טלינק מי
כסף
כסף

עושים זום על האנשים של שדרות

איך זה מרגיש לגור בשדרות, מה כדאי לדעת על כל שכונה ומהם המקומות הכי אהובים בעיר? יצאנו לפגוש 14 תושבי שדרות שסיפרו לנו מקרוב מה זה להיות 'שדרותי אמיתי' וחזרנו עם חשק לעבור לדרום. פרויקט מיוחד

הדר ת"ש | mako | פורסם 01/09/20 10:07 
אילנה
צילום: עופר חןאילנה אמסלם (62)

סטטוס: נשואה, יש לי ארבעה ילדים. מתוכם שלושה גרים גם כן בשדרות. אחת הבנות שלי המשיכה גם היא בתחום החינוך בעיר.

במה עוסקת ואיפה? כיום אני פנסיונרית ואני מתנדבת בכל מיני תחומים בעיר. מעבר להשתלבות שלי בפעילויות המוצעות לגיל השלישי כמו הרצאות, סרטים וסדנאות, הרגשתי צורך גם לתת מעצמי. יצרתי קשר והתחלתי להתנדב בגני הילדים, בביטוח לאומי, באימוץ קשישים וגם בפרויקט אחוות נשים שכונתי שאני פעילה בו. כל אלו ממלאים אותי בהנאה ובהרגשה שאני גם נותנת וגם מקבלת.

כמה זמן את גרה בשדרות? מיום שנולדתי אני גרה בשדרות, יצאתי ללימודים וחזרתי.
דברים שצריך לדעת על השכונה שלך: אני גרה בשכונה בנאות הדקל, ברחוב אורנים. השכונה כיום מתחילה לשנות תדמית. חידשו אותה עם ריצוף חדש, גינות, תשתיות, מגרשי משחק מטופחים. זו שכונה ותיקה שמשקיעים בה המון ומשמשת הרבה את התושבים.

מהו המקום האהוב עלייך בשדרות? האמת היא שבשנים האחרונות, כיף לנסוע ברחובות העיר ולראות את השינויים שנעשו בעיר. אוהבת את כל מה שנעשה. מקומות נוספים שאני אוהבת הם המתנ"ס והפעילויות שלו וגם הספרייה שהשתנתה – זו גאווה ותפארת לעיר ולארץ, מודל לחיקוי, הקוראים מקבלים בה מענה וכיף להגיע לשם.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? להיות שדרותי זו גאווה. בשנים האחרונות העיר שינתה את פניה – נבנו מגרשי משחקים, פינות ישיבה ירוקות, הושקעו משאבים במתנ"סים, במערכת החינוך ובסטארטאפים. כל אחד מהתושבים פה מקבל מענה בצורה אחרת ונהנה מכל תוכנית שקיימת בעיר מגיל אפס ועד מאה ועשרים. ראש העיר שלנו הוא ממש גאווה עבורנו, הוא לא נח לרגע ובזכותו אנחנו מסתובבים עם ראש מורם. כיף לדעת שהעירייה כל הזמן מחפשת איך לפנק את התושבים – אפילו בתקופת הקורונה. היום כיף להסתובב בארץ ולהגיד שאתה משדרות, זו באמת גאווה.

אלונה
צילום: באדיבות המצולם

 

 

 

אלונה שפירא (33) 

סטטוס: נשואה פלוס שניים.

במה עוסקת ואיפה? אני עובדת באגף השירות לתושב בעיריית שדרות. אני מנהלת מרכז שירות לתושב בשכונות נאות אשכול ונאות הדקל. במסגרת העבודה אני מתעסקת בהנגשת שירותי העירייה לתושבים בשכונות, פועלת בתחום הקהילתי ובעצם דואגת לכל צרכי השכונה.

כמה זמן את גרה בשדרות? מאז שעליתי לישראל בשנת 1994 אני מתגוררת בשדרות. הייתה תקופה שיצאתי משדרות, אבל בשנת 2017 החלטתי לחזור אליה עם בעלי והילדה.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלך? השכונה שלי, בן גוריון, היא שכונה ותיקה ומעורבת בעולים מכל מיני מדינות, רובם מברית המועצות. לאחרונה מגיעים אל השכונה תושבים צעירים יותר – הרבה משפחות צעירות וילדים, אבל כולם אנשים תוססים ומלאי חיים.

מהו המקום האהוב עלייך בשדרות? המקום האהוב עליי ביותר הוא הטיילת מאחורי הבית. יש שם נופים של פעם ואפילו יער לצד שכונה חדשה של וילות. הכי כיף לטייל בשעות הערב עם הילדים, לראות אנשים שעושים ספורט, העיר מתפתחת ושמה דגש על איכות חיים של התושבים.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? אני חושבת שכאשר אתה אומר שאתה משדרות הרבה פעמים נופלים לסטיגמות של פריפריה, קסאמים וכו'. בעיניי שדרות היא משפחה ולי היה ברור שכאן יגדלו ילדיי ופה אקים את ביתי. יש פה אנשים חזקים שנלחמים על הבית וברוך ה' התשובה הכי טובה היא ההתפתחות והגדילה של העיר. יש פה בנייה ענפה, תרבות, השכלה ואיכות חיים.

אהרלה
צילום: עופר חן

ד"ר אהרון (אהרל'ה) כהן (63)

במה עוסק ואיפה? היסטוריון, מרצה באוניברסיטת בן גוריון שבנגב, במכון שכטר ובמכללה האקדמית ספיר אשר בשדרות.

כמה זמן אתה גר בשדרות? 57 שנים שאני גר בשדרות, מאז שאני ילד.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלכם? אני גר בשכונת נאות רבין מזה 25 שנה. בעצם השכונה הזו היא השכונה הראשונה שאוכלסה על ידי בני הדור השני שעברו מהשכונות הוותיקות אליה כדי להמשיך את החיים בעיר ולבנות את בתיהם, במסגרת פרויקט של 'בנה ביתך' שהיה נפוץ בעיירות הפיתוח.

מהו המקום האהוב עליך בשדרות? המקום האהוב עליי בשדרות הוא האזור עם הצאלונים הפורחים ליד הספרייה העירונית. זו אחת הפינות היפות שאני הכי אוהב בעיר.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? להיות 'שדרותי' זה להיות חלק מקהילה שאתה קשוב ורגיש לחבריה. היסודות של העיר הם ערבות הדדית ועזרה הדדית לצד תחושת מחויבות חזקה. כאחד שגר בעיר מאז שהיה ילד, אני מרגיש שהעיר גדלה וצומחת, ויש ביקוש גדול למגורים בה, למרות המצב הביטחוני באזור. אנחנו רואים זוגות צעירים ומשכילים שרוצים להצטרף לקהילה שפורחת בתרבות, בהשכלה ובאווירה. היום אנחנו עומדים כבר על 30 אלף תושבים – כך שבסופו של דבר האנשים מצביעים ברגליים.

הלל
צילום: גבע טלמור

הלל סוויסה בראלי (21)

סטטוס: נשואה פלוס אחד.

במה עוסקת ואיפה? מנהלת מעון ספיר של עמותת רעות, בשדרות.

כמה זמן את גרה בשדרות? אני גרה בשדרות 18 שנה, מאז שאני ילדה.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלך? היום אני גרה בשכונת נווה אשכול, אבל גדלתי בשכונת נאות רבין שהיא שכונה צעירה, מגוונת עם מתנ"ס, קופת חולים, בית כנסת, מקווה, גני שעשועים, מוסדות חינוך ואפילו מכולת. כל מה שזוג צעיר או משפחה צריכים נמצא קרוב, לצד חיי קהילה תוססים למגוון אוכלוסיות.

מהו המקום האהוב עלייך בשדרות? אחד המקומות שאני הכי אוהבת בשדרות, זה מרכז הצעירים שהכל קורה בו – ממלגות עד ייעוץ לימודים ותעסוקה, הכוונת חיילים משוחררים, מפגשי זוגות צעירים ומה לא? כצעירה הייתי יכולה לבלות שם שעות על גבי שעות.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? להיות 'שדרותי' בשבילי זה לקחת חלק בקהילה מלאה בעשייה, שהיא גם מגוונת ומשקפת את החברה הישראלית. יש פה הכל מהכל – חילונים, דתיים, מסורתיים ממגוון עדות ותרבויות ועדיין כולם אוהבים זה את זה ומכבדים אחד את השני. חוץ מזה, יש כאן את העירייה הכי טובה בארץ שמחפשת כל הזמן להקל על התושבים וליצור מקום שנעים וכיף לחיות בו. זה בא לידי ביטוי גם ביצירתיות ויזמות – משירת המרפסות בתקופת הקורונה, כשראש העיר הסתובב עם רכב והוציא את התושבים לרקוד ולשיר ועד משלוחים בשקל כדי לעודד אנשים לקנות מעסקים בעיר. יש פה מחשבה יצירתית מחוץ לקופסא, איך להביא אנשים לגור פה לא בדיעבד, אלא כי באמת רמת החיים פה גבוהה ויש פה אנשים מעולים. היום צעירים בוחרים לגור פה כי הם מבינים שיש פה את כל מה שהם צריכים כדי לחיות באיכות חיים גבוהה ונוחות כלכלית שמאפשרת לקבל את כל השירותים שיש במרכז בחצי עלות ואף פחות.

חיים אוליאל
צילום: עופר חן

חיים אוליאל (63)

במה עוסק ואיפה? מוזיקאי ויוצר עצמאי.

כמה זמן אתה גר בשדרות? נולדתי, גדלתי אני גר ופועל עד היום בשדרות.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלך? השכונה שאני גר בה היא מרכז שדרות, זה בעצם הלב הפועם של העיר, של העיירה של פעם וגם של היום.

מהו המקום האהוב עליך בשדרות? אני אוהב כל פינה וסימטה בעיר שדרות, שמחזירה אותי לעבר היפה שלנו ויחד עם זאת לראות אותה מתחדשת עם עתיד אופטימי וטוב.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? כמו השיר – שדרות זה בית. מבחינתי זה המקום שבו נולדתי, המקום שאהבתי כשהתחתנתי, שחינכתי את ילדיי שאני גר בו ועובד בו. שדרות זה בית. שדרותי זה להיות עם אדם עם לב רחב ומכבד. לקבל את כולם ולהכיל את כולם באהבה. חומר אנושי שהוא יוצא מגדר הרגיל. יש איזו מסורת שהשאירו הדורות של ההורים שלנו, של בית פתוח ולב רחב וכבוד בין אדם לחברו. אחד המוטיבים של בין אדם לחברו זה חיה ותן לחיות, בשדרות יש מגוון של אוכלוסיות, סוגים שונים מדתיים מאוד ועד חילונים מאוד וכל אחד יש לו את המקום שלו כך שכולם חיים בשלום ובשלווה אחד עם השני.
יונתן ואורית
צילום: עופר חן

יונתן (34) ואורית (33) דוד

סטטוס: נשואים והורים לדביר (12), הלל (10) ושחר (5)

במה עוסקים ואיפה? יונתן עובד כשותף במשרד עו"ד "דוד & לוזון" בעיר שדרות, המתמחה בענייני משפחה והדין האישי. אורית עובדת כמנהלת מעון יום של כ- 80 פעוטות המנוהלת על ידי עמותת אפיקים בנגב )רעות שדרות).

כמה זמן אתם גרים בשדרות? מתגוררים בעיר כ-15 שנים. הגענו לשדרות כזוג צעיר (יונתן ממושב נחושה שבעמק האלה ואורית מהעיר בית שמש). יונתן למד בישיבת ההסדר "לב לדעת" בשדרות, דרכה שירת בצה"ל ודרכה נחשף והתאהב במרקם המיוחד של העיר שדרות. לכן היה זה אך טבעי כי לאחר הנישואין, נמשיך להתגורר ולהקים את משפחתנו בעיר שדרות. בתקופת המגורים בעיר חווינו הסלמות ביטחוניות ועליות ומורדות בתחושת הביטחון הכללית, אולם, אופייה המיוחד של העיר והקהילה בנו אצלנו חוסן מיוחד ותחושת שליחות אשר עברה גם לילדינו והובילה אותנו להיות שותפים בתנופת העיר ובבניית בית הקבע שלנו בימים אלו ממש.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלכם? אנחנו גרים בשכונת מ' 3 שמתאפיינת באוכלוסייה מגוונת, וותיקה וצעירה כאחד, דתיים וחילונים המנהלים חיי קהילה תוססים ומגוונים.

מהו המקום האהוב עליכם בשדרות? המרחב הציבורי בו מרגישים תחושת שייכות, לרבות הפארקים הרבים שנבנו בשנים האחרונות בעיר ומקומות הבילוי הרבים שנוספו - הן לבילוי הפנאי של הילדים והן המסעדות ובתי הקפה בהם אנו המבוגרים מבלים.

מה זה בשבילכם להיות 'שדרותי'? להיות 'שדרותי' זה להיות שגריר של עם ישראל בעוטף עזה ולהיות שותף פעיל בבניית החוסן הקהילתי והלאומי. יונתן משרת בכיתת הכוננות של העיר ומשמש כנהג אמבולנס וחבר צוות טיפול נמרץ בהתנדבות בתחנת מד"א שדרות וככונן חירום בשגרה ובעתות חירום. אורית מתנדבת במספר עמותות לרווחת תושבי העיר שדרות, בין היתר בקרב האוכלוסייה המבוגרת, הוותיקה והמאותגרת בעיר. התנדבויות אלו נעשות גם במסגרת המשפחתית יחד עם הילדים. להיות 'שדרותי' מבחינתנו זה להרגיש חלק של ממש ובלתי נפרד מהרקמה האנושית הכוללת של העיר ללא שום אבחנה, מתוך חברויות של ממש ההופכות את החיים בעיר למעין משפחה אחת גדולה.לורה
צילום: רועי ידובסקי

אל"מ במיל' לורה נחום (45)

סטטוס: אמא לשלושה ילדים.

במה עוסקת ואיפה? פורשת צה"ל אחרי 26 שנות שירות. בתפקידי האחרון - ראש מערך החינוך של צה"ל.

כמה זמן את גרה בשדרות? כאן נולדתי, התעצמתי וכאן בחרתי לגדל את ילדיי.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלך? גדלתי ברח' השיטה (הזית לשעבר), שכונה קטנה ומטריפה עם אנשים בעלי לב זהב – ותיקי העיר.

מהו המקום האהוב עלייך בשדרות? המקום שהכי מסמל עבורי את שורשיה האיתנים של שדרות זה גן החמישה, כמקום של מורשת שמזכיר לנו בכל יום מחדש את הזכות והחובה לשמור על הבית. כמי ששירתה וחינכה לערך אהבת המולדת בצבא הגנה לישראל, אני מבינה כמה חשוב שנכיר ונעמיק במורשת העיר, שורשיה, בבניה הנופלים ובחיזוק ערך השליחות והאחריות האישית.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? אם אני מתייחסת לשנות ילדותי, להיות 'שדרותי' של פעם זאת השאלה – "הבת של מי את?", סיפור של עיירה קטנה שהכירה את בניה ובנותיה כמשפחה אחת.
היום שדרות עבורי היא סיפור הצלחה, ניגון מיוחד של הלב. שדרות לימדה אותי את העשייה למען האחר והערבות ההדדית. יש פה סיפור של בית עם שורשים עמוקים, אנשים טובים ובית אבי ואימי אשר גורמים לי לומר בגאווה – הנני כאן!

 

לימור
צילום: עופר חן

לימור כהן (45)

סטטוס: נשואה פלוס שלושה ילדים

במה עוסקת ואיפה? מנכ"לית המתנ"ס בשדרות מטעם החברה למתנ"סים. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח והחברה ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית.

כמה זמן את גרה בשדרות? אני גרה בשדרות כמניין שנות גילי. 
 
דברים שצריך לדעת על השכונה שלך? אני גרה בשכונת נאות המייסדים, שכונה שקטה ונעימה עם שכנים נהדרים.

מהו המקום האהוב עלייך בשדרות? המקום האהוב עליי בעיר הוא "פארק עזריאלי". פארק מקסים, מלא בעצים ובצל שמזכיר אווירה כפרית ומיוחדת. מקום בו אנחנו מקיימים אירועי תרבות רבים ופעילויות רבות לתושבים.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? להיות 'שדרותי' זה להיות תושב עם תחושת שייכות גדולה מאוד לעיר, תחושת גאוות יחידה על העיר היפה והמשגשגת שלנו. אחד המקומות שגורמים לי להרגיש את זה – הוא המתנ"ס, שהינו המתנ"ס המרכזי בעיר ולפני כחודשיים נפתחה לו שלוחה בשכונת בן גוריון. המתנ"ס פועל בתחומים רבים ומעניק שירותים לתושבים החל מהגיל הרך ועד הגיל השלישי, בין אם מדובר במעונות יום, צהרונים, פרויקט ניצנים, מכללה בקהילה, קורסים והכשרות, חטיבת הגמלאים הכוללת מועדוני קשישים ו-'גמלאים ונהנים', אירועים עירוניים, ממלכת הילדים, מרכז למידה בהקמה, מטבח קהילתי ואפילו 'שני נשי'. כל זאת לצד פרויקטים קהילתיים, חוגים לכלל הגילאים ועולם תרבות פנאי עשיר מתמיד. 
מוריה ואדיב
צילום: עופר חן

מוריה (27) ואדיב (30) שנקור

סטטוס: נשואים.

במה עוסקים ואיפה? מוריה היא מנהלת עמותת 'תוצרת הארץ' בשדרות ואדיב צלם ועורך.

כמה זמן אתם גרים בשדרות? 4 שנים. הכרנו אחד את השנייה במכללה לפני 5 שנים. הבנו מהר מאוד שאזור עוטף עזה והעיר שדרות מלאים בקסם שלא ראינו בשום מקום אחר ובחרנו להתחתן ולהישאר כאן.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלכם? שכונת ניר עם היא המרכז והלב של העיר. אנחנו גרים היום בשכונת ניר עם, אחת השכונות הוותיקות בעיר. השכנים בה מגוונים, חמים ותמיד עם הדלתות פתוחות לאורחים. הנגישות של השכונה למרכז העניינים מנצחת. הכל נמצא במרחק הליכה: סופר, רכבת, פאבים, מסעדות, עירייה, תחבורה ציבורית ועוד.

מהו המקום האהוב עליכם בשדרות? המקום האהוב עלינו ללא עוררין הוא סינמטק שדרות! כבר לא מייצרים כאלה מקומות אותנטיים יותר. יש במקום אווירה שכבר לא קיימת בשום מקום אחר. כיף לדעת שלא צריך לנסוע רחוק בשביל לראות סרט טוב, ובנוסף המקום מקדם גם תרבות מקומית - גלריית תמונות של יוצרים מקומיים, סרטי בוגרים של מחלקת קולנוע בספיר ועוד. מעבר לזה, כל שנה המתחם נהפך לפסטיבל אחד גדול שנקרא 'קולנוע דרום' - אמנים ויוצרים מהארץ ומחו"ל במרתון סרטים ותרבות  שאורך שלושה ימים.

מה זה בשבילכם להיות 'שדרותי'? מבחינתנו זה להיות חלק מעיר עם החוסן קהילתי החזק ביותר. להיות שדרותי זה להכיר את כולם ברחובות העיר, להרגיש את הערבות ההדדית והחוסן הקהילתי שקיים בין התושבים גם במצבי חירום וגם בשגרה.


צפריר
צילום: עופר חן

צפריר (Zafrir) יפרח (30)

סטטוס: רווק

במה עוסק ואיפה? מפיק מוזיקלי עצמאי באולפן משלי בעיר.

כמה זמן אתה גר בשדרות? כל החיים. 

דברים שצריך לדעת על השכונה שלך? אני גר בשכונת זלמן שז"ר. יש בה שקט, שכנים טובים וגם האולפן שלי נמצא כאן. 

מהו המקום האהוב עליך בשדרות? מן הסתם אני אוהב את האולפן שבו אני יוצר, אבל מחוצה לו – אני אוהב לאכול פרוזן ולהיפגש עם חברים בגלידריה של רשי בקניון.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? מבחינת האנשים, יש כאן אנשים מדהימים עם פירגון מדהים, שאין את זה בשום מקום אחר שהייתי בו. יש מלא אהבת חינם ותחושה שאני חלק ממשפחה אחת גדולה שקוראים לה שדרות. ככה אני רואה את זה. במסגרת עבודתי כמוזיקאי יצא לי ליצור פרויקט שאני מאוד גאה בו – הקלטתי מקהלה של תושבי העיר באולם המתנ"ס, ואת ההקלטה הפכתי לטרק מועדונים שנרכש על ידי הדי ג'יי ההולנדי המוערך – ארמין ואן ביורן. הטרק הגיע לפסטיבלי המוזיקה האלקטרונית הכי נחשבים בעולם ונוגן מול מאות אלפי אנשים שנהנו ממנו. מרגש לדעת שאני, ילד משדרות שעשיתי את היצירה שלי, הצלחתי להגיע כל כך רחוק. אני אוהב לשלב במוזיקה את קיבוץ הגלויות הישראלי, עם המקצבים המרוקאים, הטאר הפרסי, הנבל והשפעות של קולות, מוזיקה וכלי נגינה של הקהילה התימנית או האפריקאית בישראל. אני מביא את שדרות ליצירה שלי, והיום כולם יכולים להבין כמה היא מיוחדת.שירי
צילום: עופר חן

שירי בן קמחי (43)

סטטוס: נשואה לחיים פלוס שלוש בנות

במה עוסקת ואיפה? מנהלת אתר מחשוב ב-"אלביט מערכות אבטחה" בשדרות מזה 12 שנה.

כמה זמן את גרה בשדרות? אני גרה בשדרות כבר תשעה חודשים, אליה הגענו מקיבוץ כרמיה.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלך? אני גרה בשכונת נאות רבין, שהיא שכונה מקסימה עם אופי קיבוצי ומגוון תושבים מקסימים שדלתם פתוחה לכל אחד. השכונה ממוקמת במיקום מנצח בסביבה קרובה לבתי ספר, מתנ"ס, פארק שעשועים, מרכז קניות, מאפיה, מרכז בריאות וטיילת להליכה.

מהו המקום האהוב עלייך בשדרות? המקום האהוב עליי הוא שביל ההליכה הספורטיבית. בדרך עוברים באזור שכונת המוסיקה המתפתחת, ככה שבכל שבוע האזור משתנה וזה ממש מרים את הלב לראות איך העיר ככה משתנה והופכת לאט לאט לעיר מבוקשת. ב-12 שנות עבודתי בעיר אני רואה כל יום את השינוי בכל קצוות העיר ופשוט מופתעת, עד כדי כך שהחלטתי להגיע וליהנות בעצמי מכל האנרגיה הטובה הזאת.  

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? להיות 'שדרותי' זה להיות חלק ממשפחה אחת גדולה, להכיר כמעט כל אדם שני ולזכות לקבל פנים חמה בכל מקום. להיות 'שדרותי' זה לקנות מייצור מקומי, ליהנות ממסעדות מקומיות ואותנטיות והכי הכי – לעבוד קרוב לבית בחברת הייטק "אלביט מערכות אבטחה" שנותנת לי להרגיש גאווה. כיף לקחת חלק בעזרה לקהילה באמצעות תרומות מחשבים, חלוקת מזון, פיתוח כיתת רובוטיקה בעיר ועוד. גם מבחינת המשפחה שלי כולנו נהנים. רכשנו חברים חדשים מקסימים, בתי הדר מתנדבת במד"א וגם משתתפת ב-"שדרוק" – הנותן במה לפיתוח כשרונות נגינה ושירה. גם הבנות הקטנות לוקחות חלק בפעילות המתנ"ס בחוגים והופעות. יש כאן כל מה שצריך כדי להצליח כאדם וכמשפחה. גם בהקשר הביטחוני יש בעיר מרכז חוסן עם מטפלים משכמם ומעלה וגם קבוצת וואטסאפ לתמיכה ועידוד כך שמי שזקוק לעזרה – יש לו כתובת לפנות אליה וזה לא מובן מאליו ומעורר השראה.שני
צילום: עופר חן

שני שושן (46)

סטטוס: נשואה לציון. אמא לתאי, רום ותום.

במה עוסקת ואיפה? המכללה האקדמית ספיר. דוברת, מנהלת שיווק ויח״צ. בוגרת תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית.

כמה זמן את גרה בשדרות? נולדתי והתחנכתי בעיר שדרות ומאז אני בשדרות (למעט תקופת השרות הצבאי, בה התגוררתי בתל אביב). אני הבת התשיעית לשלום ומרים, שעלו ממרוקו, מוותיקי העיר.

דברים שצריך לדעת על השכונה שלך? השכונה שלי, הכרמים, היא מעגל משפחתי נוסף עבורי, האנשים והקשר ביניהם.

מהו המקום האהוב עלייך בשדרות? קשה לי לבחור מקום ספציפי כי יש לי כמה מקומות שאני אוהבת בעיר. המקום האהוב עליי בילדות היה בריכת השחייה, ו״הספסלים״ ששמשו מוקד המפגשים החברתיים. שדרות כולה היא הבית, הלב הפועם שלי, השורשים, הזיכרונות, המשפחה שלי, החברים, העבר, ההווה והעתיד. לא משנה מאיפה בעולם אני חוזרת, ברגע שאני מגיעה לכניסה לעיר אני נרגעת אוטומטית ומרגישה בטוחה ושלמה. בנוסף, אני אוהבת גם את המכללה האקדמית ספיר. אמנם אני לא אובייקטיבית אבל בעיני החיבור הייחודי והקסום בין ספיר לשדרות מייצג את מעגל החיים והעשייה בו אני מתפקדת: השכלה, מצוינות, תרבות, חינוך, קהילה והון אנושי. משמח לראות שהגבולות בינה לבין שדרות הולכים ומטשטשים מיום ליום.

מה זה בשבילך להיות 'שדרותי'? שדרות היא בית עבורי, היא חלק ממני. ה- די.אן.איי האנושי של העיר, החום, אהבה והאכפתיות של האנשים ותחושת הביחד, הופכים את המקום לקסום. אין אף אדם שמגיע לשדרות ולא מתאהב. הדבר הכי שדרותי בעיני - הוא הדי.אן.איי האנושי. זר לא יבין זאת.
 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן