הקהילה היהודית בברוקלין שבניו-יורק סוערת וגועשת ביממה האחרונה. הסיבה: הרמן קאהן, תושב הרובע, זכה ב-126 מיליון דולר בלוטו המקומי של ניו יורק.

מרגע שפורסמה הזכייה, החלו השמועות שמדובר בצעיר חרדי. "אנשים היו פה בהיסטריה אחרי שהודיעו בלוטו על הזוכה בפרס הראשון. הפיצו תמונות שלו בקבוצות וואטסאפ, פרטים משפחתיים אבל אף אחד לא הצליח להגיע אלי ולהבין איפה הוא. יכול להיות שהוא ירד למחתרת או נעלם כדי לא לעורר ראש ושאנשים לא ירדפו אחריו לבקש כסף", הסביר חיים, תושב ברוקלין. "אין לי מושג מי הוא. זה מצלצל כמו שם יהודי לגמרי ולכן כולם מחפשים אחריו".

לא במפתיע, השמות והצילומים שהופצו על אודות הזוכה היו מוטעים. "היו כמה עשרות אנשים שישבו מול בית חבר בקהילה שחשבו שהוא הזוכה בגלל שהתמונה שלו פורסמה וחיכו לו שייצא. כשיצא התנפלו עליו והוא בכלל לא הבין מה רוצים ממנו. לקח לו הרבה זמן להסביר להם שהוא לא הזוכה בלוטו, שיש טעות ושבחיים לא שלח טופס לוטו", אמר חבר בקהילה היהודית בברוקלין.

לא סתם מתלהבים בעיר מהזכייה בלוטו. בזמן שהסיכוי לזכות בלוטו הישראלי הוא 1 ל-17 מיליון, בארה"ב הוא עומד על 1 ל-302 מיליון. על פי הודעת הלוטו בארה"ב הזוכה העדיף לקבל את הכסף כולו במזומן כ-52 מיליון דולר במקום 126 מיליון דולר בפריסה ל-29 שנים.

נכון לעכשיו בורסת השמות והתמונות לגבי הזוכה המאושר ממשיכה לעבוד שעות נוספות אבל איש עדיין לא הצליח לאתר את הרמן קאהן ולוודא האם אכן מדובר ביהודי והיכן הוא מתגורר בדיוק בברוקלין.

"השם מצלצל כמו יהודי לגמרי. כולם מנסים להשיג כל בדל של מידע אודותיו, להבין מי הוא", אומר חיים. "כל רגע יש שמועה חדשה ותמונה של זוכה אחר".