אם אתם מרגישים שתל אביב מתמלאת ברזידנטים של ההייטקס ואנשי עסקים שחוזרים מחו״ל - אתם לא טועים, הישראלים שהתעשרו בענק בשנה האחרונה בזכות הסטארט אפ ניישן או בזכות עסקים בחו״ל ממש לא חולמים על מגורים מעבר לים, והם בהחלט רואים את העיר היקרה בעולם בתור הבית שלהם, על כל השפע שיש לה להציע.

אם להודות על האמת, לא רק למעמד הביניים קשה למצוא את הנכס המתאים למגורים או להשקעה בתקופה שבה שוק הנדל״ן רותח. ״באתי לביקור בארץ בתחילת הקורונה ובגלל המצב לא יכולתי לחזור לארה״ב ולהמשיך עם עסקיי שם״, מספר ד׳, תושב חוזר בן 44, ״חיפשתי נכס מאד מסוים, ידעתי בדיוק מה אני רוצה ולא הצלחתי למצוא״.

ד׳ לא לבד. ״הרבה ישראלים החליטו לחזור לישראל בגלל הקורונה, ביניהם אנשי עסקים בעלי ממון רב, והם רוצים לגור בתל-אביב״, אומר עידן בהרב, מנהל שותף בקבוצת לוטוס המתמחה בשיווק ומכירה של פרויקטים למגורים ונכסי יוקרה בישראל ובחו"ל, ״ואיפה הם רוצים לגור? בפנטהאוזים. כמה כאלו יש? אחד בכל בניין, בקושי״.

״בתל אביב אמנם בונים מגדלים יוקרתיים בלי סוף, אבל מה שמאפיין בדרך כלל את אנשי העסקים וגם את מתעשרי ההייטק החדשים הוא העדפה לבנייני בוטיק״, מוסיף שניר עובדיה, מנהל שותף בקבוצת לוטוס ומומחה לשיווק ופיתוח עסקי, אודות מה שזיהה בשוק, ״בריכה על הגג, מפרט גבוה כולל בית חכם, שירותי קונסיירז׳, קו ראשון לים, להרגיש חו״ל - אבל בלב תל-אביב״.

קבוצת לוטוס (צילום:  שי שבירו)
שניר עובדיה ועידן בהרב, בעלי קבוצת לוטוס המתמחה בשיווק ומכירה של פרויקטים למגורים ונכסי יוקרה בישראל ובחו"ל | צילום: שי שבירו

איך גם אתם תוכלו להצטרף למועדון הסודי?

קבוצת לוטוס מתמחה בתחום מבני הבוטיק והיוקרה במרכז וצפון תל אביב ולאחר שבהרב ועובדיה זיהו את הקושי של המתעשרים החדשים והוותיקים באיתור של הנכס המדויק עבורם והחליטו להרים את הכפפה. ״רוכשים שנמצאים בסטטוס כזה לא מסתכלים על תקציב, אלא אומרים מה שיש להם בראש, והם לא יודעים מאיפה להתחיל לחפש את החליפה שמתאימה להם - וכאן נכנסה קבוצת לוטוס לתמונה, על מנת לתפור את החליפה במידות המדויקות״, מסביר בהרב.

למועדון הלקוחות היוקרתי לא כל אחד יכול לגשת. מדובר באתר שהגישה אליו מוגנת בשם משתמש וסיסמה, וכדי לקבל את המפתח למועדון ולשייט בין הנכסים מנקרי העיניים יהיה עליכם להוכיח יכולת הונית מתאימה. ״החברים במועדון אלה אנשים בעלי ממון רב שנאמד בעשרות עד מאות מיליונים,״ מעיד בהרב, ״הנטייה שלהם היא לחפש אחרי נכסים שהם יוניקים, חד פעמיים, ולנו יש בלעדיות בשיווק על נכסים כאלה, בעיקר בצפון הישן ומרכז תל-אביב: פנטהאוז עם בריכה בשדרות בן גוריון, פנטהאוז רחב ידיים של 320 מ״ר עם בריכה ענקית על הגג בז׳בוטינסקי, ונכסים נוספים באזורים שנחשבים למבוקשים ביותר״.

אחרי חצי שנה של חיפושים, ד׳ נתקל לראשונה במועדון החברים האקסלוסיבי של קבוצת לוטוס. ״הצטרפתי למועדון אחרי המלצה של חבר, וכך הכרתי את עידן ושניר. נפגשנו לישיבה רצינית ומעמיקה והם שאלו אותי שאלות שאף איש מקצוע אחר לא שאל אותי עד אז״, הוא מעיד, ״מיד אחרי השיחה התחלתי לקבל מהם הצעות רלוונטיות וכעבור 40 ימים בשעה טובה רכשתי נכס שעמד בכל התנאים שהצבתי. זה היה בדיוק הנכס שחיפשתי וכל התהליך איתם היה סופר מקצועי, מההתחלה ועד הסוף״.