בעל מספרה שכינה את אחד מעובדיו "ערס קטן" יפצה אותו בסכום של 5,000, שקל כך פסק בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. הנימוק: ערס היא מילה מבזה ומשפילה.

ר' עבד במשך כשנתיים במספרה במרכז הארץ. לדבריו, כאשר פנה לבעלי המספרה בבקשה להעלאה בשכרו, החל אחד מהם להשפיל אותו בפני לקוחות ועובדים אחרים. "הוא אמר לי שאני חתיכת אפס, חרא של בן אדם, פישר קטן ומושתן, זבל, ערס קטן. הכול בפני לקוחות ועובדים. הרגשתי מושפל", ציין ר' בתביעה שהגיש נגד בעלי המספרה.

בתביעה שהגיש לבית דין לעבודה הוא דרש פיצוי בגין לשון הרע וכן הפרשי שכר שלא קיבל עקב עזיבת העבודה. לתביעה צורפה את ההקלטה שבה אחד מבעלי המספרה כינה אותו "ערס קטן".

בעלי המספרה הגישו תביעה שכנגד והכחישו את טענותיו של העובד. הבעלים ציינו שר הפר חוזה כאשר טיפל בלקוחות המספרה מחוץ לשעות העבודה וגרם להם נזק כספי.

בית המשפט קבע שהמילה ערס היא ביטוי מבזה, ואינה דומה למילים אחרות. "אין מדובר בסתם קללה כמו 'אדיוט' אלא במילת גנאי שמטרתה לשייך אותו לסוג קבוצתי נחות", ציינו בפסק הדין השופט ונציגי הציבור שדנו בתביעה. הם קבעו שבעלי המספרה ישלמו ל-ר' סכום של 5,000 שקל וכן הפרשי שכר והוא יפצה אותם על כך שעבד עם לקוחות בניגוד לחוזה שחתם.