חטיף הבייגלה סניידרס הוא לדעתנו אחד החטיפים הכי טובים שיש. נכון, יש כאלה שחווים אותו כמוגזם בטעמיו, אבל מבחינתנו הטעמים זה כל הקטע, ושברי הבייגלה השמנמנים מהווים סכנת התמכרות של ממש; אם יש לנו שקית סניידרס ביד, יהיה לנו קשה מאוד להניח אותה בצד. 

עד היום סניידרס היה יחיד מסוגו על מדפי הסופרמרקטים והפיצוציות, אבל כעת, הוציאו במאיר בייגל (מותג שאנחנו חובבים את מוצריו), מוצר מקומי מתחרה, תחת השם סמאש. במאיר בייגל מגדירים את המוצר כגרסה משופרת לשברי הבייגלה האמריקאים, ומתהדרים בבייגלה ממחמצת שיאור ובאחוז שומן נמוך מה של הסניידרס, אבל מה עם הטעם? החלטנו לבדוק את שני הטעמים הקיימים כרגע: צ'דר, וחרדל-דבש. 

חייבים להודות, ניגשנו סקפטיים למשימה של טעימת חטיף הסמאש. השם שקורץ לאמריקה פחות עשה לנו את זה (אם כבר מקומי אז עד הסוף), וכמובן - העובדה שהמוצר נולד מתוך כוונה להיות דומה למשהו אחר, מה לעשות, מורידה. עם זאת, שני הטעמים החדשים של סמאש השאירו עלינו רושם חיובי, בייחוד גרסת הצ'דר שהייתה טעימה מאוד. הניחוח של החטיפים מגרה ומזכיר את זה של הסניידרס, וכך גם צורת שברי הבייגלה (בסמאש הם מעט גדולים יותר).

טעם הצ'דר היה גבינתי ועז, ועדיין טיפה פחות עז מזה של החטיף המקורי. בסך הכל מדובר בחטיף טעים מאוד, שהוא לגמרי בעל המאפיינים הממכרים של הסניידרס, ויהיה מושלם למי שמחפש אלטרנטיבה טיפה פחות דומיננטית. הטעם השני של החרדל והדבש מתוק יותר, עם ארומה נעימה של חרדל וטעם עדין. בעינינו המתיקות דווקא גרעה מעט מהחוויה, ועדיין, מדובר בחטיף טוב וטעים, שכיף לנשנש ממנו, ועשוי לקלוע לטעמם של יותר אנשים (כי בכל זאת, צ'דר זה לא לכל אחד). 

שורה תחתונה: יופי של חטיף, טעים וכיפי, ובגזרת המחיר מדובר בבשורה משמעותית, כי הסניידרס מתומחרים בארץ בין 15 ל-20 שקלים לשקית של 340 גרם, בעוד מחירם של חטיפי סמאש נע בין 9.90 ל-12.90 שקלים ל-300 גרם, מחיר נמוך בהחלט מזה של המתחרים המיובאים. אהבנו.