שני השיקולים המרכזיים בבחירת עיר מגורים הם קרבה למרכז ואיכות חיים. השיקול הראשון נובע מפרמטרים כמו תעסוקה ונוחות, בעוד השיקול השני מעיד על צורך בסיסי בסביבת מגורים שקטה ונעימה.

על פניו, אזור המרכז אמור למלא את שתי הפונקציות שחשובות לבעלי משפחות בישראל. עם זאת, מאז עליית מחירי הדירות שהחלה ב-2008 מוצאות את עצמן גם משפחות מבוססות בלי יותר מדי אפשרויות בגוש דן בכלל ובתל אביב בפרט.

הבעיה היא שיציאה מהמרכז היא בעלת השפעה דרמטית על אנשים שהתרגלו לחיות בו. קודם כל, מרחק ממקום העבודה מחייב ויתור של אחד מבני הזוג על הקריירה וחיפוש אחר פתרונות לילדים. מעבר לכך, מעבר דירה מלווה מטבעו בניתוק מהמשפחה, מהחברים ומהמעגלים הקרובים.

אבל מסתבר שיש אלטרנטיבה שבעזרתה ניתן ליהנות מכל העולמות – אזור. רוצים לדעת למה? הנה 3 סיבות בולטות:

1. תחבורה ונגישות

המועצה המקומית אזור מעניקה כיום הזדמנות פז לרכישת נדל"ן עבור משפחות צעירות והמיקום שלה בין כביש 44, כביש 1 וכביש מספר 4 קורץ לכל מי שעובד וחי במרכז הארץ.

כמו כן, הצצה לתכנית האב שאושרה לאחרונה על ידי המועצה המקומית אזור נושאת בתוכה עוד בשורות טובות עבור משפחות. לפי התכנית צפויות להיפתח שתי יציאות חדשות מהיישוב – אחת ישירות לכביש 1 ממזרח והשנייה מאזור התעשייה, דרך מקווה ישראל ועד כביש 44. שתי היציאות החדשות מתווספות ל-3 היציאות שקיימות כבר היום, אז לכם רק נותר להניע ולנסוע.

מגדלי שרונים (צילום: אילוסטרציה מגדלי שרונים)
רואים רחוק, נושמים ירוק | צילום: אילוסטרציה מגדלי שרונים

מעדיפים להשאיר את הרכב בבית? אתם תהיו המרוויחים העיקריים מהתחבורה הציבורית סביב אזור. הקו הכחול של הרכבת הקלה יחבר בעתיד בין רחובות, באר יעקב ותל אביב ויעבור בצדה המערבי של אזור עם אופציה לנסיעה מהירה עד פתח תקווה. בנוסף, תחנת רכבת ישראל שתיפתח במזרח אזור תחסוך לכם עמידה בפקקים וממנה אפשר יהיה להגיע תוך 10-15 דקות לעזריאלי.

2. רואים רחוק, נושמים ירוק

חשוב לכם לנשום אוויר נקי? כדאי שתדעו שהשכן הכי מפורסם של אזור הוא פארק אריאל שרון. היות והפארק עצמו משתרע על 8,000 דונם, התוצאה היא קרבה מפתיעה לטבע ואיכות חיים ברמה הגבוהה ביותר.

בין אזור לבין פארק אריאל שרון מפריד רק גשר בודד שמיועד להולכי רגל, רוכבי אופניים ובעלי רכבים. בפועל, זה אומר שאת היום החופשי הבא שלכם בתור תושבי אזור תוכלו לעשות עם הילדים בפארק פתוח וירוק בלי שום מאמץ.

3. אופי כפרי בלב גוש דן

האופי הכפרי הייחודי של אזור ניכר מכל פינה אך הוא לא בא על חשבון תנופה מרשימה של התחדשות עירונית. חברת "מגדלי שרונים" למשל בונה פרויקט שיכלול 300 דירות של 3-5 חדרים, פנטהאוזים ודירות גן, ב-4 בניינים של עד 13 קומות. בין היתר, בזכות פרויקטים כאלה הופכת המועצה המקומית אזור למודל לשילוב ראוי בין העיר והכפר.

מגדלי שרונים (צילום: אילוסטרציה מגדלי שרונים)
האופי הכפרי הייחודי של אזור ניכר מכל פינה | צילום: אילוסטרציה מגדלי שרונים

את "פרויקט השדרה הירוקה" בונה מגדלי שרונים במקום הקאנטרי קלאב הישן של אזור. במקביל, אנשי מקצוע מלווים את הפרויקט כדי להתאים עבורו מערכת חינוך, לסלול כבישי גישה ולייצר פתרונות לתחבורה ציבורית.

בהשוואה לחולון, בת ים וראשון לציון, המועצה המקומית אזור היא הקרובה ביותר לתל אביב. עם מרחק של 8 ק"מ בין אזור ובין תיאטרון הבימה, זה ללא ספק הלוקיישן הנכון לגור בו.