שוק הדיור הישראלי עבר שינוי מהותי בשנית האחרונות – לא עוד השקעה במפרט טכני יוקרתי וסטנדרט בנייה גבוה, הישראלים רוצים הכל קרוב, להישאר קרובים לבית כשכל השירותים במרחק נגיעה. "הכל מתחת לבית. את יורדת במעלית ויש לך חדר כושר, מועדון דיירים, לאונג' ואפילו גן ילדים", אומרת עידית פראתי, סמנכ"לית שיווק בגינדי TLV, "בעצם לא ממש חייבים לצאת ממתחם הפרויקט".

"אנחנו בעיצומה של בנייה של שני מגדלים נוספים", מספר בועז הראל, סמנכ"ל מכירות בגינדי, "יצרנו את קומה 48, שמנו שם בריכה, חדר כושר, איזה שהוא מקום ישיבה יפה שהוא כמו לאונג' לדיירים" הוא אומר ועובר לדבר על הדירות עצמן, "זו דירה של 193 מטרים, עם 24 מטר מרפסת ונוף פנורמי לים".

יצירתיות וחדשנות באות לידי ביטוי בתוכן

ומי גר שם אתם שואלים? לפי הראל מדובר דווקא בזוגות מבוגרים יותר, "הם עוזבים את הבתים הגדולים והוילות ובאים לתל אביב כי הם רוצים סוג של חופשה בתל אביב, ופרויקטים כאלו מציעים בדיוק את הפסיליטיז והלייף סטייל שהזוגות האלו מחפשים."

אז כן, אם אתם מחפשים כרגע דירה בתל אביב, 'פסיליטיז', לייף סטייל' ו'לאונג' הם מושגים שאתם חייבים להכיר, והקונספט של חללים ציבוריים משותפים לדיירים כנראה כאן להישאר. לצד חדר כושר, ובריכה הבניינים בפרויקטים מסוג זה מציעים גם חללים פרקטיים כמו חללי עבודה, וחדרי ישיבות שמאפשרים לנהל את יום העבודה בלי לעזוב את הבניין.

"המגמה בשוק הנדל"ן היא מעבר לבניית הדירה, לבנות גם תוכן", אומר הראל, "זו איכות חיים ברמה שכל היום יש לך מה לעשות פה. היצירתיות והחדשנות היא לא רק בלבנות יותר יפה ויותר משוכלל, אלא בלהעניק הרבה יותר תכנים לאנשים שגרים במתחמים המעורבים האלה".

השכונות המסקרנות בישראל (צילום: snapshot)
לא חייבים לצאת ממתחם הפרויקט | צילום: snapshot
לכל הפרטים על הפרויקט של גינדי TLV>>

 לגור בתל אביב עם קהילתיות של מושב

בפרויקט הזה בתל אביב, יגורו בסופו של דבר כ-2,500 משפחות, כמעט 400 דירות בכל מגדל, ממש עיר קטנטנה. 

הדיירים שכבר גרים ככה מספרים על חוויה שונה ממה שהכירו עד היום מהחיים בתל אביב "אתה בתל אביב ומרגיש בסוג של מושב קטן" מספר גל שמוקלר, ששוכר דירה בפרויקט. כדי לחזק את הקהילתיות הזו, פיתחו היזמים גם אפליקציה שתסייע לתושבים לתקשר ביניהם. "חיפשתי סולם ופרסמתי, תוך דקה היו לי מלא סולמות", מספרת אליה צור שמתגוררת בפרויקט גם כן, "זה ככה עם כל מה שרק צריך".

"אנשים באמת עוזרים פה, ואתה מרגיש סוג של חברות וקהילה שאתה לא יכול להרגיש בתל אביב בדרך כלל, כי אין כזו כמות של אנשים" מוסיף שמוקלר.

וכמה עולה התענוג? טווח המחירים בפרויקטים מהסוג הזה בתל אביב נע בין שלושה וחצי מליון שקלים לדירות הקטנות ביותר, כאשר מחירן של דירות מסוימות יכול להגיע גם ליותר מעשרה מליון שקלים.