אברהם לביא, פנסיונר בן 67 תושב המושב אלישמע שבשרון, קיבל אתמול (א') בצהרים שיחת טלפון ממספר חסוי של אדם שהציג עצמו כנציג משרד הבריאות.

"צר לי לבשר לך ששהיתם ליד חולה מאומת, הנחיית משרד הבריאות מחייבת אותך ואת בני ביתך ללכת בדחיפות להיבדק", אמר האיש ללביא.

לביא נלחץ מההודעה, אף שגם הוא וגם אשתו חוסנו נגד קורונה גם במנה השנייה של החיסון. הוא אסף במכוניתו את אשתו ושני ילדיו ונסע לכפר סבא כדי לעבור בדיקה.

"אני אזרח שומר חוק, חשבתי שזו הודעה אמיתית. הוא דיבר בקול רציני לא היה לי סיבה לחשוב שמדובר בנוכל או גנב", מספר לביא בשיחה עם mako. "זה נשמע לי אמין מאוד".

בעת שחזרו מבדיקות הקורונה המתינה להם הפתעה ממש לא נעימה. "כל הבית היה הפוך. גנבו תכשיטים, זהב ורכוש יקר מאוד מהחדרים ומהארונות וכסף. זו תחושה נוראית. הבנתי שהפורץ הוא זה שהתקשר אליי ועשה לי עוקץ. איך אנשים לא מתביישים?".

לביא הגיש תלונה בתחנת משטרת כפר סבא וזו פתחה בחקירה לאתר את החשוד במעשה. "בחיים לא הייתי מאמין שיעשו לי דבר כזה או למישהו אחר. זו תקופה קשה מאוד מבחינה כלכלית ואם אני נפלתי בפח בטח עוד אנשים רבים נפלו לתרגיל העוקץ הזה. אני מקווה שהמשטרה תאתר את החשוד ותמצה עמו את כל חומרת הדין. זה מעשה חמור", הוסיף לביא.

בלשי תחנת כפר סבא עצרו ביום שני חשוד תושב אלישמע כבן 36, בחשד למערבות בפריצה.