כתב אישום הוגש השבוע נגד תושב רמאללה ששהה באילת באופן בלתי חוקי – וגנב סחורה מחנות המשביר לצרכן בעיר.

"ניסים", תושב רמאללה בן 22 שעבד באופן לא חוקי אילת במשך כמה שבועות ואימץ שם עברי, קפץ לאחרונה לביקור בסניף המשביר לצרכן בעיר לחגיגת קניות – עליהן הוא לא תכנן לשלם. בפעם הראשונה הוא גנב נעליים חדשות, כשהוא מסיר מעליהן את הזמם ומשאיר את הנעליים הישנות שלו בתא המדידה.

לפני כמה ימים הגיע ניסים שוב למשביר וביקש למדוד ז'קט. כמו בפעם הקודמת, הוא נכנס לחנות כשהוא לבוש בגופיה המבליטה קעקוע של כוכב ואריה על כתפיו. הוא תועד במצלמות האבטחה כשהוא מודד את הז'קט, ואחרי כמה דקות מסיר את הזמם, מסתכל לצדדים ונעלם החוצה.

אלי בנימין, גמלאי משטרה ולוחם מג"ב בעברו, העובד כיום כקצין הביטחון של הסניף, צפה בסרטוני האבטחה וזיהה את הקעקועים על כתפו של החשוד. בתום תחקיר מודיעיני הצליח בנימין להגיע למכולת בעיר, בה על פי החשד מתגורר הגנב. לאחר שעובדת המכולת זיהתה את תמונותיו, העביר בנימין את הפרטים ליחידת היס"מ במשטרת אילת כדי שתאתר את החשוד. במהלך חקירת היס"מ התברר כי ניסים שוהה בלתי חוקי מרמאללה שאימץ שם ישראלי לצורך עבודתו באילת.

השבוע הוגש נגד הגנב כתב אישום לבית משפט השלום באילת, בדרישה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. זאת, בטענה שיחזור על מעשיו ויימלט מאימת הדין אם ישוחרר.