שיראל חיות בת ה-25 מקרית גת היא נהגת משאית ביום וטכנאית ציפורניים בערב, "אחרי העבודה". אלא שבתחילת המלחמה העבודה בעסק שלה, שנקרא "shirel beauty", ירדה משמעותית, והיא מהר מאוד מצאה את עצמה משנעת אוכל לבסיסי וצה"ל ולשטחי כינוס עבור חיילים – עם המשאית.

כעת, חודשיים מפרוץ המלחמה, העבודה בתחום הציפורניים לדבריה עדיין מדשדשת, ולכן היא החליטה במקביל להגיע לבסיסים ולשטחי כינוס, כדי "לעשות ציפורניים" לחיילות במתנה. "המלחמה ממש פגעה בעבודה שלי", היא מספרת. "אז בינתיים אני מנסה לתת מענה, ולהגיע לעוד חיילות או למשפחות מפונות, שצריכות סיוע בתחום הטיפוח. הרי ידוע לכולנו עד כמה שזה חשוב ועוזר לרפא את הנפש".

העסק של שיראל נמצא בקרית גת, וקיים מזה כ-5 שנים. אלא שמאז פרוץ המלחמה העסק לא פעל כלל במשך שבועיים, מה שהוביל לירידה בהכנסות. היא מספרת, "לקוחות עזבו, חלקם כי פחדו וחלקם פשוט החליטו לא לעשות יותר לק. היו גם כאלה שעזבו בגלל בעיות מיגון של העסק – לא היה לי ממ"ד, ולכן נאלצתי למצוא דירה חדשה ולעבור אליה. גם זה כמובן גרם להוצאה כבדה נוספת, בזמן שאין לי הכנסה בכלל. ובנוסף לכל, לצערי המתווה של משרד האוצר לא נותן מענה לעסק שלי – כי אני מוגדרת כ'עוסק פטור'".

עם זאת, בזמן שהעסק שלה היה סגור, שיראל בחרה לשנע אוכל וציוד לחיילים בשטחי הכינוס, בזכות רישיון נהיגה למשאית שברשותה. בערבים, היא עדיין נוסעת להעביר לחיילות טיפולים קוסמטיים, ובמקביל היא עובדת במפעל אוכל שמכין בכל יום חמגשיות לחיילים. "לא הייתה לי הכנסה, וחייבים להתפרנס", היא אומרת, ומסכמת את הדברים בנימה קצת יותר אופטימית: "אני מאמינה ומקווה שהמדינה תחשוב גם על עסקים כמותנו, ששואפים להתפתח ולהצליח – ותיתן גם לנו מענה. תמיד עבדתי קשה כדי להצליח, ואני מאמינה שאצליח גם הפעם, עם קצת עזרה".

לקביעת תורים ניתן לפנות לשיראל חיות במספר: 050-9592733