קבוצת סופרין התקשרה עם יזמית הנדל"ן, ולור ביירון, בהסכם שותפות להקמת פרויקט תעסוקה, מסחר ומגורים בכניסה המערבית למתחם הבורסה ברמת גן - כך עולה מהודעת חברת סופרין היום (ג') לבורסה. מדובר בהמשך לעסקת קומבינציה של ולור ביירון יחד עם אילון ביטוח וקבוצת ב.ס.ר, שתיבנה אף היא במתחם הבורסה - ברחובות מנחם בגין והירקון בשטח של 250 אלף מ"ר. 

במסגרת ההסכם נקבע כי יהרסו 3 מבני משרדים ישנים ברחוב השוהם, בני 4-6 קומות ובשטח של שני דונם, ובמקומם יוקם מגדל בן 40 קומות על שטח כולל של 38 אלף מ"ר. ההסכם נחתם עם חלק מבעלי הקרקע דרך עסקאות קומבינציה עם בעלי המקרקעין, והחברות פועלות להחתמי בעלי זכויות נוספים ולאישור התב"ע. התוכנית תיבנה בהתאם למדיניות עיריית רמת גן להתחדשות והעצמת זכויות במתחם הבורסה.

הפרויקט ימוקם בכניסה המערבית למתחם הבורסה, בסמוך לגשר מודעי. בקרבת הפרויקט מתוכנן HUB תחבורתי הכולל את תחנת סבידור, את הקו האדום של הרכבת הקלה העובר בסמיכות למתחם הבורסה, ובעתיד את הקו הירוק ואת קו המטרו M1. 

ולור ביירון תסב לסופרין 50% ממלוא ההתחייבויות והזכויות שיש לה כלפי בעלי המקרקעין, וסופרין תשיב 50% מהתשלומים ששולמו לבעלי השירותים על ידי ולור ביירון. סופרין תעניק שירותי ניהול הנדסי תמורת 2.5% מעלויות הבנייה הישירות של הפרויקט. וולור ביירון תנהל את תהליך הייזום של הפרויקט מול בעלי המקרקעין, ותהיה זכאית אף היא ל-2.5% מעלויות הבנייה הישירה של הפרויקט. המימיון ייעשה באמצעות הון עצמי, ובהמשך דרך מימון חיצוני. את הצדדים ייצגו בעסקה עורכי הדין שלום סימון ויונתן טיסונה ממשרד פישר.

קבוצת סופרין הינה תאגיד משפחתי של חברות בתחום הנדל"ן, העוסקת בייזום של פרויקטים למגורים, משרדים, מסחר ולוגיסטיקה בהיקפים גדולים באזורי הביקוש. הקבוצה הוקמה בשנת 2009 על ידי משפחת סופרין, ובעסקאותיה האחרונות חתמה על פינוי בינוי ל-1,400 דירות באשדוד, והקמת מרלו"ג באור יהודה בן 18,000 מ"ר עם קבוצת וייס.  

קבוצת ולור ביירון נדל"ן הנה קבוצה יזמית אשר מתמקדת ומתמחה בהתחדשות העירונית של מתחם הבורסה ברמת גן. הקבוצה הנה שותפות בין קבוצת ולור נדל"ן, המתמחה בהתחדשות אזורי תעשייה ותעסוקה ותיקים, וקבוצת ביירון, חברת השקעות בינ"ל.

"על אף התקופה המאתגרת של השוק, נראה כי מתחם הבורסה נהנה מתפוסה של למעלה מ-99 אחוזים במגדלים Class A – על פי דו"ח נת"מ לחציון הראשון של 2023", צין צחי סופרין, בעל שליטה וסגן יו"ר דירקטוריון בקבוצת סופרין. "מתחם הבורסה הוא אחד מאזורי התעסוקה הכי נגישים בארץ. מחד, הוא נמצא צמוד למרכזי התעסוקה העיקריים של תל אביב במחירים נמוכים יותר, ומאידך, הוא נמצא על נתיבי הגישה המרכזיים בישראל: נתיבי איילון, רכבת ישראל וכן הקו האדום של הרכבת הקלה". 

"אנו שמחים על צירוף קבוצת סופרין לפרויקט שוהם שאנו מקדמים", הוסיף דודי קפלן, שותף ומנכ"ל ולור ביירון נדל"ן. "הפרויקט הינו בעל חשיבות רבה, שכן הוא מהווה את שער הכניסה המערבי למתחם. שילוב כוחות זה יביא לפרויקט מוצלח, העצמת הסביבה הציבורית, יצירת מנופים כלכליים עבור העיר ומקסום הפוטנציאל עבור בעלי הנכסים".

נכתב על ידי כתבי מרכז הנדל"ן.