אפליקציית פייבוקס השיקה היום (ראשון) את הבוקס משותף: שירות חדש של ניהול הוצאות משותפות, שמהווה לטענת החברה תחליף לניהול חשבונות משותפים בבנקים. עד היום, מי שרצו לנהל ביחד כסף למטרה משותפת נדרשו לפתוח חשבון משותף בבנק על כל המשתמע מכך.

השירות החדש והחינמי של פייבוקס יאפשר למיליוני המשתמשים באפליקציה לפתוח בקלות מעין חשבונות משותפים ולנהל בהם ביחד כסף למטרות משותפות. בשונה מהקבוצות הקיימות של פייבוקס, בשירות החדש כל המשתתפים יוכלו לעשות שימוש בכסף, לשלם איתו בכל מקום, לראות מה יתר המשתתפים עשו ועוד - ממש כמו בחשבון בנק משותף.

כך למשל, שותפים לדירה יוכלו לפתוח בוקס משותף שממנו הם ישלמו יחד את הוצאות הדירה (חשמל, מים, קניות משותפות, גרוש וגרושה יוכלו לנהל את ההוצאות המשותפות שקשורות בילדים; חברים שנוסעים יחד לטיול יוכלו לנהל את ההוצאות המשותפות בטיול ועוד. השימוש בבוקסים המשותפים ייתר את הצורך של המשתמשים לנהל מעקב אחרי מי שילם על מה ולהתחשבן בדיעבד בוואטסאפ, Split Wise או כל כלי אחר. 

כל משתמש בפייבוקס יוכל לפתוח עד 5 בוקסים משותפים ובכל בוקס משותף יוכלו להיות עד 8 משתתפים. כל המשתתפים יוכלו להפקיד אליו כסף, לשלם ממנו ולצפות בפעולות שביצעו יתר המשתתפים. טעינת הכספים  והתשלום בכל מקום (בחנויות ובאונליין) יתאפשרו באמצעות כרטיס אשראי דיגיטלי של פייבוקס בלבד, שניתן להנפיק בחינם ללא דמי כרטיס לכל החיים תוך דקות, ישירות מהאפליקציה. 

פייבוקס משיקה ממשק חדש (צילום: יחסי ציבור)
צילום: יחסי ציבור

 אריק פרישמן, מנכ"ל פייבוקס, אמר: "כיצורים חברתיים כולנו נדרשים מעת לעת לנהל כסף יחד עם חברים וקרובים – את החשבון של דירת השותפים, את חשבון ההוצאות של הטיול המשותף, את חשבון ההוצאות של הילדים שאנחנו מגדלים במשמורת משותפת ועוד. מאחר שאף אחד לא מעלה על דעתו לפתוח חשבון משותף יקר ומסורבל בבנק למטרות האלה, כולנו עסוקים כל הזמן בלשלם ולהתחשבן בדיעבד. אז בדיוק בשביל זה פיתחנו את הבוקסים המשותפים של פייבוקס – מעין חשבונות שמאפשרים ניהול משותף של כסף לכל מטרה, ללא טרחה, ללא בירוקרטיה וללא עלות".

פרישמן ציין עוד כי "השקת הבוקסים המשותפים היא שלב נוסף בהתפתחות של פייבוקס מאפליקציה להעברות ולאיסוף כסף, לאפליקציה לניהול כסף. הבנו שהשירותים שמציעים הבנקים לא מתאימים לאיך שהציבור מתנהל, או רוצה להתנהל, עם הכסף שלו. הציבור רוצה לנהל כסף לפי מטרות, לנהל אותו יחד עם חברים ומשפחה, לפתוח ולסגור חשבונות מהר ובקלות, ולא לשלם עמלות מופקעות. את כל זה בדיוק פייבוקס נחושה לתת לו - היינו הראשונים להציע כרטיס אשראי ללא דמי כרטיס לכל החיים, הראשונים לשלם ריבית אטרקטיבית על היתרה הנזילה באפליקציה, הראשונים לאפשר ניהול כסף בקופות נפרדות לפי מטרות ויעדים, וכעת גם הראשונים שמאפשרים לנהל מעין חשבונות משותפים יחד עם חברים לכל מטרה".