איש העסקים איל וולדמן רכש כמה דירות בפרויקט ריינבו (RAINBOW) של ישראל קנדה בשדה דב שבצפון תל אביב - כך נודע לגלובס. על פי הפרטים, מדובר על רכישה בסך של כ־50 מיליון שקל בקומה אחת, מהגבוהות במגדל המתוכנן בפרויקט. עוד נודע לגלובס כי בכוונת איש העסקים, ככל הנראה, לאחד את הדירות לדירה אחת, בשטח כולל של כ־550 מ"ר.

נתוני העסקה שבידינו משקפים מחיר של כ־90 אלף שקל למ"ר, אך מאחר שמדובר ברכישה שתהיה כנראה "ברמת מעטפת", ללא שלב גמר הבנייה (בשל הרצון לאיחוד הדירות), התשלום הסופי צפוי להיות גבוה יותר, וכך גם המחיר למ"ר. עסקאות על נכסים הנמסרים ברמת מעטפת נפוצות יותר בתחום המשרדים, אך כאשר אדם מעוניין לאחד דירות מתוכננות לדירה אחת, גם במקרים כאלו נהוג לרכוש את הנכס בדרך זו.

איל וולדמן הוא היום בעליה של חברת ההשקעות הפרטית וולדו הולדינגס, שבה הוא משמש כיו"ר. וולדמן ייסד את חברת הטכנולוגיה מלאנוקס, שבשנת 2020 נמכרה בסכום של יותר מ־7 מיליארד דולר לחברת אנבידיה. באירועי 7 באוקטובר 2023, בעת מתקפת החמאס בדרום, נרצחה בתו, דניאל וולדמן ז"ל, לצד בן זוגה נעם שי ז"ל.

עד כה נמכרו בפרויקט 184 דירות ב־1.6 מיליארד שקל

הפרויקט של ישראל קנדה יכלול 480 יחידות דיור ועוד 2,000 מ"ר של שטחי מסחר, במגדל בן 39 קומות שלצידו שישה בניינים נמוכים יותר, בני תשע קומות. עד למאי האחרון (מועד פרסום דוח הרבעון הראשון ל־2024) מכרה ישראל קנדה 184 יחידות דיור בפרויקט, בסכום כולל של כ־1.6 מיליארד שקל. בין הרוכשים בפרויקט גם הפרזנטורית שלו, הזמרת נועה קירל, שרכשה בו דירת חמישה חדרים תמורת 10.5 מיליון שקל. המחיר הממוצע למ"ר עד כה, בדירות שנמכרו, הוא 82,206 שקל.

הדמיית פרויקט שדה דב (הדמיה: מנעד אדריכלים)
הדמיה של מתחם שדה דב. לבעלי הון בלבד | הדמיה: מנעד אדריכלים

הפרויקט של החברה נמצא רגע לפני שלב העלייה על הקרקע, לאחר שקיבל אישור של תוכנית העיצוב ולאחר מכן גם היתר דיפון וחפירה. על פי דוח החברה, המועד הצפוי להשלמת הפרויקט הוא שנת 2029. ישראל קנדה זכתה בקרקע להקמת הפרויקט באוגוסט 2021, במכרז שנחשב אולי ליוקרתי ביותר עד היום, תמורת 1.307 מיליארד שקל (כולל הוצאות פיתוח).

הכתבה המקורית התפרסמה באתר גלובס