הצעד של צרפת נגד סינוואר: צרפת הודיעה על הקפאת נכסיו של יחיא סינוואר, מנהיג חמאס בעזה, כפי שדווח היום (ג') בגוף התקשורת ה-Franceinfo. על פי הדיווח, בעקבות המלחמה בין ישראל לחמאס והטבח האכזרי ב-7 באוקטובר, צרפת הקפיאה את נכסיו של סינוואר למשך שישה חודשים.

סינוואר בן ה-61, שנולד בעזה, נחשב ל"אדריכל" של אירועי הטבח הרצחניים שבוצעו בישראל בשבת השחורה. על פי צו ההקפאה שהוציא לפני כשבוע ברונו לה מאיר, שר הכלכלה הצרפתי, נכתב כי "הכספים והמשאבים הכלכליים הללו, הינם בבעלות או בשליטה של סינוואר". לכן, הם "כפופים לאמצעי של הקפאת נכסים במדינה". הצו, שסוכם כבר ב-30 בנובמבר, נכנס לתוקף רק היום – ועדיין לא ברור מה הוא השווי המקיף של כלל הנכסים.

סנקציות נוספות נגד מנהיגי חמאס

כבר בחודש נובמבר האחרון, הכלכלנית הראשית של ה-OECD, לורנס בון, קראה להקמת סנקציות אירופיות נגד בכירי חמאס, ובהם בעיקר הליכים כספיים - שיכולים ללבוש צורה של הקפאת נכסים.

בצו דומה לזה הנוכחי, אשר יצא עוד ב-13 בנובמבר, פורסם כי נכסיו של מוחמד דף, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס אשר נמצא מזה שישה חודשים ברשימה האמריקאית של "הטרוריסטים הבינלאומיים המבוקשים ביותר", יוקפאו.

לונדון מצידה, נקטה גם היא בסנקציות שונות נגד מנהיגי חמאס – ובהן הקפאות נכסים והגבלות על הנשק, לצד איסורי נסיעות - עבור שישה אנשים: ארבעה מנהיגי חמאס, ושניים נוספים המואשמים במימון הארגון, ובהם מוחמד דף ויחיא סינוואר.