אין תמונה
מתוק מדי, אבל ממכר. רוטב מוכן של אוליביה
רוטב צ'ילי בוטנים של אוליביה

חשדנות כלפי מוצרי מאכל שמשתייכים לקטגוריות ה"הופ וגמרנו" היא בלתי נמנעת, שכן על כל קיצור דרך, חייב לבוא גם איזה תג מחיר. אם זה בטעם, בערכים התזונתיים, או בכבוד העצמי. כי כמה כבוד עצמי יכול להיות למישהו שמחמם לעצמו פיצה קפואה במיקרו?
השבוע נחת על שולחננו המוצר החדש מבית אוליביה, חברת הבת של תנובה שמתמחה במיני רטבים מוכנים, כאלה שלא מצריכים מיומנות בישול מלבד היכולת לפתוח צנצנות. רוטב צ'ילי וחמאת בוטנים נשמע יופי בתיאוריה – קצת אוריינטלי, קצת אמריקאי, שימו אותו על פרגיות וקיבלתם פיוז'ן ישראלי דלוקס.
טעימה מהרוטב (אפשר לשים אותו על עוף מוכן) הנחיתה על החיך מתקפה של טעמים – הרבה מתוק, הרבה חרפרף, מעט חומצי ולא מעט בוטני. שילוב לא רע בעיקרון, אלא שהיה בו יותר מדי מהכל.
ניסינו את הצעת היצרנית – לכסות עוף טרי ברוטב ולאפות בתנור. צנצנת אחת הספיקה לשמונה שוקיי עוף (אתם מוזמנים להמיר לירכיים כמובן). כעבור 40 דקות השחמה יצאה מהתנור ארוחת ערב במינימום עבודה, מה שאומר שבקטגוריית "הופ וגמרנו" אין ספק שהרוטב מנצח. גם בקטגוריית ה"הבאתי לכם אותה בחידוש הערב" הוא שחקן חזק. מבחינת החסרונות, מצאנו שהרכיב הראשון ברשימת המרכיבים הוא סוכר, מה שמסביר את רמת המתיקות הגבוהה שיצאה לנו מהעוף. תהיו בטוחים שדיאט זה לא. מבחינת הטעם, הדעות בינינו לבין עצמנו היו חלוקות – מצד אחד, אין ספק שהיה טעים ואף מעט ממכר. ככה זה עם סוכר. מצד שני – מדובר כאמור ב"מכה" של טעמים שמחסלת את סיכוייה של כל מנה אחרת להוות חלק משמעותי מהארוחה.
מחיר: 12 שקלים לאריזה של 310 גרם

אין תמונה
טוב, הגיע הזמן שמישהו יודה בזה: מדובר בשבבי קלקר
פריכיות אורז בטעם דבש ובננה של אוסם

עד מתי ילעגו חברות המזון לאנשים תמימים שמנסים לשמור על המשקל שלהם? עד מתי יעשו מאיתנו צחוק? מה נראה לכם, שאנחנו קונים את הבדיחה הזאת של לשים כל מיני דברים שצריכים להיות בעוגה בתוך פריכית אורז ולקרוא לזה חטיף?
הפריכיות בדבש של אוסם זכו למהדורה מיוחדת שמוסיפה להן בננות, ומלבד העובדה שטעם הבננות חלוש מדי ודומה יותר לטעם מלאכותי של בננה ולא לדבר האמיתי, הרי שהפריכיות בעיקר עשו עוול למדייטים. שלוש בנות (אלא מה? מכירים הרבה גברים שיאכלו את זה?) שלא היה להן משהו אחר לנשנש מצאו את עצמן לועסות פריכיות ומבכות את מר גורלן. כי איך שלא תהפכו את זה – פריכית נשארת פריכית. הפורמט היחיד שלה שיכול, אולי, בדוחק, להיחשב לחטיף, הוא של הפריכיות המצופות בשוקולד, וגם אז עדיף שפשוט יעיפו את הפריכית. לא, הדבש לא הפך את זה לטעים או נסבל יותר, גם לא הרמז לבננה. מה שיכול היה להפוך את זה לטעים, זה אם הייתה מגיחה מהשקית עוגת שמרים שוקולד ומציעה את עצמה לקהל. אבל מה, בכל זאת 8 קלוריות בלבד ליחידה.
מחיר: 6.90 לאריזה המכילה 80 גרם.


אין תמונה
מריר כמעט כמונו, אבל לא מספיק. שוקולד צ'יפס מריר של כרמית
נטיפי שוקולד צ'יפס של חברת כרמית

נטיפי השוקולד צ'יפס החדשים של כרמית מכילים 60% מוצקי קקאו והם גם 60% שווים. הם אמנם טעימים וגם נוחים לשימוש, אבל הם לא יפיקו מכם אנחות של עונג, או יעניקו לכם את התחושה המדהימה הזאת שמעוררת את כל הגוף – ששוקולד טוב באמת מעניק. בקיצור הם ממש לא רעים, אבל מה? גם לא מעולים.באשר לחדשנות של המוצר: מזה זמן מה, חברות שוקולד רבות משווקות שוקולד מריר המכיל שישים אחוז מוצקי קקאו ויותר כך שבמובן הזה, המוצר של כרמית אינו מחדש הרבה. החידוש הוא אחוזי קקאו גבוהים דווקא בשוקולד צ'יפס במחיר עממי (שכן אלו של קאליבו ושות' שנמכרים בחנויות המתמחות עולים הון)
דווקא בגלל זה השוקולד של כרמית קצת נופל בין הכיסאות, הוא מריר מידי בשביל להיות שוקולד פושט ופושט מידי בשביל להיחשב שוקולד איכותי באמת.
שישים אחוזים מוצקי קקאו זה יפה, אבל בטח לא מספק את אוהבי השוקולד המריר האמיתיים, שפחות משבעים אחוזים לא מדגדגים להם. מצד שני שישים אחוזים עלולים להיות קצת יותר מידי עבור הצרכנים המסורתיים של השוקולד צ'יפס, אלה המעדיפים את השוקולד שלהם מתוק. עם השוקולד הכנו עוגת שוקולד צ'יפס בחושה שיצאה מאוד מאוד טעימה, אבל קשה לומר שהנטיפים תיפקדו בה טוב יותר מאחיהם עם אחוזי הקקאו הנמוכים יותר.
מחיר: 12.99 שקל לאריזה של 250 גרם.