פסק זמן גלילית במילוי חמאת בוטנים ופסק זמן גלילית במילוי חלבה, עלית

לתת לניצול טרי של חלי ממן לטעום חטיף חדש זה מסוכן. נכון, הוא כנראה יודע להעריך ממתק טוב – אחרת הוא לא היה מגיע לחלי ממן מלכתחילה – אבל מצד שני, סביר שאותו אדם לא ראה שוקולד כבר זמן מה, וגם אם ראה – כנראה לא טעם. מה הסכנה אתם שואלים? זה פשוט: ניצול חלי ממן שכזה – הכל טעים לו.

אחרי ההקדמה הזו נספר לכם שטעמנו את הפסק זמן החדש, עם הגלילית במילוי חמאת בוטנים, ועפנו עליו. פתאום הכתה בנו הגאונות שבטמינת הגלילית הפציחה בתוך השוקולד הרך, פתאום הבנו כמה מבריק שילוב הטעמים של שוקולד וחמאת בוטנים. תאמרו, זה הכל בגלל שלא ראיתם שוקולד חודשים – ואנחנו נגיד, זה דווקא לא נכון. איך אנחנו יודעים? כי את הטעם השני, עם החלבה, אהבנו הרבה פחות.

שורה תחתונה: החמאת בוטנים נהדר (4), החלבה חביב (3).
מחיר: 4.50 שקלים לחטיף.

אין תמונה
תה ירוק לימונית ויסמין. עדין וטוב

תה ירוק לימונית ויסמין, ויסוצקי

אנחנו לא יודעים מה אתכם, אבל אנחנו, כשרוחות הסתיו הקרירות מתחילות לנשב, הגוף שלנו עובר מיידית למצב תה. לא ממש משנה מה הטמפרטורות בחוץ, עם משב הרוח הראשון אנחנו מפתחים משיכה חייתית למשקאות חמים, ושימות העולם. לכן שמחנו בטעם החדש בסדרת התה הירוק של ויסוצקי – לימונית ויסמין. אם אתם אוהבים את התה הירוק של ויסוצקי, שהוא מעודן יחסית ולא מאוד אגרסיבי, גם הטעם החדש בסדרה יהיה "כוס התה שלכם". אותו תה ירוק בעל נוכחות לא מתקיפה, עם ניחוחות יסמין פרחוניים ונעימים. נחמד ביותר.

שורה תחתונה: לאנשים שאוהבים את התה שלהם רגוע. 4 כוכבים.
מחיר: 20-25.90 שקלים.

אין תמונה
חטיפי פיצה על בסיס קמח מלא. נעלמו במהירות האור

חטיפי פיצה על בסיס קמח מלא, מעדנות

היחסים שלנו עם הפיצה הקפואה של מעדנות הם לא פשוטים. יש לנו תקופות שאנחנו בעדה, תקופות שאנחנו פחות (פיצה שום? על דבר כזה אפשר לפרק יחסים!), ותקופות שבהן אנחנו כל כך רעבים ששום דבר לא ממש משנה – אם זה אוכל אנחנו נזלול אותו, ועד הסוף.
אז עכשיו, מסתמן, אנחנו בתקופה לא רעה בכלל עם פיצת מעדנות, והכל בזכות המוצר החדש – חטיפי פיצה על בסיס קמח מלא. מדובר בריבועי פיצה קטנים וטעימים, עשירים ועסיסיים מאוד מאוד, לגמרי מהסוג שאי אפשר להפסיק לאכול, שאפילו החך הביקורתי של הילדים לא הצליח לזהות בהם את הקמח המלא.
שורה תחתונה: טעים לאללה, עם מרכיבים בריאים – לנו זה מספיק. 4 כוכבים.

מחיר: 24.90-27.90 שקלים לאריזה של 650 גרם.

אין תמונה
טעמי וטורטית עם שוקולד לבן. דווקא בא להן טוב

טעמי וטורטית עם שוקולד לבן, עלית

באופן כללי שוקולד חום עדיף על שוקולד לבן. אוקיי, עכשיו, כשזה נאמר – אפשר להודות שחיבבנו פלוס את הגרסה החדשה והלבנה לחטיפים המוכרים של עלית. הסיבה נעוצה כנראה בעובדה שגם ככה לא מדובר בחטיפים שהשוקולד במרכזם. טורטית היא ופל עם קרם שקדים, טעמי מבוסס על מילוי של קרם נוגט, קרמל ופצפוצי אורז, כך שמראש השוקולד הוא רק ציפוי, והשוקולד הלבן מחזיק את התפקיד לא רע בכלל. מדובר בגיוון מרענן, ואנחנו חייבים להודות שגם המראה החיצוני שבה קצת את לבנו, במיוחד בטעמי – שם יש שכבת מילוי כהה ועבה יחסית והציפוי הלבן פשוט יושב עליה יפה. נו, גם זאת סיבה טובה לנשנש משהו מתוק.

שורה תחתונה: נחמד מאוד, למרות השוקולד הלבן. 3.5 כוכבים.

מחיר: 2.90-3.90 שקלים לחטיף.

אין תמונה
החדשה של בן אנד ג'ריס. עזבו אותנו מליבה

גלידת Brownie Batter, בן אנד ג'ריס

עד היום הסתובבנו בתחושה שבן אנד ג'ריס הם אלוהי הגלידה, ומי אנחנו בני האנוש הפשוטים שנעביר עליהם ביקורת. אבל אז טעמנו את הגלידה עם ליבת הבראוניז, ויש לנו מה להגיד עליה וגם על הקונספט כולו: לאחרונה הוציאה החברה את סדרת ה-core, שזה אומר שבמרכז המכל יש ליבה מעט נוזלית של לא-גלידה: קרמל, עוגת גבינה, בראוניז ועוד. עכשיו, באופן אישי – אנחנו פשוט מעדיפים שיערבבו לנו את כל העסק. לא עפנו על הקטע שיש כפיות של "סתם גלידה" ויש כפיות רק עם הליבה. אנחנו מצפים מבן אנד ג'ריס שידאגו לתמהיל נכון, לביס המושלם. מילא אם היה מדובר בבראוניז משובחים במיוחד, אם היה לנו חשק לחפור את הליבה החוצה, לאפות אותה ולזלול – אז לא היינו אומרים דבר, אבל פייר, זו סתם תערובת בראוניז. מתוקה, תעשייתית. לא משהו לכתוב עליו הביתה, בטח שלא משהו שצריך להיות ליבה של משהו אחר. והגלידה שמסביב? על זה אין מילה רעה, בכל זאת – בן אנד ג'ריס.

שורה תחתונה: לא בשבילנו. 2.5 כוכבים.

מחיר: כ-25 שקלים.

אין תמונה
תערובת לעוגה של אשבל. יצא טוב!

תערובת להכנת עוגה ללא גלוטן בטעם וניל, אשבל

מאז שגילו לבני צליאק, היה לי ברור שאני לא הולכת לרקוח תרכובות של קמחים לטובת עוגות ומאפים – אני צריכה קצר ומהר, בחוש ופזיז. לכן שמתי עין, בין השאר, על תחליפי הקמח של כרגיל. העוגה הראשונה של המותג צלחה, עד כדי כך שהיו שתהו האם זו באמת עוגה נטולת גלוטן - ואני עליתי על הגל. הפעם ניסיתי את התערובת להכנת עוגה בטעם וניל. פעלתי (פחות או יותר) לפי המתכון בגב האריזה: במתכון המקורי לא היה סוכר בכלל, והשמן היה צמחי. אני הלכתי על רבע כוס סוכר (עוגה לילד, בכל זאת) ושמן רגיל. הוספתי גם שוקולד צ'יפס, כי כזאת אני – משקיעה. הבלילה הייתה מצוינת (ליטרלית, ללקק את האצבעות), העוגה גם. לא מאוד אוורירית ומעט דחוסה, אבל אם סיימנו אותה ב-10 דקות, כנראה שזה לא ממש הפריע לנו.
שורה תחתונה: מוצלח מאוד. 4.5 כוכבים.
מחיר: 19.90 שקלים.

מחוץ לקופסה: בפלות בטעם טוויסט ובפלות בטעם טוב טעם, עלית

נוסטלגיה הייתה צריכה להיות אחד מהטעמים, כי אין דרך אחרת לתאר את טעמן של הבפלות בטעם טוויסט. הן זרקו אותנו אחורה כמו פסיכואנליסט משוגע, אבל אז נזכרנו שבאופן אישי בכלל לא אהבנו טוויסט. כחלק מהשליחות העיתונאית – פנינו לאחד שהצהיר שהוא דווקא אהב את החטיף היבשושי הזה. תגובתו הייתה: "נעים להיזכר", אבל שקית הבפלות נותרה פתוחה מולו במשך ערב שלם ואף בפלה נוספת לא נאכלה. מצד שני – תחת אותה סדרה טעמנו גם את הבפלות בטעם טוב טעם – וכאן המקרה היה שונה. הן לא הזכירו טוב טעם בכלל, וכשהן עמדו בפני עצמן בלי ההילה של הנוסטלגיה, הם היו סתם בפלות שוקולד, פשוטות ואפרוריות. 17.90 שקל לחבילה, להשיג בחנות שוויצריה הקטנה. 

 >> בפעם שעברה התמכרנו לפריכיות אורז!