"היי משפחה וחברים, אני רוצה לספר לכם על ולדימיר. הוא בן 78 גר בבת ים עם שותפה בת 82. לא הוא לא התכופף בדיוק לתמונה, ככה הוא הולך. הוא עלה לארץ בגיל 50, בלי משפחה, בלי שפה בלי כלום", כך מתחילה הפניה של מירב פרי קרסיק (31) בהודעת וואטסאפ שפרסמה במטרה לאסוף כסף, מתנת חג למנקה הרחובות שעובד בשכונה שלה.

"הוא דמות מוכרת בשכונה", היא מספרת  ל- mako. "אני פוגשת אותו כל בוקר בשש וחצי כשאני יוצאת לעבודה והוא באמצע יום העבודה שלו. אנחנו תמיד עוצרים לברך אותו. הוא תמיד מחייך אומר בוקר טוב. בחורף הרבה פעמיים להכין לו תה וכל שבוע אני ובעלי מקפידים לתת לו קצת כסף", היא מספרת.

"יש לו 2 בנות שלא גרות בארץ והן לא בקשר אתו. הוא מרוויח 140 שקלים ליום ומשלם שכר דירה 2,150 שקלים לא כולל כלום, אז תעשו את החישוב בעצמכם כמה נשאר לו בסוף החודש", היא מתארת. "החלטתי לנסות לאסוף לו קצת יותר כסף משאני מביאה לו בדרך כלל עבור החג, כדי לעזור ולשמח אותו".

מאיפה הרעיון?

"לפני שנה כל השכנים בכרם התימנים התאגדו ואספו לו כסף", היא מספרת. "זה הגיע לסכום מאוד מאוד יפה ובסוף חילקו את זה בין כמה מנקי רחובות בשכונה. החלטתי השנה לנסות לאסוף לו מקרובי משפחה וחברים. הגעתי בינתיים ל-5,500 שקלים רק מהודעה בוואטסאפ שעברה בין אנשים".

שיתפת אותו בכוונה לעזור לו?

"אני לא יודעת כמה הוא מבין את הכוח של הרשתות החברתיות. ביקשתי את רשותו והוא הסכים", היא אומרת. "יש לו את הטלפון שלי כי ביקשתי ממנו שאם תהיה לו אי פעם בעיה -הוא מוזמן לצלצל. כשביקשתי מננו את המספר שלו הוא הוציא דף נייר והקריא את זה משם".

"אני יודעת שהשנה היא שנה לא קלה לכולנו, אבל בואו נעשה מאמץ קטן כדי לעשות למישהו אחר קצת יותר טוב", מסכמת מירב. "אם אתם יכולים לתרום אפילו כמה שקלים וביחד נעשה לו שנה קצת יותר טובה. אני פותחת קישור ואני מבטיחה שכל ההכנסות ייתרמו אליו לפני ערב ראש השנה".


לתרומות עבור מתנת חג לולדמיר אפשר לתרום כאן