חברת הנדל"ן הישראלית Urbanipro השלימה שני פרויקטי Multifamily (מתחם מגורים להשכרה בבעלות של גורם אחד) בסינסינטי שבאוהיו בהשקעה כוללת של כ-5 מיליון דולר. הפרויקט הראשון כולל 28 יחידות דולר, והפרויקט השני כולל 58 יחידות דיור. ההשקעה נעשתה באמצעות הון של קבוצת משקיעים ישראליים ובנוסף הון שגויס מבנקים אמריקאיים. 

עם רכישת הנכסים, Urbanipro החלה בתהליך השבחתם יחד עם השותף המקומי, במטרה להשלים את ייצוב השוכרים במהלך החודשים הקרובים. מרבית הדירות בפרויקטים הן בנות שני חדרים או שלושה חדרים.

יאיר טל, מנהל שותף ב- Urbanipro אמר: "המטרה היא לנהל את שני הפרויקטים למשך מספר שנים כנכס מניב ומשיכת רווח מהשכרת הדירות, וכעבור מספר שנים, לאחר השבחת העסקה, למכור אותם. ניהול ההשקעה באופן הזה מאפשר ניהול סיכונים מיטבי עבור המשקיעים."

 העיר סינסינטי היא היום אחד מיעדי הנדל"ן התוססים והאטרקטיביים בארה"ב. חברת אמזון בחרה לאחרונה להקים בה את אחד המרכזים הגדולים שלה כולל שדה תעופה בבעלותה, מהלך שיוסיף אלפי מקומות עבודה לעיר, ובהתאם לעליה במחירי הנדל"ן. על אף העליה בערך הבתים בעיר, סינסינטי נותרה אטרקטיבית עבור המשקיעים שכן מחירי הנדל"ן במקום עדיין זולים יותר בהשוואה לשוק הכללי.

"מצאנו את ההשקעה במתחמי מולטיפמילי בארה"ב אטרקטיבית במיוחד, הן בשל היכולת לרכז  מאמץ ניהולי לצורך חיסכון בהוצאות התפעוליות, הן בשל אפיקי המימון האטרקטיביים הניתנים להשקעות כאלו, והן בשל היכולת להגיע לתשואות גבוהות – בהשקעות בהן הסיכונים הם יחסית נמוכים", אומר טל.

יאיר טל, מנהל שותף ב- Urbanipro (צילום:  יח"צ)
יאיר טל, מנהל שותף ב- Urbanipro | צילום: יח"צ

 בימים אלה, Urbanipro נמצאת גם בתהליכים מואצים של גיוס הון לפרויקט Multifamily נוסף בעיר לקסינגטון שבמדינת קנטקי הכולל 70 יחידות דיור. היקף הגיוס לפרויקט הוא 5,250,000 דולר. גם כאן, בכוונת Urbanipro להשביח את הנכסים, להשכיר אותם למשך מספר שנים ולמכור אותם תוך השאת תשואה למשקיעים. החברה במקביל גם בוחנת עסקאות מולטיפמילי נוספות בקליבלנד.

 "שוק הנדל"ן האמריקאי הוא היום אחד השווקים המעניינים בעולם. היעדים בהם אנו פועלים בהם, נבחרו בשל רמות המחיר הנוחות יחסית  לצד תשואות גבוהות בשל הביקוש הגבוה", מוסיף טל.

 UrbaniPro היא אחת מחברות ההשקעות בנדל"ן בארה"ב המובילות בישראל. החברה, שהוקמה על ידי ענת שפכט כהן, יאיר טל ואייל חסון, מנהלים עסקאות נדל"ן בארה"ב בשלושה מודלים: פליפינג (רכישה של נכס, השבחתו ומכירתו ברווח); פרויקטי Multifamily (רכישה של פרויקטי דירות יחד עם קבוצת משקיעים ומשיכת תשואות מהשכרת הדירות) וייעוץ למשקיעים גדולים שרוצים סיוע בניהול תיקי השקעות הנדל"ן שלהם. מאז היוסדה, ניהלה UrbaniPro השקעות בהיקף של 100 מיליון שקל בארה"ב ובאירופה.