הליך הגירושים של שניים מהאנשים העשירים בעולם מתחיל לתפוס תאוצה: ביל גייטס העביר למלינדה גייטס מניות בשווי 2.4 מיליארד דולר – כך דווח הבוקר (חמישי) בוול סטריט ג'ורנל. על פי הדיווח ההעברה התבצעה כבר ביום שני, אותו היום שבו השניים הודיעו על הגשת הבקשה לגירושים.

בוול סטריט ג'ורנל דווח כי למלינדה הועברו בין השאר מניותיהן של החברה המבקבקת את בקבוקי קוקה קולה Femsa SAB, ושל חברת כבלים ורשת שידור Grupo Televisa SA. מלינדה כעת מחזיקה ב-4.9% ממניות חברת הבקבוק השוות נכון להיום 121 מיליון דולר, ו-6.7% ממניות חברת הכבלים ששוות כ-386 מיליון דולר, מה שהופך אותה לאחת ממחזיקי המניות הגדולים בשתי החברות המקסיקניות.

עוד דווח כי ביל גייטס העביר למילנדה חלק ממניותיו בחברת הרכבות הקנדית ששוות ל-1.9% מהחברה (1.55 מיליארד דולר), ומניות של חברת סוכנויות הרכבים הגדולה בארה"ב AutoNation, שוות ערך לכ-3.7% מהאחזקות בחברה (307 מיליון דולר).

בני הזוג גייטס הודיעו על גירושיהם ביום שני בלילה, לאחר 27 שנות נישואים שבהן ניהלו יחד את הונם המשותף, בן השאר על ידי קרן הצדקה על שם ביל ומלינדה גייטס, שאליה העבירו כ-50 מיליארד דולר במהלך חייהם. השניים מתכוונים להמשיך לנהל את הקרן יחדיו, על אף הפרידה.

בני הזוג לא חתמו על הסכם ממון אך מדיווחים בארה"ב עולה כי הם חתמו על הסכם חלוקת רכוש, שעל פיו הם מתכוונים לפעול. יש לציין שמניותיו של ביל גייטס במייקרוסופט מהוות רק כחמישית מהונו והכסף "הגדול" של בני הזוג מגיע מחברת "קסקייד אינווסטמנט" (Cascade Investment), חברת אחזקות שהקים גייטס בשנת 1995, ומושקעת בנדל"ן, חברות תחבורה, שוק המזון דרך חברת ביונד מיט, חברת האנרגיה גרעינית "טרהפאוור", חברות משקאות ועוד.