הבהלה בעקבות קדחת מערב הנילוס בישראל: עם עלייה מדאיגה של מאושפזים, כבר 9 שנדבקו בנגיף, חלקם סובלים מפגיעות נוירולוגיות ותפקודיות קשות, כעת נרשמת עלייה חדה ברכישת תכשירים נגד יתושים. נתונים שמגיעים היום (חמישי) חושפים כי ב-Wolt, למשל, מדווחים על עלייה של עשרות אחוזים ברכישת מוצרים דוחי יתושים - והנתונים לא רחוקים גם בסופר פארם וברשת מחסני חשמל, עקב החשש מהתפרצות הקדחת, שמועברת בעקיצות יתושים נגועים.

בסופר-פארם נרשמה עלייה בביקושים לתכשירים אלה. מדובר על גידול של פי שניים ברכישת מוצרים בקטגוריה, כשבאזורים כמו צפון תל-אביב, שם דווחה התחלואה, נרשמו ביקושים גבוהים עוד יותר. באחד הסניפים באזור, למשל, המדפים נצפו היום כבר ריקים לגמרי.

בקטגוריית הפארם של Wolt, נרשמה עלייה של 64% ברכישת קוטל יתושים, עלייה של 55% ברכישת תכשיר דוחה יתושים, ועלייה של 50% ברכישת מכשיר חשמלי דוחה יתושים. זאת, בהשוואה לשבוע הקודם. לפי נתוני החברה, ביקוש נרחב היה גם לנרות ציטרונלה וקוטלי יתושים חשמליים. ב-Wolt, דרכה ניתן להשיג את כלל המוצרים מרשתות הפארם, Be וגוד פארם, ומעשרות חנויות המוצרים לבית בפריסה ארצית, צופים בהתאם כי הביקוש למוצרים דוחי יתושים צפוי עוד לעלות משמעותית.

אולם פלטפורמת המשלוחים לא לבד כאמור. ארז וסנר, סמנכ"ל מכירות ברשת מחסני חשמל, מציין כי "בשבוע האחרון, בעקבות הפרסומים על התפרצות קדחת הנילוס באזור המרכז, נמכרו בחנויות הרשת ובאתר החסר למעלה מ-5,000 יחידות של קטלני יתושים, שזאת כמות שנמכרת בדרך כלל במשך 5 חודשים, והצפי הוא להמשך גידול בביקושים, לאור הגידול בהיקף הנדבקים".

עוד מוסיף וסנר כי "שיאנית המכירות היא תל אביב, שריכזה למעלה ממחצית מהמכירות ואחריה בסדר יורד רמת גן , פתח תקווה ובת ים. אנו פועלים מסביב לשעון על מנת לשנע מלאים של יחידות קוטלי יתושים לסניפי המרכז, ובמקביל ביקשנו מהיבואניות לתגבר את המלאים ברשת, במידה שהביקוש למוצרים יגיע מאזורים נוספים ברחבי הארץ". לדבריו, המוצרים הפופולריים ביותר, נכון להיום, הם קטלן יתושים Gold line ATL738 – שנמכר ב- 139 שקלים, וקטלן יתושים מקצועי של גולד ליין ATL-734, ב- 99 שקל.

כפי שנחשף ב-mako, החולים שנדבקו, שישה מהם מתגוררים באזור צפון תל אביב, שם דווחו ללא הרף על מפגעי יתושים לעיריית ת"א, אושפזו לאחרונה באיכילוב לאחר שנעקצו בידי יתושה הנגועה בנגיף - שפוגע בעיקר באנשים בני 60. אולם היום דווח על שני חולים נוספים המאושפזים בשיבא – אחד מהם בן 40 מאזור יהוד, מה שעורר תהיות בשל גילו. החולה השני שעליו נודע, הוא גבר כבן 70 מאזור סביון.