אחרי מועצת שדות נגב (עזתה לשעבר) ועיריית נוף הגליל (נצרת עילית לשעבר) הגיע תורה של מועצת גליל תחתון לשנות את שמה המעט בעייתי משהו.

לבכירי מועצת גליל תחתון נמאס מהשם המיושן והלא סימפטי שמלווה את המועצה שנים רבות והחליטו לפנות לתושבים בקמפיין בבקשה להציע שם חדש למועצה שלא יכלול את המילה: 'תחתון' וגם לנמק את בחירתם.
"צוות מקצועי של המועצה החליט שהמילה גליל תישאר על כנה ואילו המילה 'תחתון' לא תיכלל בשם החדש", הסבירו במועצה, "עד יום חמישי הבא אפשר להגיש הצעות לשם חדש ולנמק את בחירתם".

מתברר שבמועצה אזורית גליל תחתון שוקדים כבר למעלה משנה במחקר פנימי כדי לגבש את חזון המועצה והחלו בפעולות אסטרטגיות למיתוג חדש שכולל בין השאר את החלפת שם המועצה.

18 יישובים נמצאים בתחומה של גליל תחתון בהם שמונה מושבים. כל תושבי המועצה יהיו רשאים להגיש הצעות לשם החדש. לאחר מכן השמות יועברו ל'פורום המיתוג' הבין יישובי שיציג את השמות הנבחרים למליאת המועצה שתאשר ארבע חלופות לשם הקיים.

בחודש מאי השנה יוצבו קלפיות בחירה בכל יישובי המועצה והתושבים ייבחרו את השם שהם מעוניינים בו.
ראש המועצה ניצן פלג יחד עם נציגי ההנהגות של היישובים רואים בשינוי שם המועצה תחילתה של דרך עתידית חדשה.

"את האמת זה שם ישן ולא מעניין שיש אנשים שלועגים לנו בגלל המילה 'תחתון'. הגיע הזמן שיעשו שינוי כמו שקרה בנוף הגליל ששינו את השם וזה נתן פוש גדול לעיר ולתושבים", סיפר יוסי תושב אחד המושבים, "אולי השם החדש ישים אותנו על המפה".