חברת יוקה פארק רכשה החודש קרקע של 21 דונם, מבעלי קרקעות פרטיים באזור התעשיה הצפוני של אשקלון, סמוך לשכונת עיר היין. החברה רכשה את המתחם יחד עם חברת סינקו מקבוצת סי גרופ, במחיר של 115 מיליון שקלים לפני מע"מ. מדובר ב-3 שקל לדונם, לעומת מחירים טיפוסיים של 3 שקלים בעיר - כך על פי דו"ח נת"מ שפורסם לפני כחודש לגבי מחיר שכירות נדל"ן מניב בחציון הראשון של 2023.

על הקרקע שנרכשה מתכוונת החברה להקים מתחם תעשיה מעורב שימושים, לתעשייה קלה, מסחר, מלאכה ואחסנה. הפרויקט ייבנה בהיקף של כ-50,000 מ"ר, ויכלול 3 קומות. ישווקו בו יחידות בגודל של 150-300 מ"ר, המיועדות לבעלי עסקים, משתמשי קצה ומשקיעים. החברה מעריכה כי היקף ההכנסות מהפרויקט יעמוד על כ-500 מיליון ש"ח, והיתר הבנייה צפוי להתקבל בעוד כשנה. היחידות משלבות אולמות מסחר, תצוגה וכן שטחים לתעשייה.

רק בשנה האחרונה רכשה החברה קרקעות להקמת ארבעה מתחמי תעשייה רב שימושיים נוספים בעפולה, בבאר שבע, באופקים ובאשקלון. לחברה שותפויות עם חברות נדל"ן דוגמת קרסו ויובלים, והיא מתמקדת ברכישת קרקעות להקמת פרויקטים עבור מתחמי תעשייה רב שימושיים בסמיכות לשכונות מגורים. תפיסת החברה היא כי תעסוקה ומסחר נדרשים היום במרחק קצר ובקרבת מגורים, וכי קיים מחסור משמעותי בבנייה בתחום.

מרכז הנדלן - אשקלון (צילום: בתמונה: מנכ"לית יוקה פארק, חוה מיכאלי, על רקע הפארק באשקלון (צילום: יוקה פארק, n3dreal))
צילום: בתמונה: מנכ"לית יוקה פארק, חוה מיכאלי, על רקע הפארק באשקלון (צילום: יוקה פארק, n3dreal)

קבוצת יוקה פארק בבעלות משה אביטן ויואב שחר, ובניהולה של המנכ"לית חוה מיכאלי, הינה חברה יזמית נדל"נית המתמחה בהקמת מתמחי תעשייה רב שימושיים, תוך שימת דגש על פיתוח פרויקטים במיקומים אסטרטגיים. זאת לצד הנגשה של אולמות תעשיה רב שימושיים בגדלים קטנים ובינוניים, שמיועדים לרכישה ע"י בעלי עסקים לשימוש עצמי. נכון להיום, מובילה החברה 11 פרויקטים מבאר שבע עד עפולה, בהיקף כספי כולל של כ-4 מיליארד שקל. את הקונים בעסקה ליוו משרד עוה"ד גולדפרב זליגמן ומשרד עוה"ד גינדי כספי, ואת המוכרים ליווה עו"ד שאול צור. 

"אנו מאמינים בצורך במתחמי תעשיה רב שימושיים בכל הארץ, ושואפים להקים בית לעסקים במתחמים כאלה בכל עיר גדולה", אמרה חוה מיכאלי, מנכ"לית יוקה פארק. "מתחמים רב שימושיים הם העתיד של התעשייה בישראל, מאחר והם בנויים באופן ורסטילי ויודעים להוות בית למגוון רחב של עסקים. אשקלון הופכת למטרופולין בדרום הארץ, עם תכניות פיתוח רבות למגורים, תעסוקה ונופש".

נכתב על ידי כתבי מרכז הנדל"ן.