בדךר כלל כשזוג מתחתן, יש איזו פנטזיה שכל אחד מבני הזוג יעזוב את המשפחה שלו, על חלקיה הטובים והמורכבים ויחד הם יקימו משפחה חדשה. כזו שתהיה נקייה ממשקעים ותראה בדיוק כמו המשפחה שהם דמיינו בחלומות הכי גדולים שלהם. במציאות, זה לוקח קצת זמן ולבסוף מבינים לא רק שאתם לא לבד בעולם, אלא שאתם מקבליםעוד שתי משפחות על הראש. אצלנו זה היה קצת יותר בעייתי, לצד הקושי שעמד בפנינו ובפני המשפחות שלנו לקבל בן משפחה חדש, היה גם את עניין הדת. בתור הורה זה מאוד מפחיד לשמוע שבתך הדתייה יוצאת עם בחור חילוני ולהיפך. 

הקשיים לא איחרו לבוא. שנתה של אמא שלי נדדה כי היא חשבה שהנכדים שלה יגדלו פאות מסולסלות. אמא של חן חששה שאני אקח את הילדים לים בשבת וחן תעשה סעודת שבת לבד, מה שמבחינתה מהווה תסריט אימה. כל צד חשב שזהו, כל הערכים והתורות שהנחילו לנו, כל החינוך שהשקיעו בנו יילך לפח ברגע שהחתונה תצא לפעל. אלה חשבו שאני אחזור בתשובה ואפסיק לבקר בסופי שבוע, ואלה חשבו שחן תחזור בשאלה ותאכל חזיר ביום כיפור רחמנא ליצלן.

חן ואלון קורן (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
רק שחן לא תעשה ארוחת שבת לבד | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק

לעומתם, אנחנו ידענו ששום דבר מכל אלה לא עומד לקרות. לחן לא היו תכניות להחזיר אותי בתשובה, ויותר מזה, היא מעדיפה שאשאר ככה. הרי ככה היא הכירה אותי וככה התאהבנו אז למה לשנות? לשנינו היה ברור שגם אם אנחנו עדיין לא יודעים איך, נצליח למצוא את הדרך לחיות יחד בשלום, מלי לשנות פסיק ממה שבאנו איתו מלכתחילה.

זה היה לנו כל כך חזק וככה גם ההורים הבינו את זה בסופו של דבר. נכון, זה מאוד מפחיד לשמוע שהבן החילוני שלך נמצא בזוגיות עם בחורה דתייה אבל ברגע שאתה פוגש אותה מעבר למעטה התגיות והכותרות, אתה מתרכך. בהתחלה אמא של חן אמרה לה "עזבי, מה את צריכה את זה?" אבל לאט לאט היא הבינה - אין אף אחד בעולם הזה שיותר מתאים לבת שלה ממני.

חן ואלון קורן (צילום: חן ואלון קורן)
"בשביל מה את צריכה את זה?" | צילום: חן ואלון קורן

כשכבר היינו שנה ביחד חן רצתה להתחתן. גם אני רציתי, אבל ידעתי שזה לא יעבור טוב אצל ההורים שלי. היינו בני 25 ובשנה השנייה לתואר. בעולם החילוני לא מקובל להתחתן כל כך מוקדם. אתה קודם צריך לסיים תואר, למצוא עבודה טובה, לעבור לגור יחד עם זוגתך ורק אחרי שבחנת הכל, אפשר להתחיל לדבר על חתונה. אצל חן זה הפוך. קודם מתחתנים ואז עושים הכל יחד, ואין בכלל מה לדבר על לגור יחד לפני החתונה. היה לחץ מההורים מכאן, ולחץ מההורים משם. בסוף הבנו שהורים זה סבבה אבל הם כבר היו צעירים וכבר היתה להם הזדמנות להחליט על החתונה של עצמם - עכשיו תורנו. אז מצאנו פשרה: התארסנו, עברנו לגור יחד ואחרי שנה התחתנו.

אחרי שמתחתנים יש קטע כזה שעושים שבתות אצל ההורים, פעם פה ופעם שם. ייאמר לזכותם של ההורים שלי שדי מהר הם קלטו את הקטע, קנו פלטה ומי-חם ובמקום לנסוע לים ביום שישי בבוקר הם התכנסו במטבח לבשל ארוחות שבת יחד. היום הם כבר עושים את זה בעצימת עיניים. יש תכנית שבת במקרר, פלסטר על המתג של השירותים והטלוויזיה יוצאת לחופש ל-24 שעות.

אתגר הטארטלטים יוצא לדרך (צילום: בייק אוף ישראל, שידורי קשת)
בסוף ההורים הבינו שזה לא משנה | צילום: בייק אוף ישראל, שידורי קשת


הבאנו לכם הפעם מתכון לזכוכיות שקדים שקיבלנו משי גולן, שמתמודד מולנו יחד עם ניצן ב"בייק אוף ישראל". פשוט וטעים כל כך שבפעם הבאה שתלכו לשבת להורים - תקחו להם קופסא, הם יתרככו.

זכוכיות שקדים
מתאים ל-4 תבניות בגודל של 20X30

מה צריך?

250 גרם סוכר
250 גרם קמח שקדים
65 גרם חמאה רכה
50 גרם קמח תפוח אדמה
150 גרם חלבון

מה עושים?

1. מערבבים הכל היטב בקערה אחת.
2. מורחים את התערובת בעזרת קלף או מרית על גבי נייר אפייה לשכבה הכי דקה שתוכלו כך שתהיה כמעט שקופה.
3. אופים בטמפרטורה של 150 מעלות עד שמזהיב בערך כ-15 דקות.
4. מצננים מחוץ לתנור ושוברים לחתיכות בגדלים שונים.

חן ואלון קורן מתמודדים יחד בתכנית "בייק אוף ישראל" וברביעי הקרוב ב-21:00 הם יתחרו בחצי הגמר של ריאליטי האפייה הגדול של המדינה. כשהם לא אופים עוגות מדהימות הם גם מעבירים סדנאות בישול ומארחים ארוחות שף בבית. כאן תוכלו ליצור איתם קשר בפייסבוק.

שבוע הגמר של "בייק אוף ישראל": חצי הגמר ברביעי ב-21:00 ובחמישי ב-21:00 - אירוע הגמר. איזה עוגה תנצח את העונה?