שיתוף הפעולה מעמיק בין חברת דנונה לבין חברת וילק טכנולוגיות בע"מ העוסקת בתחליפי חלב לתינוקות. בעקבות הסכם חדש שנרקם בין השתיים, החל מהשבוע הנוכחי החברות ישתפו פעולה בכל הנוגע לתזונה מותאמת – ובכך יהפכו את שיתוף הפעולה שעסק בהשקעה, לשיתוף פעולה טכנולוגי.

במסגרת ההתקשרות הנוכחית, מרכז המחקר העולמי של דנונה וחברת וילק ישתפו פעולה לתקופה של עד שנתיים, בביצוע פעילויות מחקר ופיתוח אנליטי של שומנים המופקים מתאים, ומיוצרים בטכנולוגיה של החברה.

לכתבות נוספות במדור כסף >>

בעקבות המלחמה: המסלול החדש שנפתח להגירה לקנדה עבור ישראלים

מפעל בטורקיה ליבואן ישראלי: לא מוכנים לייצר דגלי ישראל וצה"ל

"החזרה למציאות מורכבת. קשה לצפות ממילואימניקים שאיבדו חברים ללמוד בצורה כזו"

המחקר המשותף עשוי להביא לחידושים בתחום החלב המתורבת, ומטרתו להעריך את התאמת הרכיבים לפורמולות רגילות של תחליפי חלב לתינוקות, וכן להעריך את הדרישות הרגולטוריות עבור הרכיבים – לטובת מסחור הרכיבים במקומות שונים בעולם, אשר לגביהם יסכימו הצדדים.

למרות שיתוף הפעולה, כל צד יישאר הבעלים הבלעדי של הקניין הרוחני שהובא על ידו במסגרת ההתקשרות. דנונה תהיה הבעלים הבלעדי של תוצרי הקניין הרוחני הקשורים לתהליך האנליזה שתבצע דנונה על פרופילי השומנים, המבטיחים את הקיבולת הביולוגית. החברה תהיה הבעלים הבלעדי של תוצרי הקניין הרוחני הקשורים לטכנולוגיה לייצור שומנים מבוססי תאים.

במהלך תקופת הסכם המחקר המשותף, וילק תשתף פעולה באופן בלעדי עם דנונה במחקר על שומנים לתזונת תינוקות. לצד זאת, תהיה לדנונה זכות לניהול משא ומתן ראשון עם החברה ביחס למכירה ואספקה של רכיבים הנובעים מהתוצרים הקשורים לשיתוף פעולה בתחום הפעילות.

חברת וילק הישראלית היא החברה היחידה בעולם שמפתחת טכנולוגיות לייצור חלב מתורבת, הן חלב אם אנושי והן חלב פרה. החברה שהשיקה את פעילותה בשנת 2020, מחזיקה בפטנט על תהליכי ייצור במעבדה המשכפלים את התאים מייצרי החלב של בני אדם ויונקים אחרים ליצירת 100% חלב ורכיביו.