עוגות ענקיות ששברו את שיאי גינס בזכות הגודל שלהן כבר ראינו אבל מה קרה כשאופה אחד מיפן מנסה להכין את העוגה הקטנה בעולם? אז קודם כל, זה הצליח לו והוא כמובן גם תיעד כל רגע מהתהליך - מחיתוך מיניאטורי של בסיס העוגה ועד זילוף קרם השמנת בעדינות רבה. 

אם אתם פחות בקטע של אוכל אז לאמן ווילארד וויגאן יש משהו בשבילכם. בעזרת טכניקה ייחודית הוא יוצא דמויות ופסלים מיניאטוריים בתוך קופי מחט. וכן זה ממש קטן.

אין תמונה
ארבעתן בתוך קוף מחט אחת

כמו כל חתן וכלה ביום חתונתם גם הזוג הזה מסרילנקה חשבו רבות איך להפוך את האירוע שלהם למיוחד. בזמן שיתר הכיבוד בחתונה היה שופע ומפנק, את העוגה הם בחרו להפוך לכוכבת הערב או אולי בעצם כוכבית? בטקס חגיגי הזוג חתך בעזרת סכין מיניאטורי את עוגת החתונה הקטנה בעולם ומיד לאחר מכן בעזרת פינצטה הפירורים חולקו לצלחות אישיות וקטנטנות שהוגשו לאורחים. כל זה קרה רק אחרי שכל הסקרנים זכו להביט בעוגה דרך זכוכית מגדלת.

גם בין ההולכים על ארבע יש גדולים יותר ויש קטנים והפעם בחרנו להכיר לכם את הכלבה הקטנה בעולם על פי ספר השיאים של גינס. כמה קטנה? כשמלאו לה שנה וחודשיים, מילי מפוארטו ריקו "התנשאה" לגובה של 9.65 סנטימטר ולפי ההיסטוריה של הזן אינה צפויה לגבוהה משמעותית במהלך חייה.

כמו וויגאן גם האמן הבריטי סלינקאצ'ו אוהב את היצירות שלו קטנות, מאוד קטנות. המיצבים שהוא בורא מוצגים ברחבי העולם בפינות רחוב, על גבי עמודי חשמל ואפילו מול בניין הרייכסטאג הגרמני כך שיכול להיות מאוד שחלפתם על פניהם ופשוט לא ראיתם אותם.

"בייק אוף ישראל" - רביעי וחמישי ב-21:00