לאונרדו חוליו פרקש קליין, מיליונר יהודי מצ'ילה, כבש היום (ב') את הכותל המערבי. המיליונר הצ'יליאני בן החמישים, שהונו נאמד בכמה מאות מיליוני שקלים, הגיע לכותל בכדי להתפלל. על הדרך, ולא בפעם הראשונה, הוא החליט לשלוף את הארנק ולחלק לעוברים ולשבים שטרות של 50 ו-100 דולר.

בין הזוכים המאושרים היו חיילים, אברכים צעירים ומתפללים שנקלעו למקום ולא האמינו למזלם הטוב. עד מהרה נוצרה המולה סביב פרקש, שרוב מבקשי הכסף כלל לא הכירו.

"היו דחיפות, התנפלות. כאלה שקצת קיללו לא בכוונה כדי לקבל דולרים. הוא היה די המום ממה שקרה סביבו", סיפר אחד הנוכחים לכתב "כיכר השבת", ישראל כהן, "אנחנו בכלל לא יודעים מאיפה הוא בא לנו. היינו בהלם מהנדיבות שלו".

"זה קרה באופן ספונטני", מספר אחד השומרים בכותל, "הוא ראה חייל, נתן לו כמה שטרות מהכיס וזה גרם להמולה סביבו. פרקש הוא לא המיליונר היחיד שעושה את זה. היה אחד שתרם 50 אלף דולר לברכת כוהנים. כל אחד והשיגעון שלו".

פרקש, חסיד חב"ד ופסנתרן בעברו, נחשב לאחד התורמים הגדולים של ארגון "איחוד הצלה" וידוע בצ'ילה בתור תורם קבוע למוסדות צדקה. הוא עלה לכותרות כאשר תרום חסר תקדים במדינה של שני מיליון דולרים לטובת ילדים נכים. את עיקר הונו, שמקורו בעסק המשפחתי, עשה בעסקי כריית הברזל. הוריו היגרו לצ'ילה מהונגריה, ויש לו משפחה בישראל. בשנת 2008 הוא הודיע שהוא שוקל להתמודד על נשיאות צ'ילה, אולם לאחר מספר חודשים ויתר על הרעיון. 

אין זו הפעם הראשונה שפרקש מחלק כסף בנדיבות. בשנת 2013, בזמן שהיה בביקור עסקי בניו יורק, הגיע פרקש למסעדה בשכונת ויליאמסבורג בברוקלין, והודיע שהוא מזמין את כל יושביה לארוחה בחינם. הוא לא שכח לחלק גם אלפי דולרים במזומן.

הרב מענדי כץ, רבה של חב"ד במיאמי, מכיר מקרוב את פרקש וליווה אותו באחרונה למסע תרומות במוסדות יהודים באוקראינה. " לא הפתיע אותי שהוא חילק דולרים בכותל", הוא סיפר ל-mako', "הוא אדם עם לב רחב. אוהב בני אדם. תורם לכל הזרמים ביהדות. מדבר בגובה העיניים. נותן יחס אישי לאנשים. הוא פילנתרופ עם לב זהב שתורם לעשרות מוסדות יהודים בצ'ילה וברחבי העולם. הוא תורם ל-60 בתי יתומים בצ'ילה. אדם מיוחד שתורם גם לאיחוד הצלה. בזמנו סייע לנשפחות הכורים שנהרגו בצ'ילה. ליוותי אותו לפני חודש לאוקראינה והוא תרם המון כסף למוסדות יהודים".

זהו ביקורו הראשון בישראל, אליה הגיע כדי להשתתף בחתונת בתו של יו"ר ארגון "איחוד הצלה", אלי ביר. בנוסף, הוא ישתתף בטקס השקת 180 "אופנולוסים", שסייע לרכוש.