מקומם: שי רגב וניר פורטי ז"ל היו זוג בתחילת חייו המשותפים, שנגדעו באחת כשנרצחו במסיבה ברעים במתקפת הפתע של חמאס. רק בספטמבר, חודש לפני אותה שבת שחורה, עברו האוהבים הצעירים לגור ביחד. כל זה לא ממש עניין את בעלת הדירה שבה התגוררו – והיא דרשה מההורים השכולים שישלמו את שכר הדירה "עד שהיא תמצא שוכרים". ואם זה לא מספיק, לטענת אפי ורון רגב, הוריה של שי, בעלת הדירה גם דרשה תשלום נוסף על כלי בית: "בתקופה השחורה בחיי אני מתעסקת בזוטות האלה?"

"אני זו שיצרתי קשר בתחילת האירוע, ודיווחתי לה שניר ושי נעדרים. שבוע לאחר מכן קיבלנו הודעה ששי נרצחה, ושבועיים אחר כך ניר. בזמן שההורים שלו ישבו שבעה, אמרתי לבעלת הדירה שהם יסיימו את השבעה ונבוא לאסוף את החפצים האישיים שלהם מהדירה", מספרת האם אפי.

לדברי האם, "היא אמרה לי שצריך לדבר על הכסף, אמרתי לה שנדבר על מה שהיא רוצה בסוף השבעה. הגענו, היה יום מאוד קשה. הודעתי לה שפינינו את הדירה, ואז היא ביקשה שנמשיך לשלם שכר דירה עד שתמצא שוכרים. הודעתי לה שלא, גם ככה באוקטובר ניר ושי לא היו בדירה ולא זכו ליהנות ממנה – ונשלם עד המועד שפינינו בו את הדירה".

שי וניר, שנרצחו במסיבה ברעים
שי רגב וניר פורטי ז"ל, שנרצחו במסיבה ברעים. הספיקו לגור יחד רק חודש

אפי טוענת שבשלב זה הודיעה לה בעלת הדירה שהיא התייעצה עם עורך דין, והלה אמר לה ש"יש תנאים להפרת חוזה". "שאלתי אותה אם רצח של שני הדיירים שלה זה לא תנאי להפרת חוזה. הופתעתי מהדרישה, כי שי וניר אמרו שהיא אישה מאוד נחמדה כשהם חתמו על החוזה. אני שוחחתי איתה והיא נשמעה מאוד מבינה", היא מספרת.

בתום חילופי התכתבויות בין האם השכולה ובעלת הדירה קיבלה המשפחה "רשימה של חוסרים שהיו בדירה - כמו קולפן ומסחטת מיצים, ועגלת שוק וכל מיני. הודענו לה שלא השתמשנו בכלים שלה, שקנינו להם הכול חדש כשהם עברו", אומרת אפי.

רון ואפי רגב הוריה של שי ז"ל
רון ואפי רגב, הוריה של שי ז"ל

לטענתה, בעלת הדירה לא הסתפקה בזה - והטריחה עצמה ללכת לרשת מקס סטוק (MAX) ולבדוק מה העלות של כל אותם מוצרים: "אמרנו שתיקח כמה כסף שהיא רוצה ושתעזוב אותנו". ביום רביעי האחרון הוחזר הפיקדון למשפחה, אבל "אחרי שהיא פדתה בזמן השבעה וללא ידיעתנו את השכר של אוקטובר מהחשבון של ניר – בסך 7,000 שקל. איזה מין אדם פודה צ'ק של נרצח בזמן שההורים שלו יושבים שבעה? נתנו לה עוד אלף ומשהו שקל".

בסיפור הזה יש גם סוג של סגירת מעגל. רון, אבא של שי ז"ל, מספר כי כשהצטרף לטיול של בית ספר בירושלים, סיפר לאחראי את השתלשלות האירועים שאיתם נאלץ להתמודד. "יום למוחרת הוא הפקיד לחשבון שלי 7,000 שקל. אמרתי לו שאין לנו צורך בכסף ושנתרום אותו לפעילות של בית הספר", אמר.

תגובת בעלת הדירה: "ניסיתי להיות הכי הוגנת בעולם, גם כלפיהם וגם כלפיי. זו תקופה קשה גם לי מבחינה כלכלית, ללא עבודה וללא הכנסה. הכול נעשה אחרי סיכום עם המשפחה. אני מתנצלת אם עשיתי טעות בשיקול דעתי. צר לי בצערם, אני כואבת את אובדנם ומאחלת להם שלא יידעו צער".