תמיד שאלו אותנו "מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול". לחלקנו היה ברור כבר מגיל צעיר מאוד, חלקנו פיתחנו שאיפות מקצועיות קצת יותר מאוחר, וחלקנו מחפשים את עצמנו עד עצם היום הזה. כי לא לכולנו כל כך קל לחשוב על קריירה מושלמת, כזאת שגם יש לנו תשוקה אליה, שהיא גם מנצלת את החוזקות שלנו והכישורים הייחודיים שלנו, וגם מאפשרת לנו ללמוד, לצמוח ולהתקדם, וגם מאתגרת אותנו אינטלקטואלית, וגם מאפשרת לנו איזון בריא בין עבודה לחיים ומשאירה זמן לתחביבים שלנו, וגם מספקת לנו ביטחון ויציבות. אה, ושכחנו את השכר.

בכל אופן, באתר jobseeker ניתחו את חיפושי העבודות הבינלאומיים וגילו את עשר משרות החלומות הפופולריות ביותר ברחבי העולם, ועל הדרך גילו שעבודת החלומות הפופולרית שונה מאוד בחלקים שונים של העולם. אז מהי העשירייה הפותחת, ואילו משרות הן הרצויות ביותר בכל מדינה ויבשת?

טייס וטייסת (צילום: Xavier MARCHANT, shutterstock)
מקום ראשון | צילום: Xavier MARCHANT, shutterstock

10 משרות החלומות המובילות בעולם בשנת 2024:

 1. טייס.ת
  כ-50 אלף חיפושים חודשיים לא משקרים - רבים חולמים על קריירה בשמים, במסגרת פרטית, מסחרית או צבאית. כדי לראות עולם תזדקקו להכשרה מקיפה וקפדנית ותעבדו לעתים קרובות בשעות מוזרות. מה שבטוח, תרוויחו טוב. 
 2. דייל.ת
  דרך פשוטה יותר לראות עולם, בלי כובד האחריות של הטסת המטוס, היא קריירה בדיילות. ההזדמנות לטייל ביעדים אקזוטיים אכן אטרקטיבית, אבל לצדה גם התמודדות עם משמרות לא סדירות ושינויים באזורי זמן – והרבה סבלנות לאנשים בלתי נסבלים, ילדיהם ומזוודותיהם.
  דיילת במטוס (צילום: YAKOBCHUK VIACHESLAV, shutterstock)
  העולם הוא צדפה | צילום: YAKOBCHUK VIACHESLAV, shutterstock
 3. דוגמן.ית
  חיי הזוהר לעולם לא יפסיקו לעשות חשק. ובצדק. אז מה בא לכם? לקדם מוצרים ומותגים, בגדים ואקססוריז, בתצוגות או בפרסומות? להתמחות באופנה, בעיצוב שיער, בתחום הכושר? הפוטנציאל לתהילה ולמשכורת נאה קיים, וגם ההזדמנות לנסוע ממקום למקום, אבל החסרונות הם בסטנדרטים הפיזיים והאסתטיים. בכל מקרה כדאי להזדרז, לפני שה-AI יחליף באופן רשמי את כל הדוגמנים באשר הם והן.
 4. פסיכולוג.ית
  לקריירה המתעמקת בנפש האדם יש עדיין ביקוש גבוה – וגם קהל לקוחות עצום. וגם תחומי התמחות רבים, מפסיכולוגים קליניים העובדים עם מטופליהם על בעיותיהם בקליניקה ועד פסיכולוגים חינוכיים העובדים בבתי ספר כדי לתמוך בצרכים הלימודיים והרגשיים של התלמידים. לעזור לאנשים לשפר את הרווחה הנפשית שלהם ותוך כדי לתרום להבנה המדעית של ההתנהגות האנושית יכול להיות מספק מאוד, אבל גם לגבות מחיר רגשי. ותזדקקו ליכולות תקשורת גבוהות, לאמפתיה ולסבלנות.
  פסיכולוג (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
  על הספה | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock
 5. משפיען.ית רשת
  הדומיננטיות ההולכת וגוברת של המדיה החברתית בחיינו יצרה קריירה חדשה ומבוקשת. המשפיען נתפס בדרך כלל כמומחה בתחומו המסוים, המתגאה במספר עוקבים ברשתות חברתיות וביכולת להשפיע על התנהגות, דעות והרגלי רכישה של אחרים. קריירה כזאת מציעה חופש יצירתי, אורח חיים מגוון ופוטנציאל לייצר הכנסה נאה. אבל אל תחשבו שזה כל כך קל כמו שלעתים זה נראה - כדי להפוך את ההשפעה לקריירה במשרה מלאה תצטרכו לעבוד קשה ולהתמיד.
  אינפלואנסרית משפיענית סושיאל (אילוסטרציה: RossHelen | shutterstock)
  תנו להשפיע | אילוסטרציה: RossHelen | shutterstock
 6. רופא.ה
  תחום הרפואה עדיין נתפס כבחירת קריירה יוקרתית ואטרקטיבית. והמגוון בתחום עצום, כמובן, כולל מנתחים ופסיכיאטרים. סוג ההתמחות הוא גם שיקבע בסופו של דבר את ההכשרה הנדרשת ואת פוטנציאל ההשתכרות. אם יש לכם את האינטלקט ותועפות של מחויבות – לכו על זה.  
  רופאה וחולה (צילום: S_L, shutterstock)
  מסירות נדרשת | צילום: S_L, shutterstock
 7. מורה
  זה אולי לא נראה כך בישראל, אבל למורים בעולם יש ביקוש רב ועדיין בחירת קריירה מושכת ברחבי העולם, כולל ההזדמנות לשנות את חיי התלמידים (וגם חופשות לא רעות). המקצוע הוורסטילי יאפשר לכם להתמחות בנושא מסוים, ולעבוד עם קבוצות גיל שונות בהתאם לסוג המוסד או המערכת.
 8. עורך.ת דין
  גם עריכת דין היא עדיין קריירה מוערכת (אם כי גם מושמצת), ורוב עורכי הדין מתמחים בתחום מסוים, כגון דיני חברות, דיני עבודה או משפט פלילי. בדומה לרפואה, קריירה במשפטים דורשת התמסרות ללימודים, ובדרך כלל גם היא מתגמלת מבחינה פיננסית.
 9. כבאי.ת
  סמי הגיבור מתגאה. למרות הסכנות, רבים חולמים ללבוש את מדי הכבאות ולהילחם בלהבות, לחלץ אנשים וחיות, ולטפל בדליפות חומרים מסוכנים. מה צפוי לכם שם? תרגילים ואימונים קבועים כדי לשמור על המצב הגופני והמוכנות, יכולת טובה לעבודת צוות ומשמעת. עכשיו לכו תתמודדו עם אדם סטיל.
  הכבאי פוטר (צילום: urbans, Shutterstock)
  הוא הכבאי הגיבור | צילום: urbans, Shutterstock
 10. יזם.ית
  יזם הוא מישהו שמתחיל או מנהל עסק משלו. יזמות כרוכה בסיכון פיננסי משמעותי, אך ישנם יתרונות ייחודיים רבים; מלבד הפוטנציאל להרוויח הרבה כסף, יהיו לכם חופש ואוטונומיה לצד היכולת להגשים את החזון היצירתי או הרעיון העסקי שלכם. עם זאת, לעתים קרובות תידרשו לרמה גבוהה של חוסן ומסירות, ליכולת להתמודד עם כישלונות, כמו גם עם תחומי אחריות רבים, מניהול פיננסי ועד לתכנון אסטרטגי. קריירה כיזם דורשת שילוב ייחודי של יצירתיות, התמדה ויכולת הסתגלות.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

לאחר שנמצאו עשר המשרות הנחשקות לפי נפח החיפוש העולמי הכולל, התעמקו ב-jobseeker בנתונים כדי למצוא את משרת החלומות הפופולרית ביותר בכל מדינה, בשש היבשות - אסיה, אפריקה, אירופה, צפון אמריקה, אוקיאניה ודרום אמריקה. כל מדינה ברשימה הוערכה בהשוואה ל-35 משרות החלומות באמצעות תבנית החיפוש "כיצד להפוך ל[משרה]", ומשרת החלומות המבוקשת ביותר עבור כל מדינה נרשמה כתוצאה הסופית.

אפריקה

ברוב מדינות אפריקה חולמים להיות טייסים. הקריירה האווירית הגיעה לראש הרשימה ב-14 מדינות כמו קניה, טנזניה וזימבבואה. במדינה המאוכלסת ביותר ביבשת, ניגריה, בחירת הקריירה מספר אחת היא בלוגר, ואילו בדרום אפריקה רוב האנשים חולמים להיות משפיעני רשת.

אסיה

גם באסיה, טייס היא בחירת הקריירה הפופולרית ביותר, והיא מדורגת במקום הראשון בלא פחות מ-25 מדינות - כולל הודו, יפן, דרום קוריאה, ערב הסעודית ואיחוד האמירויות הערביות. גם דוגמנות, עריכת דין וכתיבה פופולריות, וקריירת החלומות בסין היא עיתונאות.

חדשות באינטרנט, אילוסטרציה (צילום: Tero Vesalainen, shutterstock)
דווקא בסין | צילום: Tero Vesalainen, shutterstock

אירופה

באירופה, דוגמנות היא המקצוע הנחשק ביותר, המייצג את בחירת הקריירה המועדפת ב-25 מדינות כולל צרפת, גרמניה, איטליה ושוודיה. טייס נמצא בראש הרשימה ב-9 מדינות, בהן בריטניה ואירלנד, בעוד שתושבי מולדובה מפנטזים להיות בלשים.

צפון אמריקה

גם בצפון אמריקה רוצים לבלות באוויר, אבל במקום בתא הטייס – במעברי המטוס. במדינות כמו ארצות הברית, קנדה ומקסיקו, דיילות היא הקריירה החלומית. גם להיות דוגמנים, משפיעני רשת וטייסים בא בחשבון.

דרום אמריקה

שם התוצאות היו מגוונות. בברזיל הדיילות זכתה במקום הראשון, בעוד שבארגנטינה השכנה חולמים על להיות שפים במסעדה. וגם משפיעני רשת, מורים ומאמני כדורגל. נו, ברור.

שף (צילום: shutterstock By LightField Studios)
בון אפטיט | צילום: shutterstock By LightField Studios

אוקיאניה

במדינה הגדולה ביבשת, אוסטרליה, מגוונים עם פסיכולוגיה כמקצוע הנחשק ביותר. ואילו הניו זילנדים מיישרים קו עם רוב העולם וחולמים להיות טייסים. הדיילות, אגב, מדורגת במקום הראשון בארבע מדינות אחרות ביבשת.