13 שנה אחרי שהצעדה המפורסמת שלה ממצפה רמון למעון ראש הממשלה בירושלים העלתה על סדר היום את מצב האימהות החד הוריות בישראל, ויקי קנפו שוב יוצאת לדרך. הפעם תצעד מביתו של בנימין נתניהו בקיסריה למעונו בירושלים מיום שלישי במשך עשרה ימים. המטרה: הכפלת קצבאות הקשישים והנכים לגובה של שכר המינימום, 5,100 שקלים.

"אז צעדתי כויקי קנפו במחאה על המצב שלי כאם חד הוריות ולאחר מכן זה הפך לצעדת עבור כלל האימהות החד הוריות", הסבירה קנפו, "היום אני צועדת עבור הנכים והקשישים שחיים במצב של עוני מחפיר, שלחלקם אין אוכל וכסף לקנות תרופות או לחמם את הבתים בחורף. נראה את ראש הממשלה בנימין נתניהו חי מקצבה של 1,200 שקל או 2,400 שקל בחודש. יש קשישים שבלילות מחטטים בפחי אשפה כדי לחפש אוכל. מי שאומר שאין עוני בישראל מנותק מהמציאות כמו ראש הממשלה ושריו".

עוד ב-mako כסף:

מאז הצעדה המפורסמת שלה הצליחה קנפו להתאושש, בעיקר בכוחות עצמה. כיום היא עובדת כאחראית חדר אוכל במלון "בראשית" במצפה רמון. לדבריה, המצב כיום גרוע הרבה יותר.

"יש נכים וקשישים שאין להם בכלל פנסיות. שחיים מהיד לפה. הפכנו לחברה אדישה שלא אכפת לה מהאוכלוסיות החלשות. זו לא צעדה פוליטית זו צעדה חברתית. אי אפשר יותר לשתוק ולא לעשות כלום. לקחתי חופש מהעבודה כדי לצעוד למען אותם קשישים ונכים שקופים שאף אחד בממשלה לא סופר אותם ולשנות את המצב הנוכחי. גם להם מגיע לחיות בכבוד ולא בעליבות", אומרת קנפו.

קנפו מזמינה את הציבור להצטרף אליה. "יכולתי לשבת בבית שלי (ששייך לדיור הציבורי), לחיות את חיי בשקט הרחק מאור הזרקורים, להמשיך לעבוד כרגיל, לטפל בנכדים ובילדים שלי ולא לצעוד. אני לא אהיה בחיים אדם עשיר אבל ברוך השם אני חיה, יש לי מה לאוכל.  אבל אני מסתכלת על יום המחר והוא נהיה יותר גרוע מיום האתמול", אומרת קנפו. "רבע מכלל הקשישים עניים. אני רוצה יחד עם הפעילים החברתיים שיצעדו איתי לקבל תשובות מראש הממשלה על השאלות הללו".

הצעדה תעבור דרך אור עקיבא, נתניה, גבעת עמל, בת ים, לוד ועוד ישובים נוספים. מארגני הצעדה הצליחו לגייס באמצעות מימון המונים עשרות אלפי שקלים למימון הפעילות שבה יצעדו עשרות פעילים חברתיים: נכים, קשישים לצד אימהות חד הוריות ומחוסרי דיור.

"אני מקווה מאוד שאנשים ייצאו מהאדישות שלהם, שיצטרפו אלינו לצעדה ויוכיחו שיש לנו כוח לשנות את המצב הקיים לטובת כולנו", הוסיפה קנפו.

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il