פוסט שהתפרסם היום בעמוד הפייסבוק הפופולרי "סטטוסים מצייצים" יצר תגובה מנוגדת מהמצופה. בפוסט שפרסם רון ביידר נראים הוא ואשתו ויקטוריה לובשים חולצות שעליהן כתוב "אנחנו משלמים שכירות 4,550 שקלים. סתם רצינו שתדעו".

לדברי ביידר הסיבה לכך היא שבעל הדירה בטירת הכרמל החליט להעלות את שכר הדירה ב-1,950 שקלים (כ-40%). "אנחנו החלטנו לא לתת יד לעושק (ועוד בזמן מלחמה) ולערוך לו קבלת פנים קטנה כשהוא מגיע להראות את הדירה לשוכרים פוטנציאליים. אולי לא נגור פה יותר אבל לפחות אנשים שרוצים להחליף אותנו יידעו כמה שילמנו עד לפני רגע. אולי זה יעזור למישהו לקבל החלטות כלכליות יותר טובות", כתב ביידר.

בעוד חלק מהמגיבים תמכו בשניים וכתבו "אלופים" ו"אין גבול לחמדנות", אחרים ביקרו אותם: "כנראה שהוא תימחר עד כה את הנכס במחיר לא נכון", "בעל הדירה החליט ברוב חוצפתו להפסיק להיות פראייר. אז אנחנו נעשה לו צרות".. כעבור מספר שעות גם בעלי הדירה, דימה פוסטובוי ואשתו אלכסנדרה, נכנסו לתמונה והגיבו בפוסטים ויראליים משלהם.

"המשכנתא שלנו עלתה בכמעט 1,500 שקלים. אני בעצמי גר בשכירות וביקשו ממני תוספת של 1,400₪ (כי אלו המחירים החדשים בשכונה). וכשהחוזה של הדיירים עומד להסתיים אני מיידע אותם שהמחירים השתנו וכמובן שהם יכולים לבדוק את המחירים בשכונה והשכר דירה שאבקש הוא 6,300 ש"ח, הם החליטו למנף את האירוע על הגב שלי ושל אשתי", הסביר פוסטובוי.

"הגעתי עם אשתי והילדים להציג את הדירה לשוכרים פוטנציאליים. חיכתה לנו 'הפתעה' - 2 חולצות עליהם כתוב 'אנחנו משלמים שכירות של 4,500 שקלים סתם רצינו שתדעו'. כשהוצאתי את הנייד לצלם תמונות של הדירה כי אין לי תמונות חוץ מלפני שהנכס היה מוכן - הדייר לא נתן לי לצלם והזמין לי משטרה, הכל בנוכחות הילדים שלי ודיירים פוטנציאלים בדירה. אירוע לא נעים בלשון המעטה".

אשתו אלכסנדרה הוסיפה עוד פרטים בפוסט משלה וציינה כי "אנחנו זוג צעיר שנינו עצמאים משלמים משכנתא שעלתה בהמון! ומשלמים שכירות בעצמנו ! יש לנו 2 ילדים קטנים וזה מחיר השוק בשכונה! הם שוכרים כבר 3 שנים ולפי ההתנהגות שלהם (שאני לא אפרט כאן) הם חושבים שהם קנו את הדירה.

"הבחור גם שכח להזכיר שהוא התחיל לצעוק כשאני עם שני הילדים הקטנים שלי. הייתי בדירה ועשו כאוס והזמין משטרה כשבאו שוכרים פוטנציאליים לראות את הדירה כי רצינו סך הכל לצלם את הנכס כדי לפרסם אותו כי התמונות היחידות שלנו הם לפני 3 שנים (כשקיבלנו את הדירה מהקבלן). ויותר מזה, הם גם שכחו להגיד איזה 'שוכרים טובים' הם! אבל עכשיו כשהם מפרסמים את זה אני אשמח לשתף כדי שכל משכיר שיש לו דירה יראה את הפנים של ה'שוכרים התמימים' האלה ויחשוב פעמיים אם להשכיר להם את הדירה שלו".

בשיחה עם mako רון ביידר הגיב לטענות של בעלי הבית ואמר: "אנחנו אנשים נורמטיביים לחלוטין, אני מתכנת ואשתי סטודנטית. בחרנו לגור רחוק מאזורי ביקוש מרכזיים כדי לחסוך כסף לדירה משלנו. בשנה הראשונה שילמנו 4,300 שקלים לאחר מכן בעל הדירה העלה לנו את השכירות ל 4,550 ש"ח, למרות שהייתה בינינו הבנה שהמחיר יישאר כפי שהוא. הסכמנו לעלייה לפנים משורת הדין וסיכמנו על חוזה חדש לשנתיים. בפעמיים בהן סיכמנו על מחירי השכירות, המחירים שסוכמו היו בגבול העליון של המחירים בשכונה.  המחיר שאנחנו משלמים מעולם לא היה נמוך, אפילו לא במקצת, מהמחירים בשכונה. ההעלאה שביקש בעל הדירה היא במחיר שערורייתי, שאינו משקף בשום צורה את המחירים באזור".

אין לדעת בכמה חדרים מדובר בדירה האמורה, אבל על פי נתוני rentAI של Wecheck, נכון למאי 2024 דירת 3 חדרים ממוצעת בטירת הכרמל מושכרת ב-3,241 שקל לחודש, 4 חדרים מושכרת ב-4,467 שקל לחודש ו-5 חדרים מושכרת ב-5,791 שקל לחודש. השכירות הממוצעת בטירת הכרמל היא 4,200 שקל.

מדוע הזמנת משטרה לבעל הבית כשהוא הגיע לראות את הדירה?
"בינינו לבין בעל הדירה ישנם יחסים עכורים בלשון המעטה. בעל הדירה הגיע יחד עם אשתו ושני ילדים קטנים וגברת שבאה להתרשם מהדירה. היה ניכר שהוא ואשתו אינם מרוצים מהחולצות כלל. בדירה בהחלט הייתה אווירה מתוחה, אחרי שהזמנו אותם להיכנס. בשלב מסוים הוא החל להסריט את הדירה, אותי ואת אשתי. ביקשתי ממנו מספר פעמים שיפסיק, דבר שהוביל להתנפלות מצד אשתו בטענה שזאת זכותם. הוא סירב להפסיק לצלם אותנו ונאלצתי לחסום את הצילום בידיי. בגלל שהסיטואציה יצאה משליטה, ביקשתי מהם לעזוב את הדירה. מכיוון שהם לא היו מוכנים לעשות כן, נאלצתי להתקשר למשטרה".

לפי הרמיזה של בעל הדירה על ה"שוכרים הטובים" זו לא הפעם הראשונה שהיו בעיות ביניכם.
"קשה לי להבין למה בדיוק היא התכוונה. שילמנו תמיד את שכר הדירה ואת כל יתר התשלומים בזמן. הדירה תמיד הייתה שמורה ומסודרת. יש לנו המון חברים בבניין ואני חיים בשכנות טובה מאוד עם כל הדיירים האחרים. כשפרסמנו את הפוסט שלנו בפייסבוק, לובשים את החולצות, עשינו זאת מבלי לציין שום פרט מידע שיכול לקשור את הדירה או בעליה לסיטואציה. ביקשנו להימנע מפגיעה פוטנציאלית בשמם, אפילו שאנחנו סבורים שהם פעלו בחוסר תום לב. לא ניתן היה לקשר אותם לפוסט אם לא היו עושים זאת בעצמם". 

בעל הבית דימה פוסטובוי הגיב ל-mako: "אני יועץ משכנתאות ואני מכיר את האזור כמו כף היד שלי, זה סדר הגודל של המחיר. שלחתי לרון הודעה הבוקר שוב לאחר שביקשתי אתמול להראות את הדירה ביום חמישי, אמר שעסוק ולא ניתן השבוע, זה עוד כמה ימים שהולכים לי. אני עדיין ממתין לתשובתו מתי אפשר להראות את הדירה, הם בטח מכינים לי עוד הפתעה".