ביסלי וחברים, אסם (צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור)
ביסלי וחברים, אסם | צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור

ביסלי וחברים, אסם

לבמבה עם טעם של ביסלי יש חן מיוחד, וגם לביסלי גריל ששהה במחיצת ביסלי בצל חסר הרחמים וקיבל ממנו על הראש. האם זה אומר שנכון לערבב בין החטיפים מלכתחילה? לא תפקידנו לשפוט. מה שאנחנו יודעים זה שהחטיפים החדשים והמעורבבים של אסם באו לנו דווקא טוב, והזכירו לנו את שקיות יום ההולדת של ילדותנו. יש שילוב של ביסלי גריל, דובונים ופופקו מתוק, שילוב של ביסלי גריל, פלאפל ובצל (קרב טיטאנים!) ושילוב של פופקו מתוק ומלוח, שבעינינו הוכתר כיופי של חטיף מול הטלוויזיה בערב.

שורה תחתונה: יודעים שלא כולם מתחברים, אבל אנחנו חיבבנו. 3.5 כוכבים.

מחיר: 5-11.90 שקלים.

קרמוגית קרמל מלוח, אסם (צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור)
קרמוגית קרמל מלוח, אסם | צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור

קרמוגית קרמל מלוח, אסם

קרמוגית היא מהמוצרים שאנחנו חושדים שאהבתנו אליהם תלויה בדבר, ושהדבר הזה הוא נוסטלגיה. בגלגולנו כבני אדם בוגרים אנחנו לא מצליחים לשחזר את ההתלהבות שהייתה לנו מהעוגיות האלה בצעירותנו, ואנחנו לא מתביישים לומר שזה מצער אותנו מאוד. אפילו טעם הקרמל המלוח החדש התקשה לעורר בנו התלהבות, בעיקר בגלל המיעוט הפושע של המילוי. ואולי בכלל מתחוללת קונספירציה מאחורי גבנו, וכמות המלית פר עוגייה הולכת ופוחתת עם חלוף העשורים?

שורה תחתונה: תכפילו את כמות המילוי ונדבר. 2.5 כוכבים.

מחיר: 8.20-11.90 שקלים.

סדרת הפטיסרי של פסק זמן, עלית (צילום: יחסי ציבור)
סדרת הפטיסרי של פסק זמן, עלית | צילום: יחסי ציבור

סדרת הפטיסרי של פסק זמן, עלית

בעלית חברו לקונדיטור דודו אוטמזגין ליצירת מהדורה חדשה של חטיפי פסק זמן בטעמים מיוחדים: שוקולד חלב עם קרם אגוזי לוז ופרלינה; שוקולד לבן עם קרם פטל; ושוקולד חלב עם קרם קפה לאטה. השילוב שוקולד-קפה היה זה שציפינו לו הכי הרבה, והוא גם זה שהכי אכזב אותנו. טעם הקפה לא היה מורגש בו בכלל, ואילו מתיקות היתר הורגשה גם הורגשה, באופן שהקשה עלינו להמשיך לאכול; טעם קרם הפרלינה ואגוזי הלוז היה לטעמנו המוצלח מהשלושה, עם נוכחות טובה של קרם עשיר שהביא לידי ביטוי את האגוזים, אבל גם הוא היה מאוד מתוק; וזה במילוי הפטל היה היפה מבין השלושה, ואפילו הצליח לא להיות הכי מתוק בסדרה, אבל לא השכיל ליהנות מהחמצמצות המרעננת של הפטל, ולכן נותר מאחור.

שורה תחתונה: כל השלושה מתוקים מאוד מאוד מאוד. ברשותכם, אנחנו נשארים עם פסק זמן הקלאסי. 2.5 כוכבים.

מחיר: 3.80-5.50 שקלים לאחד.

במבה במילוי קרם בטעם שוקולד בלונד, אסם (צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור)
במבה במילוי קרם בטעם שוקולד בלונד, אסם | צילום: סטודיו אסם, יחסי ציבור

במבה במילוי קרם בטעם שוקולד בלונד, אסם

עוד חטיף חדש, עוד התרגשות, אבל לצערנו לא כזו שזכתה להגיע לשיבה טובה. את שוקולד בלונדי אנחנו אוהבים ממש, כבר נשפכנו עליו פה לא פעם, אבל איכשהו דווקא עם הבמבה השילוב לא צלח. ייתכן שגם כאן האשמה בכמות המילוי הזעירה, וייתכן שיש שילובים שפשוט לא נועדו לקרות.

שורה תחתונה: לא משהו בכלל. 2 כוכבים.

מחיר: 3.40-4.30 שקלים ל-60 גרם.

גרגירים להכנת חומוס, יכין (צילום: יחסי ציבור)
גרגירים להכנת חומוס, יכין | צילום: יחסי ציבור

גרגירים להכנת חומוס, יכין

בהתחלה חשבנו שיכין מצאו שיטה לקחת גרגירי חומוס משומרים רגילים לגמרי ולמתג אותם באופן חדש ומסעיר (מיוחדים! להכנת חומוס!). האמת, היינו די בטוחים שזה המצב, וכדי להלבין את פניהם של יכין ברבים החלטנו לערוך ניסוי, ולהכין ממרח חומוס מהגרגירים הייעודיים ועוד אחד מגרגירי חומוס רגילים, ולראות אם יש הבדל.

ובכן, נאמר זאת כך: לפחות היה לנו חומוס טעים לאכול עם הכובע שלנו. גרגירי החומוס המשומרים המיועדים להכנת ממרח חומוס אומנם יוצרים חומוס מוצלח יותר – באופן ניכר! – מגרגירי חומוס מקופסת שימורים רגילה, גם בטעם וגם במרקם. אולי זה הזן, אולי תהליך הבישול וההשריה הממושכים, כך או כך – מדובר במוצר מצוין.

שורה תחתונה: סתם חשדנו, מדובר במוצר מעולה. 5 כוכבים.

מחיר מומלץ: 8.90-9.90 שקלים.

מושלשים, חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים, Free (צילום: אפרת אשל, יחסי ציבור)
מושלשים, חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים, Free | צילום: אפרת אשל, יחסי ציבור

מושלשים, חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים, Free

והנה עוד חטיף, אבל הפעם כזה שמיועד לאוכלוסיית העד 100 קלוריות. המושלשים החדשים של חברת Free הם נשנוש נחמד ביותר, אבל נגיד את זה ככה, בתקווה לא לפגוע באיש: אם אתם לא בדיאטה אנחנו בטוחים שתמצאו משהו מהנה יותר, נגיד סניידרס צ'דר. המושלשים מגיעים בשלושה טעמים - תפוח אדמה וירקות,  תירס וכורכום ואורז שחור – שלושתם טבעוניים, ללא גלוטן וללא סוכר, ובהחלט יש בהם חן נשנושי, אבל בואו. הבריאות מורגשת על כל ביס ושעל.

שורה תחתונה: נחמד מאוד לאוכלוסיית העד 100 קלוריות. 3 כוכבים.

מחיר מומלץ: 5.90 שקלים לשקית אישית (25 גרם).

ממרח שומשום וקוקוס, אחוה (צילום: יעל האן, יחסי ציבור)
ממרח שומשום וקוקוס, אחוה | צילום: יעל האן, יחסי ציבור

ממרח שומשום וקוקוס, אחוה

בואו ניישר קו: ממרח שומשום וקוקוס אינו אלא חלבה קוקוס, אבל אין בכך כל רע. מבין הטועמים היו שהתלהבו מאוד מתוספת הטעם לחלבה שלהם, ואחרים שהתלוננו על חתיכות הקוקוס שנתקעות על הלשון. אנחנו אומרים – אם אתם צרכנים של ממרח חלבה, שווה לתת לזה ניסיון.

שורה תחתונה: לא רע, השילוב הזה. 3 כוכבים.

מחיר מומלץ: 8-10 שקלים לאריזת 400 גרם.

קוטג' בקטנה 12% שומן, תנובה (צילום: יחסי ציבור)
קוטג' בקטנה 12% שומן, תנובה | צילום: יחסי ציבור

קוטג' בקטנה 12% שומן, תנובה         

הקוטג' החדש משמח אותנו פעמיים: פעם אחת בגודלו (או יותר נכון, בקוטנו) ופעם שנייה באחוזי השומן שבו, שהם לטעמנו הגשמת חלום בשביל הגבינה הוותיקה. אנחנו מאלה שטרנד הפחות-פחמימות-יותר-שומנים התפרץ אצלם לדלת פתוחה (טוב, אולי בלי הקטע של הפחות פחמימות), ומאז שאיננו פוחדים מאחוזי שומן חיינו קולינריים השתפרו (מעניין, אבל המשקל פחות). אז ברוך הבא, קוטג' 12.

שורה תחתונה: שמן וקטן – כמו שאנחנו אוהבים. 4 כוכבים.

מחיר: 2.50-2.60 ל-100 גרם.