גיא עזיזה-עוז, בן 42, מנס ציונה נהג לגנוב כרטיסי אשראי ולחגוג על חשבונם. כמה הוא אוהב לחגוג על חשבון אחרים בשופינג אינסופי? סנגורו של עזיזה-עוז ציין במהלך המשפט האחרון שמרשו מכור לכרטיסי אשראי ומתאהב בגיהוצם, וכינה זאת: הרגל הרע.

עזיזה-עוז כבר ישב בכלא כמה פעמים בעבר על עבירות מרמה והונאה בכרטיסי אשראי. לפני כחמש שנים הוא השתחרר ממאסרו האחרון אבל הוא לא למד את הלקח והמשיך במעלליו.

במשך שנתיים הוא עקץ את חברות האשראי ובעלי הכרטיסים בסכום המוערך על ידי המשטרה בכ-700 אלף שקלים. הוא נהג להסתובב בין עסקים, והיה מצלם תדפיסים של כרטיסי אשראי שאנשים זרקו ברחוב וככה היה עוקץ אותם. בכרטיסים הגנובים הוא השתמש כדי להתגורר במלונות יוקרתיים, ללגום שמפניות ורודות, ולרכוש טלפונים סלולריים, כשהוא מפעיל נהגי מוניות שייקחו עבורו את המכשירים, לאחר ששילם בכרטיסי אשראי של אזרחים תמימים כדי שלא ייתפס.

עובדת בחברת סלולר סיפרה לחוקרים כי עזיזה-עוז קיבל יחס מועדף ועשה עליה רושם עצום כאשר תרם כספים לנזקקים ולכן קיבל ממנה מה שרצה.

עו"ד שי לוי (צילום: אביהו שפירא, דניאל יחזקאל)
עו"ד שי לוי | צילום: אביהו שפירא, דניאל יחזקאל

בתחילה חוקרי יחידת ההונאה במשטרת מחוז תל אביב היו בטוחים כי הוא פועל מישראל, אבל בפועל התברר שהוא עזב את הארץ לפני כשלוש שנים באמצעות דרכון של אדם אחר, שעליו התנוססה תמונתו, מה שהטעה את החוקרים לחשוב שהוא נמצא כאן. אלא שאז הם גילו, כי לפני כמה חודשים הוא חזר לארץ, כשברשותו נתפסו שני דרכונים שבהם הוטבעו תמונותיו אבל נשאו שמות של אנשים אחרים.

עזיזה-עוז הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו כדי לאפשר לה למצות את החקירה עד תום בנימוק שיש ראיות נגדו. מנגד, סנגורו, עו"ד שי לוי, טען כי לא הוכח שמרשו ביצע את מעשי המרמה וההונאה המיוחסים לו וביקש לשחררו למעצר בית. השופטת האריכה את מעצרו בשבעה ימים. נכון לעכשיו מעצרו הוארך בחמישה ימים נוספים.

 

 עו"ד לוי מסר בתגובה: ״החשדות כלפי מרשי נבדקים במחלקת הונאה של משטרת תל אביב. מרשי מכחיש את המיוחס לו וטוען לחפותו המלאה".

"המשטרה מנסה ליצור נרטיב לפיו מדובר בעבריין מתוחכם ומייחסת לו עבירות שונות ומגוונות מתוחכמות אבל עד כה לא מצביעה על ביסוס ראייתי מספק שהחשוד הוא זה שעומד מאחורי ההונאות המרובות. כשהחקירה תתקדם אני אוכל להתייחס לגרסתו באופן מפורט".