WeR1 היא האפליקציה הראשונה בישראל שבנתה קהילה של בעלי עסקים קטנים מתוך אמונה שחיבורים בין עסקים מובילים לצמיחה ורווחה כלכלית. המיזם ללא מטרות רווח, מטעם הבית לסולידריות חברתית, מציע מגוון כלים  ללא עלות; פורום קהילתי בו בעלי עסקים שואלים אחד את השני שאלות ומשתפים מהניסיון המקצועי שלהם; WeLeaRn - סביבת ידע מוכוונת למאה ה-21 שכוללת סרטונים ומדריכים מקצועיים על הנושאים שמעסיקים עצמאים; אפשרות להגשת בקשה למענקי צמיחה; וגולת כותרת – מתחם ייעודי של שיתופי פעולה שמאפשר לבעלי עסקים קטנים להרחיב את הפעילות שלהם ולהיחשף לבעלי מקצוע אחרים. 

איך שיתופי פעולה בין עסקים עובדים בפועל ולמי זה טוב? 

שיתופי פעולה בין עסקים מייצרים אפשרויות להגדיל את מספר העסקאות או הלקוחות הפוטנציאליים, מייצרים אפיק שבו ניתן להרחיב את סל השירותים/המוצרים ואפילו לחסוך עלויות בנסיבות מסוימות.
אפליקציית
WeR1 מאפשרת לבעלי עסקים קטנים לפרסם מודעות חדשות או להגיב בהצעה למודעות קיימות, להציג את עצמם ולספר על העסק שלהם.  האפשרויות של שיתופי הפעולה מגוונות מאד, למשל עורך דין ורואה חשבון מאותה עיר שמחליטים להמליץ אחד את השני בפני הלקוחות שלהם ובכך נוצר חיבור בין בעלי עסקים באותו אזור גאוגרפי. 

דוגמה נוספת היא בעלי עסקים שמתאגדים יחד כדי ליצור חבילה של שירותים כמו בעל סדנה, בעלת מסעדה ובעל עסק לסיורי ג'יפים שיכולים להתחבר יחד ולהציע ללקוחות חוויה מושלמת ברמת הגולן עם מוצר שאין לאחרים.

בנוסף, יש כמובן גם עסקאות ברטר במסגרתן בעלי עסקים מחליפים ביניהם מוצרים ושירותים, ומבצעים עסקאות שלא כרוכות בתשלום. למשל צלם שמספק צילומי תדמית לחברת ייעוץ פיננסי ומקבל שירות ייעוץ בתמורה לכך. במקרה כזה, הערך של הברטר להתפתחות העסק בטווח הארוך גדול מערכו הכספי של השירות או המוצר לו היו נמכרים.
אפיק נוסף שתוכלו למצוא באפליקציה הוא האופציה ליצור ביחד עם עסק אחר מוצר משותף שלא קיים עדיין בשוק (מארז ייחודי של מוצרים או שירות מיוחד במינו).

עם מה צריך לבוא לשת"פ בין עסקים קטנים?

שת"פים לא בהכרח מצריכים מבעלי העסקים רעיון, כסף או חזון. למעשה המבנה של האפליקציה מאפשר לבעלי העסקים הקטנים להיחשף לחיבורים מפתיעים ופשוט לציין שהם פתוחים לשיתופי פעולה. ב- WeR1 ממליצים לבעלות ובעלי העסקים לשמור על "ראש פתוח" בכל מה שקשור בשיתופי פעולה בין עסקים קטנים.  סיכוי סביר שהעסקים יפגשו בעל עסק שהם לא חשבו עליו. לדוגמה, מפגש בין יצרן צנצנות ובעלים של חנות למתנות ממותגות שמבינים שהם יכולים לשתף פעולה רק בזכות פיצ'ר שיתופי הפעולה.
נציגי
WeR1 אף מבצעים מעקב מדגמי אחר שיתופי הפעולה כדי ללמוד מה עבד והצליח ומה לא התגבש לכדי חיבור בין בעלי העסקים.

הבית לסולידריות חברתית - שיתופי פעולה (צילום: הבית לסולידריות חברתית)
צילום: הבית לסולידריות חברתית

מי העסק שכדאי לשתף איתו פעולה?

אתם יכולים לחפש בעל עסק עם אותו ראש, עם מטרה משותפת או כזה שמגיע בטיימינג מושלם. השת"פים הכי מוצלחים, מתברר, מתקיימים בסביבה חופפת או משלימה למוצר של בעל עסק, ואפילו עם המתחרים שלכם. למשל, שני בעלי ברים שכנים שמחליטים להפוך לקבוצת רכישה ולהוזיל עלויות מול ספקים. ב- WeR1 מספרים ששת"פ טוב צריך לקחת בחשבון שלושה אלמנטים מרכזיים – איך שיתוף הפעולה אמור לעזור להצמיח את העסק שלי, האם הוא רלוונטי ללקוחות שלי, לתחום שלי או לספקים שלי, וכיצד הוא מסייע לבדל אותי מהמתחרים שלי.

איך עושים את זה בפועל? 

הגענו לשלב הטכני והוא פשוט מאוד. במסך הראשי באפליקציית WeR1 תוכלו למצוא אפשרות לפרסם מודעה חדשה, כאשר ישנם 4 סוגים של מודעות: חיפוש שותפים עסקיים לפתיחת עסק, חיפוש רכישת מוצרים לעסק או לבית, איתור בעלי מקצוע (כמו רואה חשבון או יועץ פנסיוני), והצעה לשת"פ כללי עם פתיחות להצעות. את המודעה ניתן לתייג תחת תחומים ספציפיים והאפליקציה עושה עבורכם עבודת איתור והפצה נוספת ושולחת התראת פוש עם המודעה שלכם לבעלי עסקים רלוונטיים.

המודעה שלכם תהיה חשופה לכל העסקים שמחוברים ואת ההצעות לבעלי עסקים רלוונטיים תקבלו כבר באופן פרטי. מכאן, הבחירה היא בידיים שלכם.

והנה כמה דוגמאות מתוך המון שיתופי פעולה מוצלחים שכבר קרו בזכות WeR1:

  • קבלן בנייה וגרפיקאית שמבצעת הדמיות אדריכליות יצרו קשר דרך האפליקציה והחליטו על עבודה משותפת.
  • איש קידום אתרים ושיווק דיגיטלי, פגש את המטאצ' שלו בדמות בונה אתרים וכיום הם מציעים את השירותים שלהם יחד.
  • חברה שמייצרת סרטונים לטיקטוק עבור מותגים מצאה, בלי שכיוונה לכך, איש תוכן שהתאים לה בול לצרכים.
  • בעלת עסק למגשי אירוח גילתה מפיקת אירועים מאותו אזור פעילות בדרום, והשתיים סיכמו על שיתוף פעולה מתבקש, שכנראה ולא היה קורה ללא WeR1.

מעל 6,000 בעלות ובעלי עסקים קטנים ישראלים כבר מחוברים לאפליקציה. העסקים שמצטרפים עוברים אימות עסקי כדי לוודא שמדובר בעסק אמיתי, ואחרי סיום השלב הזה מתחילים לייצר חיבורים. רוצים לפתוח את העסק שלכם לאפשרויות חדשות ולהקפיץ אותו למעלה? כל הפרטים יחד עם קהילה שלמה של בעלי עסקים כמוכם ממתינים לכם ב-WeR1.