עשרות רשויות מקומיות נפלו קורבן להונאה בשיטת מצליח, כשמיליוני שקלים הועברו מאגפים שונים לאנשים שהתחזו לרואי חשבון ועורכי דין של עשרות חברות בנייה. במהלך חודשים ארוכים, יחידת ההונאה והפשיעה המקוונת במחוז מרכז ופקיד שומה חקירות מרכז ברשות המסים ניהלו חקירה סמויה ומקיפה, ובשבוע האחרון, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, הגיעו חוקרי יחידת ההונאה בסיוע בלשי תחנת פתח תקווה לבתיהם של מספר חשודים, ובתום חיפוש הביאו אותם למשרדי היחידה.

החקירה מתמקדת בכמה חשודים בשנות ה-40 לחייהם, אשר על פי החשד ביצעו מעשי מרמה והונאה נגד רשויות מקומיות על ידי התחזות לעורכי דין ורואי חשבון של חברות בנייה. הם נחשדים בכך ששלחו מסמכים מזויפים בתחום הנדל"ן, שאיפשרו להם להוציא במרמה מיליוני שקלים ולהלבין אותם באמצעות חשבונות פיקטיביים.

לפי החשד, החשודים פנו לרשויות המקומיות והציגו את עצמם כעורכי דין או רואי חשבון של חברות בנייה, ודרשו השבת פיקדון אגרות בנייה על פרויקטים שבוטלו, בין אם בוטלו בפועל ובין אם לאו. על פי החשד, מספר רשויות העבירו את הכספים. מדובר בעשרות חברות בנייה שנפגעו, כאשר לא לכל החברות נמסר עדיין המידע.

החשודים הובאו לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם. מעצרו של אחד החשודים הוארך עד יום שני האחרון ומעצרם של שני החשודים הנוספים הוארך עד היום (ראשון). לבקשת עורכי הדין של החשודים, בית המשפט הורה על איסור פרסום שמותיהם של שניים מהם.

נכתב על ידי כתבי מרכז הנדל"ן.