גלידת פינאט באטר קאפ, בקערה
פינט-באטר קאפ. חזרה מהמתים, וטוב שכך | צילום: מורג ביטן, יחסי ציבור

גלידת פינאט-באטר קאפ של בן & ג'ריס

כשקיבלנו את גלידת חמאת הבוטנים של בן & ג'ריס עיקמנו פרצוף. משהו בטעם הזה נשמע מאוד לא מפתה, על אחת כמה וכמה אחרי שגילינו שמדובר בטעם שכבר ביקר בשוק, ובשנת 2000 נשלח אחר כבוד לבית הקברות לטעמים של החברה.

אבל אז ראינו את חתיכות חמאת הבוטנים המצופות פאדג' שוקולד, והבנו שיש כאן עניין. הפכנו את הטעימה למיני אירוע, והבטחנו לקטנצ'יק שאחרי הגן הולכים לאכול גלידה. הפצפון זלל את הבן & ג'ריס החדשה-ישנה בתיאבון רב וביקש תוספת, ואילו אנחנו מצאנו את טעמה קצת אנמי, למעט הביסים עם הפאדג', שהיו חגיגה גדולה. ואז הבנו: הגלידה שם בשביל לאזן את המתיקות המתפרצת של הצ'אנקים, וטוב שהיא עושה את זה. מה שכן, בשביל הקטנצ'יק החתיכות המתוקות היו יותר מדי והוא העביר אותן אלינו. אי אפשר לומר שלא שמחנו.

שורה תחתונה: הגלידה עצמה עדינה מאוד, אבל יחד עם חתיכות הפאדג' מדובר בעונג גדול. 4 כוכבים.

המחיר: 27.90 שקלים.

גלידת פינאט באטר קאפ
גלידת פינאט-באטר קאפ - האריזה | צילום: מורג ביטן, יחסי ציבור

קורני גולד

זה לא סוד שחטיפי בריאות הם לא העיפרון הכי בריא בקלמר. נכון, יש בהם סיבים תזונתיים, פירות יבשים ודברים טובים מעין אלה, אבל לצדם מככבת בדרך כלל כמות פסיכית של סוכר. זה בנוסף למיני חומרים לא מזוהים שאפשר לראות ברשימת המרכיבים, שלא יכולים לבשר על שום דבר טוב.

אז האם אנחנו נגד? את זה לא אמרנו. כי ברגע שלא מתייחסים אליהם כאל משהו שאמור לספק לגוף שלנו את כל צרכיו – מדובר ביופי של חטיף מתוק. וכאן אנחנו מגיעים לעיקר: חטיפי הקורני החדשים – קורני גולד, לא סתם – ממש טעימים, כדי כך שאפשר לומר שהם יכולים להשתייך לקבוצת הממתקים. הם עשירים בטירוף ומתוקים להפליא, ומזכירים יותר מהכל את חטיפי האגוזים/בוטים/שקדים והדבש שזללנו כשהיינו קטנים. דווקא תוספת השוקולד הייתה מיותרת בעינינו. הטעם היה מצוין גם בלעדיה.

שורה תחתונה: טעים לאללה, אבל יותר קינוח מחטיף בריאות. 4 כוכבים.

המחיר: 18 שקלים לחבילה.

קורני גולד
קורני גולד. עובר בכיף כממתק ליד הקפה | צילום: דוד ויוסף, יחסי ציבור

שוקו תנובה

עוד שוקו? כן, עוד שוקו. בשביל מה צריך? כאילו לא צריך, אבל אחרי שקוראים את המאפיינים של השוקו החדש – מבינים שאולי דווקא כן. בשוקו של תנובה יש פחות סוכר מבכל האחרים, יותר סידן וויטמינים ו-96 אחוז חלב (תתפלאו, אבל זה ממש לא מובן מאליו), והיתרון הכי גדול שלו הוא שהטעם לא נפגע בכלל. הילדים שדגמו את המוצר היו מרוצים, ולא באו בשום טענה – שזה יפה כשמדובר בילדים.

שורה תחתונה: שוקו רגיל, אבל קצת יותר טוב מאחרים. 3.5 כוכבים.

המחיר: 12 שקלים לבקבוק של ליטר, 2.70 לבקבוק אישי של 225 מ"ל.

שוקו תנובה
שוקו תנובה, תמונה משפחתית. כמו כל האחרים - אבל במובן הטוב | צילום: ברוך נאה, יחסי ציבור

סוכריות תנתה

החיסרון הכי גדול של מותג סוכריות הגומי שפרץ לחיינו בסערה הוא השם שלו – תנתה, במובן "תן את ה". ניסיתם להיות צעירים ומגניבים? לא אסתטי, ובעיקר מזיע ממאמץ. עד כאן הביקורת. הסוכריות עצמן – ויש מיליון סוגים מהן: נחשים, תות, ביצה עין, בננה, דובים קטנטנים ועוד מיליון – מעולות לגמרי, יותר מכל מותג סוכריות גומי אחר. מי שרגיל להיאבק עם סוכריית הגומי שלו – צפויה לו חוויה משנה חיים. מדובר בסוכריות רכות יחסית ולעיסות, שמרגישים בהן את הטריות, וזה כיף גדול. אפילו הדובים הקטנטנים לא זרעו הרס בשיניים, ונזללו בהנאה רבה. סוכריות ביצת העין טיפה אכזבו, אבל רק בגלל הציפיות הגבוהות.

שורה תחתונה: סוכריות גומי מעולות. לא מגיע להן השם הדבילי. 4.5 כוכבים.

המחיר: 12 שקל לחבילה.

סוכריות תנתה
סוכריות תנתה. חוץ מהשם, הכל טוב | צילום: דן לב, יחסי ציבור

קונפיטורות עם דבש, עמק חפר

אם עד היום הייתם רגילים לעצור שנייה לפני שאתם מורחים את הטוסט, ולהתלבט מה מתחשק לכם יותר – ריבה או דבש – בעמק חפר פתרו לכם את הבעיה, והמציאו מוצר אחד שכולל את שניהם. מרגש? לא באמת, שהרי מעולם לא התלוננו שחסר לנו דבש בריבה.

עם כל האטיטיוד הזה ניגשנו לטעום את הקונפיטורות החדשות, וחיש מיד שינינו גישה. מדובר בקונפיטורה מצוינת, עם טעמים מאוזנים באופן מושלם, ומאז ועד היום היא מלווה חלק גדול מהטוסטים שלנו. מצטיינת בעיקר קונפיטורת הדובדבן, שהצליחה כמעט להמם אותנו בטעמה הטוב. מה שכן, המרקם עדיין דרוש מעט שיפור, שכן בעוד שרוב הריבה נתפסת על הטוסטים שלנו קוממיות, חלקה הקטן נוזלי מדי, ונשפך ממנו בקלות. בטח הדבש אשם.

שורה תחתונה: לא לגמרי ברור לנו מה התפקיד של הדבש בסיפור, אבל המוצר טעים בטירוף.

המחיר: 19 שקלים לצצנת.

אין תמונה
קונפיטורות עם דבש. הדובדבן פצצה

*  *  *  *  *  *  *

+ אהבנו: נביעות פלוס בטעם מנדרינה. פירותי ומרענן, כמו שאנחנו אוהבים. פייט רציני לנביעות אפרסק. מחיר: 6.5 לחצי ליטר.

- לא אהבנו: פיצה טוסט של מעדנות. מוצר דקדנטי להחריד, ובעיקר לא מספיק טעים. אפילו הילד סירב. מחיר: 26-29 שקלים לאריזה של 8 יחידות.

>> רץ ברשת: תפוח האדמה הכי מושחת שיש