צילום: רועי חבני | בימוי: דור אברבוך | עריכה: נעמה דעוס | הפקה: דנה מדמון

בזמן שהפיינליסטים מתכוננים למשימות האחרונות של גמר "בייק אוף ישראל" (הערב ב-21:00, ערוץ 12), היו כמה אנשים שהתכוננו בלחץ למשימה אחרת, אבל לא לגמרי. ביקשנו מארבעה אנשים שלא אופים בדרך כלל, יערה תירוש, לילי שרצקי אלמליח, אהוד קינן וניצן לנגר, לאפות עוגה לפי מתכון מיוחד. את עמדת השיפוט תפסה אסטלה, שהעבירה את הביקורת שלה על העוגות.

>> לייק לעמוד הפייסבוק של "בייק אוף ישראל" כבר עשיתם?

ראשונה לעלות הייתה לנגר, שאפתה עוגת גבינה, מוקה ושוקולד. אסטלה אמנם לא התלהבה מהמראה של העוגה, אבל בסופו של דבר, את מבחן הטעם היא לגמרי עברה. אחריה הגיע קינן, שהגיש לאסטלה פאי עם קרם לימון ומרנג חם מהברנר. היא אולי לא הבינה למה הבצק הפריך לא מיושר עד הסוף, אבל לקינן כבר הייתה את התשובה האולטימטיבית: "אני מאוד מושפע מהארכיטקטורה של אנטוני גאודי".

אחרי פאי הלימון של קינן, הגיעה שרצקי, שהכינה במיוחד לאסטלה עוגת שכבות מייפל ואגוזים, מצופה בבצק סוכר. אלא שאת בצק הסוכר אסטלה בכלל זרקה לפח, וכל המחמאות שלה הלכו למרקם של עוגת המייפל מינוס הסוכר. אחרונה לעלות הייתה תירוש, עם רולדת גלידת אגוזי לוז, דובדבנים וקצפת, שפתחה עם אסטלה ברגל שמאל: "אני מבינה שהדובדבן קנוי, הגלידה קנויה, התחלה מצוינת".

עוד ב"בייק אוף ישראל":

איזו עוגה זכתה בפרס הרע המיעוטו? צפו באסטלה שופטת רגע לפני הגמר הגדול של "בייק אוף ישראל", שישודר הערב (שני), ב-21:00, ערוץ 12.

משתתפים:

אסטלה 
יערה תירוש
לילי שרצקי אלמליח
אהוד קינן 
ניצן לנגר

איפור: נטע עקראבי

עיצוב שיער: אלמוג אטיאס

"בייק אוף ישראל": אירוע הגמר הערב (שני) ב-21:00, קשת, ערוץ 12