14 זוגות יצאו לדרך בפרק הפתיחה של "בייק אוף ישראל", ריאליטי האפייה הבריטי, ששודר החל מחודש אפריל האחרון בקשת. במהלך עונה שלמה ביצעו הזוגות משימות אפייה מורכבות ומאתגרות שעמדו למבחן של צוות השופטים: קרין גורן, גורו האפייה של המדינה, עודד ברנר, שוקולטייה בעל שם עולמי ורן שמואלי השף והמסעדן המוערך.
העוגות שהביאו לשי וניצן את הנצחון והכריעו את הכף היו עוגת פיסטוק, פקאן ותותים ועוגת שוקולד ופסיפלורה שהשופטים הגדירו כחלומית. שי גולן (35) וניצן קריבין (34) הם חברים טובים שהגיעו ל"בייק אוף ישראל" יחד ובחרו להגשים את החלום שלהם לאפות באופן מקצועי לצד עבודתם כמעצבים גרפיים. לאורך העונה הם בלטו בעוגות וקינוחים יצירתיים, צבעוניים, אסתטיים בצורה מרשימה וכמובן טעימים לדעתם של השופטים.

עוגת תות פיסטוק (צילום: דניאל בר און, בייק אוף ישראל)
אחת מהעוגות שהביאו את הניצחון: עוגת פיסטוק, פקאן ותות | צילום: דניאל בר און, בייק אוף ישראל

עוגת שוקולד פסיפלורה (צילום: דניאל בר און, בייק אוף ישראל)
עוגת שוקולד ופסיפלורה מעשה ידיהם של שי וניצן | צילום: דניאל בר און, בייק אוף ישראל

בין המשימות ששי וניצן עברו בדרך אל הגמר הייתה משימת עוגת החתונה רבת הקומות, הרכבת קינוח מתוק שנראה כמו מנה מלוחה ובניית מבנים מפורסמים מג'ינג'ר ברד בה השניים בנו את מגדל אייפל מעוגיות. באירוע הגמר שי וניצן הצליחו לגבור על שני הזוגות שהגיעו יחד איתם למעמד הגמר - חן ואלון קורן ויוני ניסים וגל מרדכי. בחצי הגמר של התכנית, ששודר אמש (ד') ונקטע בעקבות הפיגוע הרצחני במתחם שרונה, עזבו את הנבחרת הזוג יובל אדלמן וליאור קוקה שבלטו גם כן במהלך העונה.
השופטים מתייעצים מאיזה זוג להיפרד  (צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת)
שי וניצן בסיום אחת מהמשימות | צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת

עוגת ג'ינג'ר - מגדל אייפל (צילום: דניאל בר און, בייק אוף ישראל)
מגדל אייפל עשוי מעוגיות ג'ינג'ר ברד | צילום: דניאל בר און, בייק אוף ישראל


>> כל המתכונים מאירוע הגמר של "בייק אוף ישראל"

>> ההרשמה לעונה החדשה של "בייק אוף ישראל" החלה