שופט בית משפט השלום בעכו קבע בהחלטה תקדימית, כי נהג מונית שהרים מזוודה כבדה של נוסע וכתוצאה מכך נפגע בידו יקבל פיצוי, מאחר ולשיטתו מדובר בתאונת דרכים לכל דבר ועניין.

מדובר בהחלטה חשובה ומעניינת שנוגעת לאלפי נהגי המוניות בישראל: המקרה אירע לפני כשלוש שנים. דוד (שם בדוי), נהג מונית ותיק בן 62, אסף נוסע מקרית מוצקין לאחת השכונות בעיר. כאשר דוד ירד מהמונית ופתח את תא המטען כדי להוריד את המזוודה הכבדה של הנוסע, היא נפלה וכתוצאה מכך ידו הימנית התעקמה.

דוד ניגש למחרת למרפאה, קיבל טיפול רפואי ושוחרר לביתו, אך כעבור זמן קצר חזר לעבודה במונית. אלא שהכאבים הלכו והתעצמו. הוא ניגש שוב לקופת החולים, עבר סדרה ממושכת של טיפולים פיזיותרפיים ובמשך חודשיים וחצי הוא לא יכול היה לעבוד במונית. דוד פנה למוסד לביטוח לאומי, כדי שיכיר במקרה שלו כתאונת עבודה. המל"ל קבע, כי אכן מדובר בתאונת עבודה ונקבעה לו נכות של חמישה אחוז לצמיתות. במקביל, הוא פנה לחברת הביטוח "הכשרת הישוב" להכיר במקרה כתאונת עבודה, אך תביעתו נדחתה על הסף.

הוא הגיש תביעה אזרחית נגד חברת הביטוח לבית משפט השלום בעכו. לטענתו, יש להכיר במקרה שלו כתאונת דרכים מאחר שבעת שהוריד את המזוודה מתא המטען, מנוע המונית עבד ולאחר מכן נסע לאסוף נוסע נוסף. הוא ביקש פיצוי של 45 אלף שקל. חברת הביטוח ביקשה לדחות את התביעה על הסף בנימוק שלא הוכח שמדובר הלכה למעשה בתאונת דרכים.

לטענת החברה, הנהג התובע לא טרח להביא שום עד ראייה מטעמו להתרחשות האירוע וכי העובדה שהוא לא עבד במשך למעלה מחודשיים נוגעת למחלת הסוכרת בה הוא חולה. השופט איברהים בולוס קבע בפסק הדין, כי עדותו של דוד אמינה בעיניו וכי גרסתו נתמכת על ידי מסמכים רפואיים שהציג בבית המשפט. הוא ציין, כי מדובר בתאונת דרכים והורה לחברת הביטוח לפצות את דוד בסכום של 16 אלף שקל ועוד כ-2,000 שקל הוצאות משפט.