על זה אין ויכוח: לפני כמה ימים, בקניון יוקרתי בעיר הבירה כווית סיטי, אחת המדינות העשירות בעולם, נכנסו לקוחות לאחת החנויות בקניון כדי לקנות נעליים וחליפות לרגל אירוע משפחתי.

על מה שקרה לאחר מכן הדעות חלוקות. לטענת הלקוחות, שכמה מהם בעלי הכשרה באמנויות הלחימה, כשביקשו לרכוש מספר זוגות נעליים, אחד המוכרים בחנות דיבר אליהם בצורה לא יפה, וכשהעירו לו הוא קילל אותם וביקש שייצאו החוצה.

בשלב הזה הלקוחות התנפלו על המוכר והחלו להכותו כנקמה על הקללה. חבריו המוכרים נחלצו לעזרתו כדי לסייע לו והוכו באגרופים ובעיטות על ידי הלקוחות הזועמים. מאבטחים בקניון הוזעקו לחנות כדי להפריד בין הלקוחות התוקפים ולבין המוכרים המוכים, אך לא הצליחו להשתלט עליהם. רק לאחר דקות ארוכות וכאשר הגיעו למקום מאבטחים ושוטרים רבים הלקוחות נרגעו ועזבו את המקום.

עדי ראייה סיפרו, כי הלקוחות היכו גם את המאבטחים בבעיטות ואגרופים וסירבו להירגע. "הם היו עצבניים מאוד ואי אפשר היה לעצור אותם", שיחזרו עדי ראייה בשיחה עם אתר חדשות בכווית, "הם חבטו במאבטחים וממש הרביצו להם באגרופים והעיפו אותם על הרצפה".

 

 

במשטרת כווית שוקלים לפתוח בחקירה נגד הלקוחות התוקפים ואולי גם לעצור אותם ולהגיש נגדם כתבי אישום.
נכון לעכשיו חוקרי המשטרה בוחנים את סרטוני מצלמות אבטחה בקניון ואמורים לגבות עדות מעדי ראייה כדי להחליט האם לעצור את התוקפים. עוד לפני החלטת המשטרה האם לפתוח בחקירה, ברשתות החברתיות בכווית הרוחות זועמות וסוערות והקטטה הזו הפכה לשיחת היום במדינה הקטנה והעשירה. עשרות הגולשים דרשו מהמשטרה לעצור את התוקפים ולהעמידם לדין על התנהגותם.