סיפורי זוכים (עיצוב: סטודיו mako)
הטופס הזוכה נפל לו מהארנק | עיצוב: סטודיו mako

״כמעט איבדתי את הטופס שהיה צמוד לארנק״

תאריך ההגרלה: 10/10/17
גובה הפרס: כ-7 מיליון שקל

צעיר בן 35, נשוי ואב ל-2, מאזור ירושלים, הגיע לאסוף את הפרס הראשון בלוטו לאחר שמילא טופס שיטתי לוטומטי בעלות של 87.2 שקל. על הזכייה בהגרלה שהתקיימה חמישה ימים קודם לכן, הוא גילה ממש במקרה כאשר היה בדרך חזרה מתיקון המכשיר הסלולארי שלו והחליט למלא טופס בהחלטה ספונטנית לגמרי.

״כמעט איבדתי את הטופס״, הוא סיפר בהתרגשות, ״הוא היה מוצמד לי לארנק, אבל לא בתוכו, וכשהוצאתי את הארנק מהכיס בזמן קניות בסופר, הוא נפל והרמתי לראות מה זה. מזל כפול - גם זכיתי בפרס וגם לא איבדתי את הטופס״.

ומה הוא מתכנן לעשות עם כספי הזכייה? טוב, טלפון סלולארי חדש זה כבר ברור ובנוסף, כאספן מכוניות הוא יוכל להרשות לעצמו לקנות את מכונית הספורט שתמיד חלם עלייה.
לחצו כאן לסיפור המלא>>

סיפורי זוכים (עיצוב: סטודיו mako)
קיבל את הטופס במתנה מאשתו | עיצוב: סטודיו mako

״כמו תמיד אני סומך על אשתי וגם הפעם היא לא אכזבה עם המתנה שהיא קנתה לי״

תאריך ההגרלה: 23/12/14
גובה הפרס: 6 מיליון שקל (פרס שני)

אמנם באיחור אבל ״אלמוני״, בן ה-60 מיישוב באזור השפלה, קיבל מתנה יוצאת דופן מאשתו. ״את הטופס הזוכה (דאבל-לוטו רגיל בעלות של 64 שקל) קיבלתי מאשתי ליום הולדתי בשנה שעברה״, הוא מספר בחיוך, ״אז אמנם לא זכיתי אבל החלטתי שאמשיך לשלוח את הטופס בכל שבוע עם אותם מספרים עד שאזכה. כמו תמיד, אני סומך על אשתי והתברר שגם הפעם היא לא אכזבה. המתנה הגיעה באיחור של שנה אבל היה שווה לחכות״.

רגע הגילוי היה כמעט ׳סתמי׳: ״קיבלתי במייל את תוצאות ההגרלה, בדקתי את הטופס ולא האמנתי שאני רואה את המספרים הזוכים בטופס שאצלי ביד. יצאתי מהמשרד, התקשרתי לאשתי, בישרתי לה על הזכייה והודיתי לה על המתנה הנפלאה שהיא נתנה לי".

הזוכה, אב לשלוש בנות, הגיע עם אחת מהן לקבל את הפרס רק מספר ימים לאחר הזכייה בעקבות העומס בעבודה: ״שתיים מבנותיי נשואות וגרות בשכירות, הן צריכות דירה משלהן וזו תהיה עזרה גדולה. אני שמח שעכשיו אוכל לעזור להן״. לבתו השלישית שבאותו הזמן בדיוק השתחררה מצה״ל, הוא הבטיח שיממן את הלימודים באוניברסיטה.
לחצו כאן לסיפור המלא>>

סיפורי זוכים (עיצוב: סטודיו mako)
שלחה טופס בלוטומט | עיצוב: סטודיו mako

״תמיד האמנתי שהמזל יגיע גם אלי״

תאריך ההגרלה: 4/2/20
גובה הפרס: 5 מיליון שקל

״לפני 5 חודשים נולד לנו נכד ראשון ואני מסייעת רבות בגידולו. יום אחד, לאחר שסיימתי לבקר את הנכד, עצרתי בסופר כדי לבצע קניות שבשוטף. כשאני עם השקיות של הסופר ביד, עברתי ליד דוכן הפיס והחלטתי לשלוח טופס לוטומט לקראת ההגרלה הקרובה. אני משתדלת למלא לוטו בקביעות, בעלות שלא עולה על יותר מ-30 שקל. תמיד האמנתי שבסוף המזל יגיע גם אליי ואכן - בסוף זה קרה״. 
לחצו כאן לסיפור המלא>>

סיפורי זוכים (עיצוב: סטודיו mako)
שלח טופס עם העודף שנשאר | עיצוב: סטודיו mako

״לעמוד תחת החופה עם אשתי ולדעת שעתידנו מובטח״

תאריך ההגרלה: 19/11/16
גובה הפרס: 15 מיליון שקל

הזוכה, צעיר ירושלמי כבן 26 שלומד כלכלה באוניברסיטה ועובד כשכיר, הלך לעשות קניות בשוק כבכל יום שישי. "קניתי ירקות, בשר, חלות ופיצוחים. עם עודף שנשאר לי, 23.40 שקל, מילאתי טופס לוטו ידני רגיל״, הוא נזכר ביום בו השתנו חייו, ״הסכום הזה אפשר לי למלא רק 6 טורים ובחרתי מספרים אקראיים״.

אם זה לא מספיק, הצעיר קיבל את הידיעה על הזכייה יום לפני שנישא לבחירת ליבו: ״בחיים שלי לא חשבתי שאקבל כזאת מתנה לחתונה. לעמוד איתה מתחת לחופה ולדעת שעתידנו מובטח...״. אם תהיתם איך חוגגים חתונה עם 15 מיליון שקל, התשובה אולי תפתיע אתכם. ״אנחנו ניסע לירח דבש חלומי״, אמר הצעיר, ״התכנית המקורית שלנו הייתה לבלות את ירח הדבש בצפון הארץ אבל בזכות הכסף שקיבלנו בלוטו נבלה אותו בצפון אמריקה״. כמי שלומד כלכלה לא תופתעו שיש לו תכניות מסודרות לשאר הסכום: ״אפקיד אותו לחצי שנה עד שנרגע ואז נכלכל את צעדינו. יש לנו כמובן כוונה לרכוש דירה מרווחת והרבה ילדים״.

אם השתתפתם בחתונה בוודאי לא ידעתם על הסיפור המיוחד שנשמר בסוד, אבל תדעו שלזוג הצעיר הייתה כוונה לבקש מהאורחים לוותר על הבאת צ׳קים לאירוע. במפעל הפיס התרגשו גם הם מהסיפור המיוחד של הצעיר ובת זוגו ואמרו: ״איזה מזל שנשאר לו עודף מהקניות בשוק״.
לחצו כאן לסיפור המלא>>

סיפורי זוכים (עיצוב: סטודיו mako)
כמעט זרק את הטופס הזוכה | עיצוב: סטודיו mako

״חיפשתי פתק אחר וכמעט זרקתי את הטופס הזוכה״

תאריך ההגרלה: 24/3/18
גובה הפרס: 13 מיליון שקל

איך זוכים ב-13 מיליון שקל בלוטו? במקרה הזה בסך הכל צריך למלא לוטומט ולקוות למזל. ״יש לי הרגל להכניס לארנק כל מיני פתקים קטנים: קבלות, כרטיסי ביקור ואפילו טפסי לוטו. כך גם היה לי עם הטופס הנוכחי, הכנסתי אותו לארנק ושכחתי ממנו לגמרי״.

לאחר שהמשיך בחייו כשכיר מבלי לחשוב על הטופס שבארנק, הוא התכוון לזרוק את הטופס בזמן שחיפש איזה פתק שנשכח בארנק: ״מצאתי את הטופס הזה ורגע לפני שזרקתי אותו החלטתי לבדוק אותו באתר מפעל הפיס. ההפתעה כמובן הייתה לא פחות מחלומית״.

הראשונה לשמוע על הזכייה הייתה אשתו שלא האמינה עד שראתה שאכן 13 מיליון שקל נכנסו לחשבונו: ״קיבלתי ממנה חיבוק ונשיקות״. והדבר הראשון שעשה עם הפרס? ״רצתי לסגור את המשכנתא כמובן״. 
 לחצו כאן לסיפור המלא>>

סיפורי זוכים (צילום: יח"צ)
שלחה את הטופס של האב שנפטר | צילום: יח"צ

״יותר לא אהיה תלויה בחסדיהם של משכירי הדירות! מעכשיו אני בת חורין״

תאריך ההגרלה: 29/3/14
גובה הפרס: 3 מיליון שקל (פרס שני)

הזוכה, צעירה כבת 30 מאזור גוש דן, הגיעה למשרדי מפעל הפיס בהתרגשות רבה. מיד עם הגעתה היא התוודתה כי הטופס הזוכה הוא זה שאביה, שנפטר שנתיים קודם לכן, נהג לשלוח עם מספרים קבועים. "לאחר שהוא נפטר, מצאנו בארנק שלו טופס לוטו והחלטנו שנמשיך למלא לוטו עם המספרים שאבא בחר״, אמרה בהתרגשות, ״כבר הרבה זמן שאני רוצה לקנות דירה ולא היה לי מספיק כסף. למרות שיש לי קרובי משפחה שיכלו לסייע, הם עזרו לי בסכום נמוך שלא הספיק לרכישת דירה. כנראה שהתפילות שלי נענו כי הפרס יאפשר לי להגשים את החלום לקנות דירה לעצמי. מבחינתי, זו הירושה שאבא הוריש לי. אמנם באיחור של שנתיים אך בעיתוי נפלא״. אם כבר עיתוי נפלא, הזכייה התרחשה ממש בסמוך לחג הפסח ועל כך הוסיפה הזוכה: ״יותר לא אהיה תלויה בחסדיהם של משכירי הדירות! מעכשיו אני בת חורין״. 
לחצו כאן לסיפור המלא>>

סיפורי זוכים (עיצוב: סטודיו mako)
בדק את הטופס תוך כדי טיול | עיצוב: סטודיו mako

״אשתי לא האמינה לי ואפילו ביקשה ש׳אשבע בנכדים׳״

תאריך ההגרלה: 10/11/20
גובה הפרס: 3 מיליון שקל (פרס שני)

הזוכה, גבר בשנות ה-60 לחייו, נשוי, אבא לחמישה ילדים וסבא גאה לחמישה נכדים, מתגורר במרכז הארץ ועובד בתחום הסיעוד לקשישים. "באותו בוקר, כמדי בוקר, הייתי בחברת אחד הקשישים בהם אני מטפל״, הוא נזכר ביום בו גילה על הזכייה, ״בין יתר הדברים, אנחנו יוצאים יחד לסידורים והליכה בשכונה. תוך כדי הטיול, עברנו ליד דוכן המוכר את מוצרי הפיס, וזאת הייתה ההזדמנות עבורי לבדוק את טופס הדאבל-לוטו שרכשתי ערב קודם לכן. הזכיין בדק עבורי את הטופס וישר אמר לי שזכיתי בפרס משמעותי ושעל מנת לקבל אותו עלי להגיע פיזית לבית מפעל הפיס״.

אם לכם הבשורה הזאת הייתה גורמת לפרץ רגשות, הזוכה היה שקול יותר: ״לא איבדתי את קור רוחי והמשכנו את הליכת הבוקר הקבועה שלנו״, הוא מספר. "מיד לאחר שסיימתי את המשמרת בעבודה התקשרתי לספר לאשתי. תחילה היא לא האמינה לי, ואפילו ביקשה ש'אשבע בנכדים'. תגובתי לא איחרה לבוא, ועניתי לה: 'הפעם, אני שמח להישבע בנכדים עם הבשורה הזו!'. בסיום השיחה התקשרתי לספר לאחד מבניי. בניגוד לאשתי הוא דווקא האמין, אולי כי זו לא הפעם הראשונה שהמשפחה זוכה".

כן, מסתבר שבמשפחה הזאת הזכיות במפעל הפיס עוברות במשפחה: "לפני מספר שנים אחי זכה בלוטו, וכמובן שהשמחה הייתה גדולה. זאת כנראה הסיבה לכך שלמרות ההתרגשות, הצלחתי לשמור על איפוק מרגע שגיליתי שהטופס שברשותי זכה. כנראה שאנחנו משפחה מיוחדת עם מזל״. לא רק שיקול דעת, לזוכה שלנו יש לא מעט הומור, מיד אחרי שגילה על הזכייה ורצה להגיע לבית מפעל הפיס הוא תפס מונית. ״נהג המונית ששמע על הכתובת, שאל אותי חצי בצחוק אם זכיתי בפיס, מיד השבתי לו: 'הלוואי, דווקא יש לי תור לקופת חולים שנמצאת בסמוך לבית מפעל הפיס׳״.
לחצו כאן לסיפור המלא>>

סיפורי זוכים (עיצוב: סטודיו mako)
שלחה טופס תוך כדי הכנות לחג | עיצוב: סטודיו mako

״מילאתי טופס בעודף ואת השאר שמתי בקופת צדקה״

תאריך ההגרלה: 31/3/18
גובה הפרס: מיליון שקלים (פרס שני)

הזוכים, זוג צעיר בשנות השלושים לחייהם מראש העין, הגיעו לקבל את הפרס ביום הראשון של חול המועד פסח. "הכנו את כל הבית לפסח, ניקינו הכל והוצאנו את החמץ. תוך כדי ההכנות האחרונות, אני מגלה שחסרים לי כמה מוצרים משמעותיים כדי להמשיך בהכנות, השארתי את הילדים עם בעלי ויצאתי לסופר", סיפרה האישה.

"שילמתי על המוצרים, הקופאית נתנה לי עודף בגובה 15 שקל במטבעות וזה הכביד עליי עם כל השקיות, הנייד והארנק. מבלי לחשוב יותר מדי עברתי ליד הדוכן של מפעל הפיס והחלטתי בעודף שנשאר לי למלא טופס". זה היה כמובן הטופס הזוכה, אותו מילאה בעלות של 11.60 שקל שהספיקו לה לארבע טבלאות עם מספרים אקראיים. את העודף שמה בקופת צדקה. כספי הפרס הלכו למתנות לילדים, רהיטים חדשים והשאר הלך לחיסכון לעתיד.
לחצו כאן לסיפור המלא>>