בעלת חנות בגדים בתל אביב גילתה בדרך הקשה שאסור לסמוך על חברים כשזה מגיע לכסף. בוודאי לא כשמדובר בתיק ובו רבע מיליון שקלים במזומן.

בעלת החנות, כבת 50, החליטה לטוס לטורקיה לפני שלוש שנים כדי לקנות סחורה לחנות שלה. את התיק המלא במזומנים היא מסרה לידי חברתה. כשחזרה, גילתה שהכסף נעלם.

"היינו חברות טוב בלב ובנפש. היא הייתה לקוחה שלי בחנות. סמכתי עליה בלב שלם. נתתי בה אמון. מדובר היה בכספי חסכונות שלי שעבדתי עליהם כסף וירושה שקיבלתי מאבא", טענה בעלת החנות.

לדבריה, לאחר שחזרה לארץ סיפרה לה החברה שהתיק נגנב. "הייתי בהלם מוחלט. לאחר מכן היא סיפרה שתרמה את הכסף לילד חולה מאודסה ובעתיד תחזיר לי. אחר כך טענה ששיפוצניקים גנבו לה את הכסף מהבית. כל פעם היה לה תירוץ אחר. היא סחבה אותי לאורך תקופה ארוכה אז החלטתי לתבוע אותה".

בעלת החנות הגישה תביעה נגד החברה בבית משפט השלום בתל אביב ודרשה פיצוי של כחצי מיליון שקלים. החברה טענה להגנתה שבעלת החנות שלחה עבריינים לביתה כדי לקחת ממנה את הכסף. לטענתה, הכסף היה שייך לחבר של בעלת החנות, מר ישראל לשעבר שנעצר על מכירת סמים ממריצים, ולמעשה מדובר ברווחים בעסקאות סמים.

"היא אמרה לי שיש לה בעיות גדולות עם רשות המיסים והיא צריכה להחביא את התיק. בכלל לא גנבתי את הכסף לא ידעתי מה הוא הכיל. אני עובדת בגן ילדים השארתי את התיק והוא נעלם". בנוסף, טענה החברה שבעלת החינוך ביקשה את התיק רק שלושה חודשים לאחר שניתן לה. "היא שלחה אליי עבריינים. איימו עליי. הרסו לי את הגן וההורים היו עדים לכל מה שקרה".

במהלך המשפט הודתה בעלת החנות שכלל לא ספרה את סכום הכסף שהיה בתיק שנמסר לחברה. "אני לא יודעת אם היה שם 10,000 אלף שקל או ארבעה מיליון שקל", העידה.

השופט עדי הדר שדן בתיק קבע כי מצופה היה שהתובעת תספור את הכסף ותחתים את חברתה על מסמך אבל היא לא עשתה כך ולכן התרשלה.

השופט העריך שהתיק הכיל כ-80 אלף שקל. הוא קבע, כי אכן החברה מעלה בכסף שניתן לה. הוא חייב אותם לשלם לבעלת החנות 88 אלף שקל ועוד 17 אלף שקל הוצאות משפט.

בפסק הדין הוא הדגיש כי לא הוכח שמדובר בכספים שהושגו בגין עבירות פליליות.