, רק הרבה פחות מדוללת.

בשורה התחתונה: לא רעה בכלל. 4 כוכבים.
מחיר: כ-10 שקלים.

אין תמונה
טילון קורנטו החדש וחברים. הטילון פצצה

טילון קורנטו סופר קרמל וחמאת בוטנים, גלידת שטראוס
שלוש גלידות חדשות מבית גלידת שטראוס נחתו על שולחננו: קוקיבו, שזה סוג של קוקילידה, שהייתה סבירה ולא מעבר; חטיף גלידה כריות, שהזכיר שוקובו יותר מאשר את החטיף שהוא נקרא על שמו; וטילון קורנטו סופר קרמל וחמאת בוטנים. והטילון, הו הטילון. שילוב של ופל מושלם, גלידה אוורירית כמו ענן ותוספות טעם מופלאות בדמות קרמל וחמאת בוטנים. קצת כמו מוס מעולה, אבל בגביע.

שורה תחתונה: אהבנו, ולא רק יחסית למוצרים האחרים. 4.5 כוכבים.
מחיר: כ-11 שקלים לטילון.

משקה קל אננס-פסיפלורה ומשקה קל אפרסק, פריגת (צילום: סטודיו פריגת,  יחסי ציבור )
משקה קל אננס-פסיפלורה. טעים בשיגעון | צילום: סטודיו פריגת, יחסי ציבור

משקה קל אננס-פסיפלורה ומשקה קל אפרסק, פריגת
הצלחה מסחררת. אין דרך אחרת לתאר את שני הטעמים החדשים שהשיקה פריגת. חמישה אנשים שונים טעמו את שניהם ומיד ביקשו עוד כוס עם קרח. האפרסק מושלם – לא סמיך מדי, וחסר חתיכות פרי כמו שהתרגלנו לקבל ממשקאות מסוג זה, וזה עובר לגמרי. אבל טעם האננס-פסיפלורה הוא ללא ספק הכוכב שמנצנץ מעל כל המשקאות החדשים שיצאו השנה: טעים מאוד, מתוק בצורה מושלמת, עם נגיעות גויאבה מדויקות שפתאום הופכות את המשקה הפשוט לכאורה לאקזוטי על התפר שבין סיני לג'מייקה. מומלץ לצרוך קר, קר, קר.

שורה תחתונה: מצוין, כמובן לחובבי הז'אנר. 5 כוכבים.
מחיר: כ-5 שקלים לליטר וחצי.

תה קר פירות יער, פיוז-טי (צילום: סטודיו פרומרקט,  יחסי ציבור )
פיוז-טי פירות יער. מפתיע וכיפי | צילום: סטודיו פרומרקט, יחסי ציבור

תה קר פירות יער, פיוז-טי
אחרי מתקפת משקאות הקיץ החדשים, זה היה כנראה רק עניין של זמן עד שיגיע תה קר חדש, כדי להמשיך ולחזק את המותג המוביל ממילא. אז הטעם החדש הוא פירות יער, והוא מוצלח ללא ספק. הוא מתוק במידה, וטעם התה מורגש בהחלט. אחרי כמה לגימות נוספות זה כבר הרגיש לנו כמו משהו שטעמנו בעבר – מעין שילוב מסקרן, מוזר ומוצלח בין פיוז-טי אקזוטי לסוכריית התרנגול המיתולוגית של ילדותנו. בקיצור, חיבבנו פלוס.

שורה תחתונה: היי, מה סוכריית התרנגול עושה פה? 4 כוכבים.
מחיר: כ-6 שקלים לליטר וחצי.

מחוץ לקופסה: פיקניק מקסיקני, טרז פזוס
לרגל הקיץ ועונת ה"אלוהים, חייבים לעשות משהו בחוץ עם הילדים", חברת טרז פזוס השיקה חבילת פיקניק מקסיקני. אז חשבנו שנקבל חבילה הכוללת סומבררו ענק, פיניאטה והמון המון נאצ'וס וטקילה, אבל קיבלנו משהו קצת יותר נורמטיבי שכלל טוסטאדה, נאצ'וס תירס, סלסה מקסיקנה, סלסה חלפניו ליים, חלפניו אדום כבוש והיביסקוס חמאיקה מיובש להכנת תה קר. על הנאצ'וס והסלסה מקסיקנה לא נרחיב, מאחר שכבר שיבחנו אותם כאן. גם שאר המוצרים היו גם טובים: סלסת החלפניו ליים התגלתה כחריפה לאללה (אבל היה כתוב "פיקנטי"!) אבל טעימה מאוד, והטוסטאדס היו שמנוניות מעט אך משובחות. את מקצתן אכלנו עם טופינג שהכנו בבית ואת רובן פשוט שברנו לפיסות ואכלנו כמו נאצ'וס עם הסלסה.

כל זה טוב ויפה, והמוצרים באמת איכותיים ומוצלחים למי שאוהב מקסיקני, אבל את הקשר ביניהם לבין פיקניק באמת שלא הצלחנו להבין. מדובר באסופת מוצרים טובים שיכולים לשמש כחומר גלם מעולה לארוחה מקסיקנית, אבל מחייבים את הרוכש לקנות עוד המון דברים מסביב כדי להתקין מהם פיקניק שמתקרב למשביע.

בשורה התחתונה: המוצרים טובים, היציאה של הפיקניק פחות, והמחיר - יקר אש. 3.5 כוכבים.
מחיר: 99 שקלים למארז.

אין תמונה
פיקניק מקסיקני של טרז פזוס. יש לנו רגשות מעורבים

 

>> בפעם שעברה ניסינו את חמסה, החומוס החדש להכנה ביתית