מיני עוגיות שוקולד צ'יפס, מרבה (צילום: יחסי ציבור)
מיני עוגיות שוקולד צ'יפס, מרבה | צילום: יחסי ציבור

מיני עוגיות שוקולד צ'יפס, מרבה

סדרת עוגיות השוקולד צ'יפס 37% מוסיפה שני מוצרים לשורותיה: עוגיות שוקולד צ'יפס מצופות שוקולד, שעליהן לא נתעכב כי באיזשהו אופן ביזארי חשנו שהציפוי לא עושה עם העוגייה שום חסד, ועוגיות שוקולד צ'יפס בגרסת מיני, שהצליחו למלא את ליבנו אושר יותר מאשר העוגיות המקוריות. במראה הן מזכירות את דגני הבוקר הוותיקים עוגי, אבל יותר בגדול ויותר כמו עוגייה אמיתית, ועד כמה שניסינו, לא הצלחנו להילחם בדחף לאכול אותן בקערה עם חלב.

שורה תחתונה: מתנשנשות מאליהן, לטוב ולרע. 4.5 כוכבים.

מחיר: 9-12 שקלים לחבילה של 175 גרם.

עדשי שוקולד פינטרולס  (צילום: יחסי ציבור)
עדשי שוקולד פינטרולס | צילום: יחסי ציבור

עדשי שוקולד פינטרולס

האמת, לא חשנו שחסרות לנו עדשי שוקולד בחיים. באמת שיש בסופר די והותר כאלה. רק מה, בדרך המקרה יצא שגילינו שלעדשים החדשות של פינרולס יש תכונה אחת נעלה במיוחד: הן לא נשברות באפייה! ניסינו עלית, ניסינו m&ms, ניסינו כל סוג עדשים שמצאנו בשוק – ברגע שהן פגשו בחום התנור הן נסדקו לכל הפחות או התפצלחו באופן בלתי אסתטי בעליל, ברוב המקרים. אז הנה, עכשיו יש עדשים שלא עושות את זה, ואפשר לשבץ אותן בכיף על עוגיות שוקולד צ'יפס ואחרות. חשוב.

שורה תחתונה: הרבה יותר שוות ממה שחשבנו. 5 כוכבים.

מחיר מומלץ: 14.90 שקלים לשקית של 200 גרם, ויש גם מארזים אישיים.

דפי אורז צבעוניים, כרם טבע (צילום: יגאל פרדו, יחסי ציבור)
דפי אורז צבעוניים, כרם טבע | צילום: יגאל פרדו, יחסי ציבור

 

דפי אורז צבעוניים, כרם טבע

העולם מלא בבריות שסבורות שדפי אורז הם החיים, וגם הבריות האלה נחלקות לשתי קבוצות: ישנה קבוצת הספרינג רולז, שקוצצת ירקות בסבלנות אינסופית ומרכיבה מנות צחות ומעודנות בסגנון אסייתי, וקבוצת הבורקס – שבוחרת לנצל את דפי האורז האמורים בשביל לדמיין שהם בצק עלים, רק בלי הגלוטן והקלוריות. אנחנו מעולם לא השתייכנו באופן מובהק לאחת משתי הקבוצות האלה, אבל ידענו להעריך את שני התוצרים – גם את הגלילים הענוגים וגם את הבורקס (והג'חנון, והמלאווח) שמנסים להוכיח לגלוטן שאפשר גם בלעדיו.

והנה לאחרונה קרה דבר שגרם לנו להעלות את רמת ההערכה שאנחנו רוחשים למאכלי דפי האורז, ובצורה משמעותית: חברת כרם טבע הוציאה לשוק דפים שכאלה בשלל צבעים, שהם פשוט כל כך יפים שכמה שלא ניסינו, לא הצלחנו להשאיר אותם על המדף. דפי האורז החדשים לא לוקים חלילה בשימוש בצבעי מאכל, אלא מקבלים את צבעם מכורכום, סלק, יסמין שחור או אורז חום, וזה כל כך כל כך יפה שהבטן פשוט מתחילה לקרקר מעצמה. מבחינת הטעם אנחנו שמחים לבשר שלא חשים בהבדל בין הדפים בצבעים השונים – לפחות אנחנו לא חשנו – אבל עכשיו זה ברור לנו לחלוטין: אוכל יפה הוא באמת טעים יותר.

שורה תחתונה: מהממים, לאוהבי הז'אנר. 4.5 כוכבים.

מחיר:  16.90-19.90 שקלים לחבילה.

אורביט  Refreshers  (צילום: יחסי ציבור)
אורביט Refreshers | צילום: יחסי ציבור

אורביט Refreshers

אנשים שבעי תלאות אנחנו, ואי אפשר לקנות אותנו בסדרות אינסופיות של מסטיקים בטעמים חדשים (או חדשים לכאורה). ובכל זאת אנחנו בוחרים להזכיר את סדרת הריפרשרז של אורביט, שהיא לא באמת מפתיעה בטעמיה, אבל כולם כבר יודעים שבמסטיקים טעם זה לא הכל. חיבבנו את הסדרה החדשה בעיקר כי היא קיימה את הבטחת הרעננות באופן עוקצני ונעים. הכי אהבנו את טעם המנטה פירות, אבל גם בטעמי המנטה האחרים חשנו במשב אוויר נחמד עם הלעיסה, והוא נותר איתנו למשך דקות יחסית ארוכות.

שורה תחתונה: שדרוג נחמד למנטה הרגיל. 4 כוכבים.

מחיר מומלץ: 12.90 שקלים לקופסה של 30 מסטיקים, 3.90 לאריזה אישית של 7 מסטיקים.

 גבינת גרנה פדנו, משק צוריאל (צילום: סטודיו 0304, יחסי ציבור)
גבינת גרנה פדנו, משק צוריאל | צילום: סטודיו 0304, יחסי ציבור

 גבינת גרנה פדנו, משק צוריאל

משמחת מאוד, המגמה שאנחנו עדים לה בשנים האחרונות של הנגשת הגבינות האיכותיות לכל סופר וכל בית – ולא רק בסביבות חג שבועות. לכן אנחנו חשים דחף לברך את משק צוריאל על הצטרפותם למשווקי גבינת הגרנה פדנו, גבינה בסגנון פרמזן שבאיטליה נמכרת כמו פיצוחים. את הגבינה של משק צוריאל גם מייצרים במחלבה איטלקית, ומכיוון שזה כנראה הכי איטליה שיהיה לנו בזמן הקרוב – אנחנו מציעים לכם להתנחם בזה.

שורה תחתונה: תמיד בעד גבינות טובות בסופר. 4 כוכבים.

מחיר: 16.90-19.90 שקלים לגוש של 125 גרם, 11.90-12.90 ל-100 גרם גבינה מגוררת.

לה פרוטה תות בציפוי שוקולד, גלידות נסטלה (צילום: יחסי ציבור)
לה פרוטה תות בציפוי שוקולד, גלידות נסטלה | צילום: יחסי ציבור

לה פרוטה תות בציפוי שוקולד, גלידות נסטלה

לסדרת שלגוני לה פרוטה, שהיא גם טעימה וגם דלה יחסית בקלוריות, מצטרפים העונה כמה מוצרים חדשים, שמהם החביב עלינו ביותר הוא שלגוני תות בציפוי עדין של שוקולד. ניסוי קצר שערכנו בקרב בני משפחה מסוימת במרכז הארץ העלה שבעוד שארטיק לה פרוטה רגיל נחשב כנשנוש בין ארוחות ולא מעבר לזה, זה בציפוי השוקולד כבר תופס כקינוח לגיטימי לכל דבר ועניין. אם כך, מלאכתנו פה הסתיימה.

שורה תחתונה: עכשיו זה קינוח לגיטימי. 4 כוכבים.

תרסיס שמן זית כתית מעולה, צ'יריו (צילום: יחסי ציבור)
תרסיס שמן זית כתית מעולה, צ'יריו | צילום: יחסי ציבור

תרסיס שמן זית כתית מעולה, צ'יריו

שני אלמנטים מפריעים לאהבה הגדולה שאנחנו רוצים לרחוש לשמנים בתרסיס: החומרים שבדרך כלל מוסיפים למוצרים האלה כשקונים אותם בסופר, וחוסר הנוחות של הבקבוקים הייעודיים לדבר שקונים בחנויות הכלים. המוצר הזה פותר לנו את שתי הבעיות: אין בו שום חומר מלבד שמן זית כתית מעולה, והוא אפילו ניתן למילוי חוזר.

שורה תחתונה: אמריקה. 4 כוכבים.

מחיר מומלץ: 24.90 שקלים לבקבוק של 200 מ"ל.

דנונה WOW, שטראוס (צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור)
דנונה WOW, שטראוס | צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור

דנונה WOW, שטראוס

היוגורטים החדשים של דנונה מגיעים בחמישה טעמים – תות, קרמל מלוח, בננה תמר, אפרסק ופירות יער – ובכולם שכבת הטעם מתמקדת בתחתית הגביע, ומעליה יוגורט לבן צח ותמים למראה. אנחנו חיבבנו את הסדרה הזאת, ובעיקר את היכולת (הלא חדשה אומנם) למנן את המתיקות של כל ביס עם הרכבים שונים של יוגורט ושל קרם מתוק בכל כפית. אנחנו רק מנצלים את ההזדמנות כדי לפנות לשלל מעבדות המזון שממציאות לנו פטנטים: בננה ותמר (עם או בלי פקאן) הוא טעם לגיטימי במעט מאוד מוצרים, אם בכלל. נאמר זאת כך: אם יש ספק, אין ספק, סבבה?

שורה תחתונה: וואללה, מפנק (רק מה קשור בננה-תמר?). 4 כוכבים.

מחיר: 4-4.90 שקלים לגביע של 150 גרם.

פסטה מצוננת ללא גלוטן, ויליפוד (צילום: יחסי ציבור)
פסטה מצוננת ללא גלוטן, ויליפוד | צילום: יחסי ציבור

פסטה מצוננת ללא גלוטן, ויליפוד

הבעיה עם רוב הפסטות נטולות הגלוטן היא טעם הלוואי שמלווה אותן כמו הד – אז דבר ראשון אנחנו רוצים לשבח את הפסטה המצוננת החדשה הזו, שעשויה מתערובת של קמח תירס, אורז ועדשים, על שלא נפלה בבור הזה. עוד נדווח שהיא רכה וטעימה, ומוכנה ממש מהר (מי אמר ילדים חסרי סבלנות?), ושגם המילויים עדינים וטובים. הסדרה כוללת עלי לזניה, פסטה טלטיאטלה, טורטליני ממולא גבינות, טורטליני מוצרלה ועגבניות וטורטליני ממולא בריקוטה ותרד.

שורה תחתונה: הצליאקי שמח, אנחנו שמחים. 5 כוכבים.

מחיר: 10.90-15.90 שקלים.

מחוץ לקופסה: צנצנות להכנת עוגיות, קוואקר ושף בוקס (צילום: איתי אבירן, יחסי ציבור)
צנצנות להכנת עוגיות, קוואקר ושף בוקס | צילום: איתי אבירן, יחסי ציבור

מחוץ לקופסה: צנצנות להכנת עוגיות, קוואקר ושף בוקס

המיזם החברתי שף בוקס יצא בשיתוף פעולה עם המותג קוואקר, ויחד החלו לשווק מארז של שתי צנצנות המכילות את כל מה שצריך (כמעט) בשביל להכין עוגיות שיבולת שועל עם שוקולד ועוגיות שיבולת שועל עם שקדים וחמוציות. אנחנו ניסינו את המוצר, הוספנו את המעט שנדרש ואנחנו יכולים לדווח שיוצאות אחלה עוגיות, גם אם בכמות זעירה יחסית (תבנית אחת). מחפשים מתנה קטנה למישהו שהכנסתם לבידוד, למשל? זאת יכולה להיות התשובה.

שורה תחתונה: חמוד, אבל בלתי זול. 4 כוכבים. לרכישה באתר שף בוקס

מחיר: 80 שקלים לשתי צנצנות.