מיזם חדש מבקש להכניס את טרנד השיתופיות גם לתחום הנדל"ן להשכרה למגורים ובדרך לדחוק את המתווכים החוצה. מדובר במיזם אינטרנטי חדש בשם "דיפרנט" (dfrent) של היזמים תומר פיוטרקובסקי, מורן לרנטל וגיל לייזר שמציע להעביר את זירת חידוש חוזי שכר הדירה לאינטרנט, לתגמל את השוכר הקיים כדי לפשט את התהליך מחד ולחסוך בדמי תיווך לשוכר הנכנס מאידך.

עוד ב-mako כסף:

נכון להיום הצליחו היזמים לגבש משקיעים לשלב הראשון ובין המשקיעים ניתן למצוא גם את הפרסומאי ראובן אדלר. האתר החדש עתיד לעלות לאוויר השבוע בליווי פרסום ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות. בשלב הראשון צפוי המיזם לפעול רק באזור גוש דן ותל אביב-יפו אך על פי היזמים מדובר בהתחלה כאשר בכוונתם להרחיב את השימוש גם לחלק הארץ האחרים ולנסות לפרוץ גם לשווקים מעבר לים.

מימין: גיל לייזר , תומר פיוטרקובסקי ומורן לרנטל
מימין: גיל לייזר , תומר פיוטרקובסקי ומורן לרנטל | יח``צ: אלירן אביטל

היזמים השיקו את האתר החדש אתמול (א') במסיבת עיתונאים שנערכה בתל אביב. נציין כי בעוד המיזם "יורה גבוה", יידרש זמן לראות האם הציבור הישראלי אכן יבחר לעשות בו שימוש והאם לא יהפוך בסופו של דבר לכלי בידי בעלי הדירות למקסום דמי השכירות וגריפת כמה אלפי שקלים נוספים במקום המתווך.

"חיפוש דירה להשכרה באזורי הביקוש הפך לחוויה מורכבת, מתישה ויקרה עבור מחפש הדירה. על פי מחקר של מכון שילוב עולה כי 25% מכלל מחפשי הדירות בארץ משתמשים בשירותי תיווך, מה שמייקר בפועל את שכר הדירה השנתי בכ- 10%", כך פיוטרקובסקי במסיבת העיתונאים, "עוד עולה מהמחקר, כי 58% מתוכם (מהמשתמשים בשירותי התיווך) הביעו אי שביעות רצון מהשירות שקיבלו מהמתווך והיו מעוניינים בשירות טוב יותר. מבין אלו שלא השתמשו בשירותי תיווך עלה כי 48% מתוכם היו מוכנים להשתמש בשירותי התיווך על מנת להגדיל את סיכויים למצוא נכס ראוי אם עלות התיווך היתה נמוכה בחצי".

רוצים לקנות דירה חדשה? היכנסו לכאן בונים