איתמר שרעבי, לטענתך חלק מהכסף שהפקיד בבנק נעלם, איך הסיפור התחיל אצלך?
"זה התחיל לפני מספר שנים. אני לקוח בנק הפועלים מעל עשר שנים. כבר בשנים הראשונות התחלתי להרגיש את הגניבות, פעם פה, פעם שם. מאה שקלים, 500 שקלים, 1,000 שקלים. פניתי מספר פעמים לבנק, קיבלתי כל פעם תשובה של בדקנו הכל בסדר אל תדאג זה לא קרה, אתה טעית, תמיד מאשימים אותך".

אנחנו מדברים על הפקדות מזומן, בעל עסק לוקח את הכסף שקיבל ומכניס למעטפה?
"בשלבים הראשונים זה היה בתוך תיק ממסרים, היום תיק ממסרים התחלף בשקית ניילון עם ברקוד, בפנים אתה מכניס את המזומן, מצהיר על מה שהכנסת באפליקציה הייעודית, מגיע למכונה שהיא דמוי כספומט, משלשל את השקית במכונה הזאת באותו רגע ששלשלת את השקית החשבון מזוכה, והוא על תנאי. כלומר, יש לך שלושה ימים שאתה נמצא על תנאי ותלוי בחסדי הבנק, כמה שיגנבו זה מה שתזוכה בסוף".

ניסית לעשות הפקדות דרך פקיד?
אני לא יכול לעשות דבר כזה משתי סיבות, אחת הבנקים כידוע לכם בשנים האחרונות צמצמו משמעותית את הטלרים וסגרו את אשנבי הכל, באיזור שלי אין סניף אחד של בנק פועלים שיש לו אשנב כל שאפשר להפקיד. דבר שני לבעלי עסקים שמגיעים עם חבילה של שטרות, אין יכולת לעמוד מול כספומט או זה לא עובד ככה".

מה הקש ששבר את גב הגמל?
"הקש ששבר את גב הגמל היה בנובמבר 2019, מתקשרת אלי פקידה, איתמר אתה צריך להיות מזוכה בפחות 375,0 שקלים".

כמה הפקדת?
"במקרה זאת הייתה הפקדה של 6140".

והיא אומרת שכמה יש בפועל?
"בפועל 2300-2400, רוב הכסף נעלם".

מה אתה אומר לה?
"אני אומר לה יקירתי אני לא מוכן לקבל את זה, תחזירי לי בבקשה את השקית אני לא מאמין לכם תחזירו את השקית. אין בעיה את טוענת מה שאת טוענת, אני רוצה את השקית זה כסף שלי אל תגעי בו אל תפקידי אותו אני לא מאמין בכם תחזירו לי את השקית, היא אומרת לי תפנה לסניף ומנתקת לי את הטלפון".

ואז פנית לעורך דין פנחס אור ואתה מחליט לעשות ניסוי, מה הניסוי עושה?
אור: "כשאיתמר מגיע אלי אנחנו צריכים מבחינה משפטית להבין שאנחנו עומדים מול תאגיד גדול הסיכויים הם נמוכים ואני מחליט לבנות שרשרת של ראיות תומכות חזקות ועושים חמישה ניסיונות, זמנים שונים, בנקים שונים אנחנו בודקים אם יש גנבים בבנק, אנחנו לדוגמה מכניסים 20 אלף שקל, רושמים מכניסים 20 אלף שקלים רושמים 19 אלף שקלים, חמישה ניסיונות זמנים שונים הבנק גונב בכולם, מאה אחוז".

"אנחנו בעצם עשינו כמו כיפה אדומה לבנק זה ראיות מלאכותיות, הבנק מקבל ממני אחרי חמישה חודשים שבנינו את הכל בדיסק און קי בצורה מסודרת מכתב התראה לפני תביעה ייצוגית אני מקבל טלפון מהבנק, דבר שאני לא רגיל אני בדרך כלל רגיל למכתב מעורכי הדין מכחישים מכחישים מכחישים נתראה בבית המשפט חמש שנים של דיונים אתה שם וכו', ואני מקבל ישר טלפון מידית אני מגיע לבנק ואומר לי שמע, אתה צודק ".

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "הבנק מתייחס בכובד ראש לפניות לקוחותיו. מדובר במקרה חריג המצוי בחקירה משטרתית".