ג'ורג' קלוני ידוע אמנם כפרזנטור של מותג קפה, אבל הכוכב ההוליוודי שותף בחברה לייצור משקה אחר – טקילה – ועכשיו הוא הולך להרוויח מהחברה הרבה מאוד כסף. יצרנית האלכוהול הגדולה בעולם, דיאג'יו, הודיעה כי הסכימה לרכוש את קאסמינגוס טקילה של קלוני, רנדי גרבר ומייק מנדלמן תחת שווי של מיליארד דולר.

לפי הודעת דיאג'יו הבריטית, היא תשלם בתחילה 700 מיליון דולר עבור החברה ועוד 300 מיליון דולר לפי ביצועי החברה. דיאג'יו היא יצרנית האלכוהול הגדולה בעולם והיא מייצרת, בין היתר, את המותגים גינס, ג'וני ווקר וסמירנוף. לחברה יש כמה מותגי טקילה, כשהידוע בהם הוא דון חוליו, מותג הטקילה בעל השווי הגדול בעולם, אך הוא אינו מדורג בין חמשת המותגים הגדולים בעולם מבחינת מכירות.

קאסמינגוס ידוע בעיקר בארה"ב, ובשנה שעברה מכרה החברה 120 אלף ארגזי בקבוקים עם צפי מכירות של 170 אלף ארגזים ב-2017. המותג מזוהה מאוד עם קלוני, ובאתר החברה ניתן למצוא אזכורים רבים של הכוכב ההוליוודי.

לפי דיאג'יו, העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של 2017 והיא צפויה להתחיל להחזיר את ההשקעה כעבור שלוש שנים.

קלוני ושני שותפיו הקימו את מותג הטקילה שלהם לפני ארבע שנים בלבד, וסכום של מיליארד דולר בשביל חברה כה צעירה נחשב חריג בתחום. "אם הייתם שואלים אותי לפני ארבע שנים אם אני אקים חברה של מיליארד דולר, אני לא חושב שהייתי משיב על זה כן", אמר קלוני לרשת CNBC בהודעת מייל. "זה (סכום הרכישה) מייצג את האמון של דיאג'יו בחברה שלנו ואת האמון שלנו בדיאג'יו. אבל אנחנו לא הולכים לשום מקום. אנחנו עדיין נהיה מעורבים מאוד בקאסמינגוס. הערב נתחיל עם שוט טקילה. אולי שניים".

הכתבה פורסמה במקור באתר TheMarker

כתבות נוספות:
עשרה רמזים לכך שעומדים לפטר אתכם
האקדח המעשן? הפרוטוקלים של עסקת בזק-יס נחשפים