לפני שלושה שבועות זכתה חברת ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר במכרז לרכישת קרקעות "חניון דובנוב" במרכז תל אביב לשם הקמת מגדל. היום (חמישי) חושף מרכז הנדל"ן את השותף הסודי של ישראל קנדה בביצוע הפרויקט, המחזיק ב-20% ממנו.

מדובר בחברת אולתה נכסים והשקעות, בבעלותם של איתי משעלי וליאת משעלי אביר. משפחת אביר ידועה בעולמות עיצוב הפנים כבעלת חברת "אלומתריס" הוותיקה, שייסד אותה אורי אביר, אביה של ליאת, המתמחה בתחום האלומיניום. החברה מחזיקה גם במותג "vizum" – חברת בוטיק של חלונות פרימיום. אליק אביר הוא כיום מנכ"ל החברה, ומשעלי אביר מנהלת הכספים.

כאשר נסגר המכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לשיווק קרקעות החניון, הופיעה במסמכי רמ"י שמה של חברת הפרויקט "מגדל דובנוב מגורים, שותפות מוגבלת", כזוכה במכרז, וזאת עבור סכום של 437 מיליון שקלים בתוספת מע"מ, וכן תשלום נוסף של 6.2 מיליון שקלים הוצאות פיתוח. החברה זכתה במסגרת המכרז בקרקע בשטח של 2.4 דונם ברחוב דובנוב 4-6, המיועדת להקמת מגדל של עד 45 קומות, הכולל 170 דירות וכ-17.5 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה.

ישראל קנדה פרסמה במקביל להודעה על המכרז, הודעה לבורסה המוסרת כי היא מחזיקה בכ-80% מהחברה שזכתה במכרז, אך לא נקבה בזהותו של השותף לפרויקט, אלא כינתה אותה "המשקיע", והוסיפה כי "במסגרת ההבנות התחייב המשקיע (20%) להזרים מיידית סכום של כ-80 מיליון שקל לפרויקט". בנוסף נכתב כי ניהול הפרויקט יתבצע בלעדית על ידי קנדה ישראל.

בדיקה ברשם החברות מעלה כי השותפה האלמונית ב"מגדל דובנוב מגורים", היא חברה אלמונית בשם "אולתה נכסים והשקעות" שכתובתה בירושלים, ואשר בעלי המניות בה הם כאמור בני הזוג משעלי.

מוקדם יותר השבוע, פורסם ב"כלכליסט" כי המממן המרכזי של הפרויקט בדובנוב צפוי להיות בנק מזרחי טפחות. זאת בעקבות עסקת מימון שנחתמה בין הבנק לישראל קנדה. על פי הפרסום היקף המימון צפוי לעמוד על 330-320 מיליון שקל, כשהסכום הסופי טרם נקבע.

מאיתי משעלי, מבעלי "אולתה נכסים והשקעות", לא נמסרה התייחסות. מחברת ישראל קנדה לא נמסרה התייחסות.

נכתב על ידי כתבי מרכז הנדל"ן.